אסטרטגיות כלליות להגנה על מחשבים לעבודה

בנוסף לרכישת תוכנות להגנה מפני פריצות ואנטי וירוס, ישנן מספר אסטרטגיות נוספות שתוכל להשתמש בהן במחשב שלך וכאשר אתה מפעיל את המחשב כדי לסייע בהגנה עליו מפני חדירה ולהגנה על המידע שלך בכל מקום שתבחר. לתת לזה להתגורר. לפניכם רשימה של כמה טיפים שיעזרו לכם.

 • כבה או התנתק מהמחשב שלך כאשר אינך משתמש בו – ככל שהמחשב שלך פחות זמן, כך הוא נראה פחות על ידי גורמים חיצוניים שעלולים לגרום לך לפגיעה.

 • אם יש לך יותר מאדם אחד במשק הבית שמשתמש במחשב שלך, הגדר חשבונות "חומת אש" נפרדים לכל אחד מהם – אל תתני לאנשים להיכנס למערכת שלך באמצעות הכניסה והסיסמה שלך.

 • שמור על תוכנת האנטי וירוס שלך עדכנית ככל שתוכל. עדכן אותו באופן קבוע, כך שאתה מוגן מפני הווירוסים החדשים שזוהו ושמירתם מוגנת על ידי ספק האנטי וירוס שלך.

 • הגדל את הגדרות הפרטיות במחשב שלך. בהרצאה הקרובה, אני מראה לך כיצד לעדכן את ההגדרות האלה אם אתה משתמש ב- Windows 10. צפה גם בסרטון זה וגם מחפש לעדכן את הגדרות הפרטיות שלך בגרסאות ישנות יותר של Windows אם זה מה שאתה מפעיל במחשב שלך.

 • היזהר בפתיחת קבצי PDF שאתה מקבל ממקורות חיצוניים. האקרים ויוצרי וירוסי תוכנה מצאו בתקופה האחרונה זו פלטפורמה יעילה לשליחת הנזקים שלהם וגורמים לעומסים.

 • בנוגע לדואר אלקטרוני, אל תהיה סקרן. אם אינך יודע מהיכן הגיע דואר אלקטרוני, אל תפתח אותו. אם אתה אכן פותח דואר אלקטרוני ממישהו שאינך מכיר ו/או שקיבלת באופן בלתי רצוי, אל תלחץ על קישורים המצויים בתוך הדואר האלקטרוני. לפעמים וירוסים הניתנים להפעלה מחוברים למה שאתה חושב שהוא רק קישור לאתר אחר.

 • אם אתה מודאג לגבי האותנטיות של כתובת דואר אלקטרוני כאשר קיבלת הודעת דואר אלקטרוני, בדוק את זה על ידי עיון בתפריט הנפתח "פרטים" שאפשר ללחוץ עליו לצד שם הדואר האלקטרוני. לפעמים אפילו לקחתי את זה צעד אחד קדימה על ידי בדיקת כתובת דומיין הדואר האלקטרוני שלהם באמצעות ספק דומיין כדי לבצע חיפוש "מיהו" כשאני באמת תוהה לגבי מקורו של משהו.

 • היזהר מכל ההורדות למחשב שלך. ודא שאתה יודע שהמקור בטוח ואתה נמצא בדף אינטרנט אמיתי השייך לאותו מקור בעת הורדת התוכן. האקרים מקימים כעת דפי אינטרנט "מזויפים" שנראים כמו עסקים אמיתיים כדי לפתות אותך כדי שיוכלו לגשת אליך באמצעות הורדות מהאתרים שלהם.

 • השימוש ב"ענן "לאחסון מסוכן – ניתן לפרוץ גם למקומות כמו Google Drive, Dropbox וכו '. נראה כי מיקומי אחסון בענן הם מטרות מרכזיות עבור האקרים. אלה הם מיקומי אחסון וגיבוי נתונים נוחים עבור רבים, כך שאם אתה רוצה להשתמש בהם, להלן כמה טיפים שיכולים לחסוך את פרטיות התוכן שלך שם.

o שיטת ההגנה הפשוטה ביותר היא לשלוח שם תוכן מוצפן או מרוכז רק לאחסון. אם אתה משתמש בקבצי zip, השתמש בתכונה סיסמת Zip לפני השליחה. זה עוזר להגן על התוכן שלך גם אם האתר הזה נפרץ.

