בעיות במחשב? אין בעיה!

אם אתה בעל מחשוב, היית יודע שהכל לא פועל בצורה מושלמת. יש פעמים שתצטרך לתקן את המחשב שלך, כי כל מערכת נתקלת בקשיים טכניים כלשהם. קשיים טכניים אלה יכולים להיות מורכבים מתקלות חומרה ותוכנה. חלק מהבעיות הללו יעניקו לך יותר כאבי ראש מאחרים, וחלקן יהיו פתרון קל. בלי קשר, אתה צריך להיות מודע לכמה מהדברים התכופים יותר שקורים עם המחשבים, כך שתוכל לתקן את הבעיה בזמן הקצר ביותר, כי כולנו יודעים שהזמן שיש לנו יקר.

הדרך הקלה ביותר לפתור בעיה במחשב היא על ידי ניסיון להפעיל אותה מחדש. זה מטורף כמה בעיות קטנות ייפתרו על ידי הפעלה מחדש של המחשב. לאחר הפעלה מחדש של המחשב, ודא שמערכת ההפעלה שלך מעודכנת וכל התוכנות העיקריות שבהן אתה מנסה להשתמש. רבות מהבעיות מתרחשות כאשר אדם אינו מעדכן את הקבצים הדרושים, עם העדכון, ובתמורה המחשב אינו פועל היטב, מכיוון שהתוכנות אינן פועלות היטב יחד כאשר הקבצים נדירים מדי. ניתן להימנע מכך פשוט על ידי הפעלת העדכון האוטומטי של Windows או הפעלת אפשרות העדכון האוטומטי בכל מערכת הפעלה ספציפית שבבעלותך. כך תתקן את בעיות המחשב הבסיסיות שעלולות להתעורר.

אחת הבעיות העיקריות שמשתמשי המחשב נתקלים בהן היא מחשב איטי. משתמשים צריכים להיות מודעים לכך שכאשר אתה מנסה להשתמש באינטרנט, והתהליך איטי, סביר להניח שלמחשב אין שום קשר לבעיה כזו. במקום זאת, ייתכן שלרשת יש קשר לזה, ועל כן עליך לשקול את הספק הספציפי שלך לקבלת עזרה. איטיות המחשב היא דבר המתרחש לאחר שהייתה בבעלותך של המחשב זמן מה. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות כדי לתקן בעיה זו הוא לבדוק כמה תוכנות פועלות ברקע. יותר מדי אנשים פותחים הרבה דברים בו זמנית, כך שהמעבד מוצף בכמה דברים שהוא צריך לעשות. יהיה עליך לסגור את כל התוכניות שאתה לא רוצה להריץ ברקע. אם גם אתה שמת לב שלוקח זמן להפעיל את המחשב שלך, ייתכן שתרצה להשבית תוכניות מסוימות כדי להתחיל בתהליך ההפעלה של המחשב. הדרך שבה אתה יכול לכבות את התוכניות הנוכחיות הפועלות ולבטל את כל התוכניות מההפעלה כאשר המחשב מופעל לראשונה, היא על ידי ביצוע השלבים הבאים.

#1 לחץ על התחל, ובתיבת החיפוש הקלד "msnconfig"

תוכנית 2 תופיע ותצטרך ללחוץ על הכרטיסייה 'אתחול'.

#3 בחר את כל התוכניות שאין להן קשר למערכת ההפעלה שלך ולחץ על השבת הכל. התוכניות שאתה צריך לחפש הן הדברים שבהם אתה משתמש על בסיס יומי, אך אינך צריך שהן יפעלו, אלא אם כן אתה רוצה שיפעילו אותן.

אם עשית הכל נכון, אתה אמור להרגיש את ההבדל בכוח העיבוד של המחשב לאחר שהמחשב יופעל מחדש.

הבעיה העיקרית השנייה שמשתמשי המחשב יכולים להיתקל בה, וכבר ציינתי אותה בדרך בזמן שדיברתי על הבעיה הראשונה, היא חיבור האינטרנט האיטי. האינטרנט מאפשר לנו להתחבר לשירותים רבים ושונים המוצעים באינטרנט. אם יש לך חיבור אינטרנט גרוע, ייתכן שלא תוכל להשלים את המשימות היומיומיות שלך. שירותים רבים ושונים מועברים לרשת, ולכן חיוני שיהיה לך חיבור אינטרנט יציב.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לבדוק מול הספק שלך כמה מהר האינטרנט שלך צריך להיות. לאחר שהבנת זאת, עליך לוודא בעצמך. אתה יכול לעשות זאת על ידי מעבר לאחד האתרים הפופולריים ביותר המאפשר לך לבדוק את מהירות ההורדה וההעלאה שלך באינטרנט. אתר זה נקרא speedtest.net. מהירות האינטרנט שלך תמיד צריכה להיות לפחות חמישים אחוז ממה שספקית האינטרנט אומרת שהיא צריכה להיות. אתה אמור לקבל את הכסף שלך שווה, ואם זה לא קורה, אז אתה יודע שהבעיה היא לא בחומרה שלך, אלא בספק שלך. אם לאחר ביצוע הבדיקה ב- speedtest.net אתה חושב שמהירות האינטרנט שלך היא המקום בו היא צריכה להיות, יתכן שישנן כמה תוכניות שמציקות את האינטרנט שלך ואינך יכול לעשות דברים אחרים שאתה רוצה. אתה יכול לבדוק אם יש תוכניות שפועלות על ידי ביצוע מה שעשית כדי לבדוק מדוע המחשב פועל לאט. עליך גם לוודא שכל מנהלי ההתקן של הרשת שלך מעודכנים לגרסה האחרונה של התוכנה. אין הרבה דברים לעשות כדי לתקן את בעיית האינטרנט האיטית, אך תוכל להישאר מעודכן על ידי עדכון התוכנה והחומרה.

שתי אלו הן הבעיות הנפוצות ביותר שמשתמש מחשב עלול להיתקל בהן, ולמען האמת, לא כל כך קשה לתקן אותן. בעולם המחשבים ייתכנו בעיות אחרות כגון הפעלה מחדש של המחשב ללא הרף. לפעמים זה מעצבן להתקין את כל העדכונים בעצמם, אבל זכור, זה נותן לך יתרון להישאר מעודכן בעדכון כל החומרה למחשב שלא יפעל לאט. לפעמים המחשב יתקין כל כך הרבה עדכונים חדשים, כך שתוכל לראות את המחשב שלך מופעל מחדש ללא הרף כדי להתקין עדכונים אלה. אם אי פעם תרצה לשנות את זה ולמנוע שזה יקרה, פשוט כבה את העדכונים האוטומטיים במחשב ואתה אמור להיות מסוגל לעשות זאת.

בסופו של דבר, ניתן לפתור רבות מבעיות המחשב על ידי שמירה על העניינים, ותופתע אם תקבל אותן כלל אם תעשה זאת. לא תמיד תוכל לדעת כיצד לתקן בעיה, אך ישנם אחרים שנתקלו בבעיה בעבר, כך שאם רק תחפש את המידע באינטרנט, אתה אמור להיות מסוגל למצוא את המידע הדרוש לביצוע מְשִׁימָה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.