ארגונומיה ממוחשבת 101

מסכים: הם נמצאים בכל מקום. בין אם מחשב נייד, מחשב שולחני, GPS, משחקי וידאו, I-Pad, I-Pod, Tablet או כל וריאציה אחרת, הטכנולוגיה שינתה את אורח חיינו בצורה אדירה. יחד עם מגמה הולכת וגוברת מגיעות השלכות רבות, כולל כאבי צוואר, כאבי גב, תסמונת מנהרת קרפל, כאבי ראש, מתיחות בעיניים ותסמינים נוספים בהמשך השימוש. שינויים בתחנת המחשב הקיימת שלך יכולים לעשות הבדל עצום בחייך הכלליים.

רקע השימוש במסך: במחקר שנערך על ידי הניו יורק טיימס בשנת 2010, "מבוגרים נחשפים למסכים – טלוויזיות, טלפונים סלולריים, (מחשבים), ואפילו מכשירי GPS למשך כ- 8.5 שעות בכל יום נתון, על פי מחקר שפרסמה המועצה. למצויינות מחקר. אנו מבלים כיום כמעט מחצית משעות הערות שלנו אונליין, בטלפון או בצפייה בטלוויזיה על פי סקר. המבוגר הממוצע ער במשך 15 שעות ו -45 דקות כל יום ו -45 אחוזים מהזמן מושקע באמצעות ריבוי הטכנולוגיה, על פי מחקר קנדי ​​".

סכנות השימוש במחשב נייד: סימפטומים רבים יכולים להתפתח באמצעות מחשב נייד, כולל תסמונת התעלה הקרפלית, אפיקונדיליטיס (כאבי מרפק), צוואר, כאבי גב וכאבי גב תחתון, כאבי ראש, מתיחות בעיניים, סחרחורת, עייפות, פריצות בדיסק. , דלקת פרקים, עצבים דחוסים, ועוד רבים אחרים. בשל התצורה הנוכחית והנטייה לאנשים להשתמש במחשבים הניידים שלהם לפרקי זמן ממושכים, הסימפטומים והסכנות הללו נמצאים בעלייה, ומגדילים את שעות החמצת העבודה ותביעות פיצויים לעובדים. תכונות ארגונומיות נכונות משתנות למען ניידות. יציבה, מרווחי מקלדת, גודל מסך ומיקום מוגבל, הם כיום המזיקים ביותר למחשב תקין ארגונומי. יותר ויותר אנשים משתמשים במחשבים ניידים כמחשב שולחני. כאשר המסך נמוך מדי, הוא גורם לעקומת הצוואר להתיישר. כאשר הראש הולך קדימה ומתכופף כלפי מטה, הוא מפעיל לחץ מוגבר על שרירי הצוואר וחוט השדרה. על פי נתוני Mayo Clinic, "תנוחת ראש קדימה מובילה למתיחת שרירים ארוכת טווח, פריצות דיסק, דלקות פרקים ועצבים צבטים".

נתונים סטטיסטיים של הפרעות שריר -שלד: הפרעות שריר -שלד, כולל תסמונת התעלה הקרפלית, הן בעלות השכיחות הגבוהה ביותר של מצבים רפואיים בארה"ב, ופוגעות ב -7% מהאוכלוסייה. הפרעה שרירית-שלדית הקשורה לעבודה, הידועה גם בשם הפרעת טראומה מצטברת (CTD) או תסמונת שימוש יתר, היא פגיעה בשרירים, בגידים ו/או בעצבים בפלג הגוף העליון שנגרמת או מחמירה עקב עבודה חוזרת ונשנית. הם מהווים 14% מביקורי הרופאים ו:

כ -260 אלף פעולות שחרור מנהרת קרפאל מבוצעות מדי שנה, כאשר 47% מהמקרים נחשבים קשורים לעבודה, הניתוח השני בשכיחותו.

תסמונת מנהרת הקרפאל היא הבעיה הרפואית מספר 1, המהווה כ -50% מכלל הפציעות הקשורות לעבודה. כיום, ל -25% מכלל מפעילי המחשבים יש תסמונת מנהרת הקרפאל, עם הערכות כי עד שנת 2000, 50% מכלל כוח העבודה עשוי להיפגע. תסמונת התעלה הקרפלית גורמת למספר הימים הגבוה ביותר לאיבוד בין כל הפציעות הקשורות לעבודה. המרכז הלאומי לסטטיסטיקה של בריאות קובע כי "תסמונת המנהרה הקרפלית גורמת לאובדן מספר הימים הגבוה ביותר מבין כל הפגיעות הקשורות לעבודה". כמעט מחצית ממקרי התעלה הקרפלית גורמים לאובדן עבודה של 31 יום או יותר. השימוש היומיומי במחשבים ובמחשבים ניידים תורם לחלק גדול מהנתונים הסטטיסטיים המפורטים למעלה, וכתוצאה מכך אנשים מחפשים טיפול רפואי, כירופרקטי וטיפולי באופן קבוע.

מתיחת עיניים ממוחשבות: בכל יום 140 מיליון אמריקאים מבלים זמן משמעותי בשימוש במחשב בעבודה. התמונות הלקויות על מסך המחשב עלולות לגרום למאמץ חוזר ונשנה של מאמץ מחדש של שרירי העין, מה שמוביל לתסמינים כגון ראייה מטושטשת, כאבי ראש או עיניים יבשות ומגורות, כמו גם כאבי צוואר וגב. כמעט 90 אחוזים מאלה שמשתמשים במחשב שלוש שעות ביום לפחות סובלים מתסמינים אלה, המכונים מאמץ בעיניים ממוחשב.

תנוחת מחשב נכונה: כדי להשתמש נכון במחשב ו/או במחשב נייד, הצג צריך להיות במרחק 20-24 אינץ 'מפנים המטופלים. המסך צריך להיות ממוקם בגובה העיניים. כיסא המשתמשים צריך להיות ממוקם כך שכפות רגליו של המשתמש יושבות היטב. הרצפה, עם זווית של 90 מעלות של הברכיים. הידיים צריכות להיות כפופות גם 90 מעלות, עם אמות מקבילות לרצפה, כשהמרפקים נחים לצדך בנוחות. תמיכה מותנית או גב טובה וכיסא ארגונומי תקין רק ישפר תחנת העבודה שלך. מקלדת ארגונומית שבה יש רווח בין כל יד, והמקשים בזווית על המקלדת יסייעו גם במניעת סימפטומים של התעלה הקרפלית. הפסקות תכופות, כולל מתיחות במרווחים של 30-45 דקות יעזרו להגביר את הסיבולת. לשימוש המחשב הנייד שלך כשולחן עבודה, רכוש תחנת עגינה, מקלדת מרוחקת ועכבר, והעלה את גובה המחשב הנייד על ידי הצבתו על ספרי לימוד. זה יעשה הבדל עצום במניעת סימפטומים.

על ידי ביצוע שינויים פשוטים באורח החיים בתחנת המחשב שלך, ניתן להימנע מבעיות שריר -שלד רבות ותסמינים קשורים אחרים. אם אתה נתקל באחד מהתסמינים לעיל, פנה לכירופרקט המשפחתי או לרופא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.