בראשית אמנות המחשב-FORTRAN (Backus) אמצעי מחשב ממוצע יוצר מונה ליזה של פסיפס

היכן החלו אמנות מחשב, גרפיקה ממוחשבת ואנימציה ממוחשבת?

התקשורת הכתובה הפכה לניתנת לשיתוף והתפשטות לאחר שהוחלפו תחריטים באבן בניידות של נייר ודיו. באופן דומה ברגע ששפות המחשב התקדמו ממכונה או קוד הרכבה לשפות מחשב מהדור השלישי, רק אז התקדמות המחשב התקדמה מהדפסים אלפאנומריים פשוטים (אולי פסיפס) לגרפיקה ותמונות עם עקומות חלקות וריאליזם.

הפלט הגרפי של המחשב התחיל את צניעותו כאשר תווים אלפאנומריים נקשרו על TTY ומדפסות קו לייצג גרפי XY ואפילו תמונות פסיפס. זה היה גס, אבל אפשר ניתוח יעיל יותר של פתרונות מתמטיים ומדעיים. שפות תכנות מחשבים כמו FORTRAN ו- BASIC הקלו על פיתוח ותכנות מדפסות, עלילות ומסכי CRT להצגה והדפסה של גרפיקה ובסופו של דבר תמונות.

שפת התכנות FORTRAN – סקירה קצרה אישית והיסטורית.

תכנות FORTRAN כמדיום אמנותי?

כך שניתן היה ליצור תמונת הדפסה אלפאנומרית של מונה ליזה המפורסמת באמצעות הצהרות הדפסה של FORTRAN. תמונה זו של המונה ליזה נעשתה על ידי הדפסה והדפסה יתר של תווים אלפאנומריים סטנדרטיים שיצרו יצירת אמנות פסיפס כדי ליצור דימוי של אותו ציור מפורסם של לאונרדו דה וינצ'י. צעד אחורה מהדפס המחשב הזה והצגת העתק פשוט של מונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י.

השגת אמנות מחשב בסיסית זו תהיה שעות וימים של עבודה מייגעת הכוללת את השלבים הבאים:

1) יהיה עליך לצלם עותק של התמונה המקורית ורשת (מיפוי לרוחב 133 תווים של דף תדפיס ממוחשב) על פיסת שקיפות.

2) הניחו את שקיפות הרשת על גבי התמונה ולאחר מכן מלאו את תאי הרשת מעל התמונה בתווים אלפאנומריים שיתארו פסיפס של התמונה המקורית.

3) הדגש את תאי הרשת שיודפסו בהדפסה יתר (סוג מודגש) כדי ליצור גוון ומרקם התואמים את התמונה המקורית.

4) עכשיו אתה לוקח כל שורה של הרשת ומקודד אותו באמצעות הצהרות הדפסה של FORTRAN.

5) כמו מברשת על קנבס תדמית תדפיס המחשב של מונה ליזה תתקבל לאחר ימים רבים של קידוד.

לגרסה שהושלמה של תהליך זה ופסיפס מחשב שהתקבל של המונה ליזה, עיין בתמונות אלבומי האינטרנט של Pisaca בכתובת: http://picasaweb.google.com/carl.chesal/MonaLisaComputerArtFortran

החיפוש החל לקבל גישה לקורא כרטיסי ניקוב של 80 עמודים.

קוד FORTRAN עבור פסיפס מונה ליזה מצוי על כרטיסי ניקוב מקוריים של 90 עמודים. קבלת גישה לקורא כרטיסים בן 80 עמודים יכולה להקל על העברת קוד המונה ליזה FORTRAN ממצבו האנלוגי לגרסה דיגיטלית. בעזרת עורך מקוון, אוכל שוב לפרוס את הכוח של FORTRAN להדפיס עותקים של "פסיפס המחשב" מונה ליזה. אז 'מונה פסיפס' יהיה זמין להנאת העולם.

ההתאהבות שלי בתכנות FORTRAN אולי נבעה מהעובדה שגם FORTRAN וגם אני נוצרנו בשנת 1954. תודה לך ג'ון באקוס על FORTRAN.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.