o קודם כל יש להצפין את הקבצים החשובים במחשב לפני שליחתם לענן. למעשה, מומלץ לאחסן רק את הקבצים החשובים במחשב בפורמטים מוצפנים רק כאשר הם נמצאים במחשב שלך. מוצרי הצפנה כמו MEGA ו- SpiderOak יכולים לעזור לך כאן. אם אתה באמת עובד עם תוכן רגיש באופן קבוע, תוכל גם ליישם מוצרים כמו encFS – ההתקנה לוקחת מספר שעות, אך היא יכולה להגדיר תיקיות במחשב שלך המקודדות אוטומטית את כל הקבצים שאתה מעביר לשם. תיקיה זו וקבוצות המשנה שלה נראות ומתנהגות בדיוק כמו תיקיות רגילות במחשב האישי שלך, אז לאחר ההתקנה ההצפנה היא אוטומטית עבורך.

 • שימוש בתוספים כגון מצלמות אינטרנט ומיקרופונים. הגדר את הגדרות הפרטיות שלך כדי לאפשר ליישומים להשתמש בהם במחשב שלך ולנתק מיקרופונים חיצוניים ומצלמות אינטרנט כאשר הם אינם בשימוש. לא כל כך קשה עבור גורם חיצוני להיכנס למרבית המערכות ולהשתלט על המכשירים האלה כדי לצפות בך או להקליט אותך בזמן שאתה עושה דברים במחשב ובסביבתו.

 • אם אתה בפלטפורמה של מיקרוסופט, שקול להתקין את היישום החינמי שלהם – "ערכת הכלים של חוויית הפחתה משופרת". ציטוט של מיקרוסופט: "ערכת הכלים של Enhanced Mitigation Experience (EMET) היא כלי עזר המסייע במניעת ניצול מוצלח של פגיעויות בתוכנות. EMET משיגה מטרה זו על ידי שימוש בטכנולוגיות הפחתת אבטחה. טכנולוגיות אלו מתפקדות כהגנות ומכשולים מיוחדים שעל כותב מנצל לנצח אותם. כדי לנצל פגיעויות תוכנה. טכנולוגיות אלה להפחתת אבטחה אינן מבטיחות שלא ניתן לנצל פגיעויות. עם זאת, הן פועלות כדי להפוך את הניצול לקשה ככל האפשר לביצוע. EMET מספקת גם תכונת הצמדה לאישור SSL/TLS שנקראת Certificate Trust. התכונה מיועדת לזהות (ולעצור, בעזרת EMET 5.0) התקפות אדם באמצע המנצלות את תשתית המפתחות הציבורית (PKI). "

 • כשאתה גולש באתרים שאתה עשוי ללחוץ עליהם על תוכן וקישורים, חפש אתרי https שבהם אתה יכול – אבל אל תסמך רק על הכתובות שבקצה ה- http של כתובת האתר. לחץ על תיבת הנעילה המשויכת כדי לבדוק את הלגיטימיות של פרטי תעודת האבטחה של דף האינטרנט הנחקר.

 • Scorpion System Protection הוא מוצר תוכנה נגד פריצה שאולי תשקול לרכוש. מוצר זה נבנה כדי לתמוך במיקרוסופט, בתקני NIST, DoD ו- Homeland Security מרחוק, מוצר זה יסייע להגביר את אבטחת המחשב שלך בתקני השימוש הממשלתיים.

 • Sandboxie הוא יישום הגנה שתוכל לרכוש לשימוש ביתי ועסקי כאחד. זה מקום טוב להריץ תוכנות חדשות שיש לך חששות לגבי השימוש בתוספת שיש לה הרבה תכונות נהדרות אחרות. Sandboxie משתמשת בטכנולוגיית בידוד כדי להפריד בין תוכנות למערכת ההפעלה הבסיסית שלך ולמנוע שינויים לא רצויים בנתונים האישיים שלך, בתוכנות וביישומים שנמצאים בבטחה על הכונן הקשיח שלך.

 • בעת גלישה באינטרנט, לעולם אל תתחבר מהמחשב שלך כאשר אתה נמצא במצב מנהל מערכת במחשב שלך. אינך רוצה שפרטי ההתחברות האלה ישותפו במרחב הקיברנטי. עבור לאינטרנט רק מחשבונות משתמשים שהגדרת במחשב שלך.

לסיכום, יישום חלק מהרעיונות האלה או כולם במחשב שלך ובחיים המקוונים שלך יעשה דרך ארוכה להגן עליך. זה הכל בשביל המאמר הזה. להתראות בינתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.