ארבע דרכים שמאסטר Scrum משפר את הביצועים של צוות פיתוח תוכנה

צוות סקרום שיתוף פעולה ומנוהל היטב הוא אידיאלי לפיתוח תוכנה זריזה. עם ערכים כמו: אומץ לב, פתיחות, מחויבות וכבוד, צוותי scrum אלה כוללים סגנון ניהול שיתופי ושקוף יותר המאורגן להשלמת המשימות העומדות על הפרק.

צוות scrum מורכב מתפקידים שונים שכולם עובדים יחד כדי ליצור מוצר חדש מההתחלה ועד הסוף. מאסטר הסקראם הוא האדם המיועד לשמור על חברי הקבוצה ממוקדים בפרויקט. סגנון הספרינט הקצר, שבו מתודולוגיית פיתוח תוכנה זו מארגנת ומשלימה את העבודה, דורשת מאסטר scrum לאמן ולדחוף את הקבוצה קדימה.

מכיוון שמאסטר scrum חיוני לצוות זריז, לתפקידם יש הרבה התחייבויות שונות. לעתים קרובות הם צפויים לספק חזון ברור וקוהרנטי של הפרויקט, תמיכה וארגון שוטף, תיעוד ברור ועוד.

ישנן מספר דרכים בהן המאסטר scrum מסוגל לשפר את הביצועים הכוללים, תוך שמירה על המבנה. להלן ארבע מהן:

  1. מחזק את הזריזות: צוותי Scrum צריכים להיות מסוגלים להשתנות וללכת עם זרימת הפרויקט. פיתוח זריז נוצר בחלקו כתגובה לליקויים בשיטת המפל. פיתוח תוכנה עם scrum מתמקד בשיתוף הפעולה והארגון של כל הצוות. כמנהיג הצוות, על מנהל הסקראם מוטל לעזור לצוות לעבוד יחד תוך מתן אפשרות לגמישות. להיות זריז ולהסתגל רק משפר את יכולת הצוות לעבוד עם כל הנושאים שעלולים להתעורר במהלך פרויקט טיפוסי.
  2. מגביר את המהירות: כמאסטר scrum, התפקיד שלך הוא לשמור על צוות פיתוח התוכנה להתקדם גם עם מכשולים. מאסטרי Scrum עובדים קשה כדי לעודד ולתמוך בחברי הצוות במאמץ לספק תוצאות באיכות גבוהה ביעילות רבה ככל האפשר. הדבר כרוך בתיעוד קפדני, ניהול ציפיות בעלי העניין, מתן אומדני זמן מציאותיים, ועוד.
  3. משפר את התקשורת: צוות scrum ידוע בגישתו השיתופית לפיתוח תוכנה. התקשורת היא בלב שיתוף הפעולה הזה. פגישות סקרום יומיות הן דרך מצוינת לשפר את הצלחת הצוות. פגישה זו היא בדרך כלל קצרה אך גם אינפורמטיבית ומועילה ביותר. תקשורת מתמשכת לאורך כל הפרויקט היא תכונה שכל המאסטרים האפקטיביים חולקים.
  4. בונה את המורל: למאסטר scrum יש נקודת מבט חשובה מאוד על הצוות, תוך התמקדות גלובלית יותר בכל האנשים המעורבים בפרויקט. בעבודה משותפת בסגנון הדוק, הצוות לא רק יזכה לארוך, אלא לפתח באופן אידיאלי אמון וחברות. יצירת סביבה פתוחה בה אנשים מרגישים מוערכים חשובה ביותר לצוות. גם כאשר הדברים מתנהלים בצורה חלקה, חשוב כל הזמן לשאוף לשפר את המורל, לעודד את חברי הצוות לתמוך זה בזה ולפעול ביעילות באמצעות קונפליקטים, אם יתעורר.

למרות שמאסטר scrum לא יכול להיות מעורב ישירות בתוכנות קידוד, עיצוב חוויית משתמש או בדיקות QA, תפקידו ב- צוות זריז הוא חשוב ביותר. הם לא רק נוטים להבין את הציפיות היומיומיות יותר מהעבודה, אלא יש להם גם מבט אווירי גדול יותר על הפרויקט ועל כל האנשים המעורבים.

אף שמאסטר הסקראם עשוי להיות המנהיג הראשי של הצוות, חברי צוות אחרים מוזמנים לקחת אחריות ויוזמה על עבודתם. רבים גילו כי גישה שיתופית ומאורגנת זו לפיתוח תוכנה מציעה את הטוב ביותר מבחינת מנהיגות וניהול פרויקטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.