אבטחת CMS האינטרנט שלך: שיטות עבודה מומלצות לביצוע

האינטרנט הפך להכרח יותר עבור האנשים של היום מכיוון שהם יכולים למצוא מידע מגוון במהירות כאן. ובגלל הביקוש הזה, ישנם למעלה ממיליארד אתרים קיימים וזה גדל באופן אקספוננציאלי מדי שנה. CMS או מערכת ניהול תוכן הם חלק חשוב בפיתוח אתרים ולמעלה משליש מכל אתרי האינטרנט מופעלים על ידי ארבע פלטפורמות CMS עיקריות שהן: וורדפרס, מג'נטו, דרופל וג'ומלה. הפופולריות של פלטפורמות CMS אלו היא שכולן מציעות גורמים מושכים ומתמקדות בחוויית משתמש, נגישות והצלחה בשווקים. אבל בעיה מרכזית אחת שמגיעה ממש לצד פלטפורמות CMS אלה היא האיום על אבטחת הסייבר.

מדוע פלטפורמות CMS ממוקדות לרוב על ידי פושעי סייבר?

פלטפורמות CMS פגיעות יותר מטבען מכיוון שהן מבוססות על מסגרות הקוד הפתוח וסביבות פיתוח משותפות כאלה מציעות יתרונות רבים, אך מהצד השני יש לה גם כמה פגמים הנובעים מהיעדר אחריות. מכיוון שאין אגרת רישוי, אף אחד לא לוקח אחריות על בעיות אפשריות כמו בעיות אבטחה. כעת עובדים על פרצות האבטחה הללו הן על ידי חוקרי אבטחה והן על ידי קהילת ההאקרים. ועם גישה מנהלתית, האקרים יכולים לגרום לכל סוג של נזק שנגרם מהשחתת האתר לשימוש בו להפצת תוכנות זדוניות, וזה מכניס את האתר לרשימה השחורה בגוגל ובמנועי חיפוש גדולים אחרים.

כיצד להגן על אתר CMS שלך?

למרות שהטקטיקות והיכולות של ההאקרים מתפתחות ללא הרף, אבל יש טיפים חשובים שיכולים לעזור לך להגן על אתר CMS שלך מפני התקפות אבטחה:

שימוש בחומת אש של יישום אינטרנט: המשתמשים יכולים לבחור ב-WAF שמגן אוטומטית על האתר מפני פרצות CMS. זהו מוצר אבטחה ברמה ארגונית הזמין כתוסף שרת, מכשיר או אפילו במודל אבטחה כשירות מבוסס ענן.

דגם CIA: מודל ה-CIA משמש כמדריך להבטחת אבטחת המידע בתוך הארגון. מערכת הכללים מגבילה את הגישה למידע, מוודאת שהמידע מדויק ומהימן. על מנת לעמוד בקנה אחד עם מודל ה-CIA, חשוב שהארגונים ישקלו את הפצת המידע. CMS מייצג מידע פנימי וחיצוני כאחד ולכן חשוב להתייחס ברצינות לאבטחת המערכת ולמנוע כל אובדן של נתונים והמניפולציה שלו.

שימוש בתוספות במשורה: למערכות CMS יש מגוון רחב של תוספים זמינים והיתרונות שהם נובעים מהרחבות המגוונות נותנים למשתמשים את ההזדמנות להתאים אישית ולהשתמש בתכונות שאינן קיימות בחבילה המקורית. זה הופך אותו לפגיע יותר והאקרים מוצאים יותר מרחב כניסה. לכן, חשוב מאוד לברר את הדרישות המדויקות שלך ולהשתמש רק בתוספים הדרושים ולמנוע שימוש בתוספים חיצוניים מיותרים. תשומת לב רבה לסקירות ולהמלצות מקהילת ה-CMS ואי הורדת כל התוספים החדשים יכולה להציל את אתר ה-CMS שלך מהתקפות אבטחה.

הערכה וטיפול בסיכונים: כאשר הכל עוסק באבטחת האתר שלך, זה משחק. האקרים ינסו לגלות את הפרצות בתוכנה והמפתחים ינסו לתקן את התיקון בהקדם האפשרי. הערכת סיכונים מסייעת לאנשי האבטחה לזהות את התקריות שעלולות להתרחש ולפגוע בנכסי החברה. הדוחות המפורטים עוזרים למפתחים להגן על אתר CMS מפני התקפות אפשריות. שימוש בכלים כמו סורקי פגיעות מאפשר למנהלים למצוא את ההיבטים החלשים ביותר ולאחר מכן לחזק את מערכת האבטחה. זה מפחית את הנזק שנגרם על ידי כל הפרה ויש ליישם אותו כחלק מתוכנית ההתאוששות מאסון. גם גיבוי שוטף של האתר ומסד הנתונים שלו הוא משימה חשובה לביצוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.