אתה יכול לעקוף את עיצוב ספק האינטרנט ועדיין לצפות בטלוויזיה מקוונת

ברחבי העולם גילו ספקי האינטרנט ש- Bit Torrent גובה מחיר מהרשתות שלהם, והחלו להגביל את התעבורה, במיוחד בשעות השיא. המשמעות של זה עבור המשתמש הממוצע שמשתמש בטורנטים היא שההורדות עלולות להיות איטיות ואפילו גרועות מכך להפסיק הכל ביחד בזמן שיא. זה גם אומר שאולי לא תוכל לצפות בתוכנית הטלוויזיה האהובה עליך מתי שתרצה. יש אלטרנטיבה: צפה בטלוויזיה באינטרנט באמצעות טכנולוגיית סטרימינג.

מה זה עיצוב, בדיוק?

עיצוב פשוט, הוא הגבלה של תעבורה מסוימת. זה עשוי להתרחש בזמן שיא או כל הזמן. האופן שבו ספקי שירותי האינטרנט עושים זאת תלוי באנשים הטכניים שלהם, אך הם מכוונים לפריטים שמעמיסים הכי הרבה על הרשת שלהם, ו- Bit Torrent נמצאת בראש הרשימה כרגע, מכיוון שהיא מעמיסה את הרשת ביותר. כדוגמה, Comcast בארצות הברית, עדיין מאפשרת למשתמשי טורנט להוריד תוכניות אך הם אינם מאפשרים זריעה. ואילו הפס הרחב של אטלנטיק מגביל את רוחב הפס של טורנט ביט, ומאטה למעשה הורדות. הם נמצאים היטב בזכויותיהם לעשות זאת, מכיוון שהם צריכים לדאוג לכל המשתמשים ובעת תקופות שיא, במיוחד, הם עלולים להגביל תנועה מסוימת.

איך מתגברים על עיצוב?

ישנן למעשה שתי דרכים לעקוף את העיצוב. הדרך הראשונה היא להצפין את הטורנט שלכם כדי להטעות את ספק האינטרנט. אתה צריך להיות מושג כדי לעשות זאת, אבל זה אפשרי. הדרך השנייה היא למצוא דרך חלופית להעביר את הנתונים למחשב שלך.

סטרימינג ומדוע ספקי האינטרנט רואים בזה שונה.

מבלי להיות טכני מדי, הזרמת וידאו של ספק אינטרנט נראית כמו תנועה רגילה. שפת המחשב בה היא משתמשת, הידועה בשם Real Time Streaming Protocol (RTSP), דומה מאוד לפרוטוקול HTTP בו מרבית האתרים משתמשים בצורה כזו או אחרת. מכיוון שהוא כל כך דומה שהם לא מתמקדים בו כמו שהם עושים עם Bit Torrent. לכל מטרה אינטנסיבית הסטרימינג אינו נראה עבור ספקיות האינטרנט ולכן הוא עף מתחת לרדאר.

מה החסרונות?

ישנם כמה חסרונות בשימוש בסטרימינג, כפי שיש בכל טכנולוגיה חלופית. בתקופות שיא, באותו זמן שספקי האינטרנט מעצבים את התעבורה שלהם בטירוף, ייתכן שהתמונה תהיה מטומטמת או באיכות נמוכה יותר. בתקופות שיא, זו לא אמורה להוות בעיה.

כיצד אוכל להשתמש בסטרימינג כדי לצפות בטלוויזיה באינטרנט?

ישנן שתי דרכים עיקריות בהן תוכל להשתמש בסטרימינג לצפייה בתוכנית טלוויזיה מקוונת. הראשון הוא באמצעות אתר האינטרנט של הרשת, אם אתה נמצא בארץ המוצא של התוכנית. הדרך השנייה היא שימוש בלקוח, שהוא למעשה דומה מאוד לשימוש בלקוח להורדה באמצעות Bit Torrent. לאחר שהלקוח נמצא במחשב שלך אתה יכול לבחור את הערוץ שאתה רוצה לצפות בו. היתרון הגדול בלהיות עם לקוח הוא שאתה יכול לצפות בתוכניות טלוויזיה באינטרנט בזמן אמת, ואינך מוגבל למדינת המוצא. עם זאת, היזהר, ישנם שני סוגים של לקוחות, סוג משתמש בשיטות סיקור וידוע בשם Peer to Peer TV או P2PTV, והשני הוא לקוח סטרימינג. זה שאחריו אתה רודף הוא האחרון, כי זה שמסתובב בעיצוב.

סטרימינג הוא כנראה הדרך הטובה ביותר לעקוב אחר ספק שירותי האינטרנט אם אתה רוצה לצפות בטלוויזיה באינטרנט. אם ספק האינטרנט שלך אכן מגביל את התעבורה, שקול חלופה זו, ואני בטוח שתחזור בקרוב לצפות בתוכניות הטלוויזיה בהן אתה רוצה לצפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.