האם אתה מבולבל לגבי יעילות תוכנת שחזור הנתונים למערכת ההפעלה Windows?

ללא ספק הכונן הקשיח או השרת המחובר למחשב יכולים לקרוס בכל עת מבלי לתת שום סימן קודם. כאן נכנס השימוש בתוכנות לשחזור נתונים. מכיוון שישנן גרסאות שונות בשוק, כיצד ניתן לאמת את יעילות התוכנה? כאן תמצא מידע מועיל שיעזור לך לבחור את המידע הטוב ביותר לשימושך.

מהן הסיבות לאובדן נתונים?

מה בעצם יכול להוביל לאובדן נתונים במחשב? יתרה מכך, מה הם סוג אובדן הנתונים שכלי שחזור הקבצים של Windows אמור להיות מסוגל לשחזר? להלן כמה מן הנפוצים:

* מחיקה בשוגג של קבצים או נתונים בעזרת מקשי shift + מחיקה
* עיצוב מקרי של הכונן הקשיח
* קריסת מערכת
* התקפת וירוסים (שבה הנגיף נמחק עם הקובץ הפגום)
* כיבוי מאולץ עקב הקפאת המערכת
* מגזרים לא טובים
* שחיתות חלוקה
* שחיתות במערכת ההפעלה Windows
* שחיתות בכונן הקשיח

עד כמה אמינים כלי השירות לשחזור נתונים?

רוב הגרסאות הקיימות בשוק יכולות לסייע לך רק לשחזר קבצים שנשמרו לאחרונה ונתונים שהלכו לאיבוד כתוצאה ממחיקת קבצים בטעות, הקפאת מערכת או קריסה; אבל אז, זו לא האפשרות הטובה ביותר מכיוון שקבצים ישנים לא ישוחזרו. באופן דומה, ביצוע אתחול מחדש של המערכת כאשר קיים מצב של הקפאה בזמן העבודה על המחשב עלול לגרום לאובדן נתונים שטרם נשמרו בכונן. עם זאת, ניתן לשחזר אותם אם לא הוחלפו באמצעות קלט של קבצים או נתונים חדשים.

יתר על כן, דווח כי קיימות תוכנות מתקדמות לשחזור נתונים שיכולות לשחזר כמעט את כל הנתונים שאבדו בכונן קשיח או בשרת שהתרסק. בנוסף, ניתן לשחזר את הקבצים שלך במצב שבו פרמת בטעות את הכונן הקשיח, ובכך לתת מקום להתקנה מחדש של מערכת ההפעלה Windows במחשב. יהיה המקרה אשר יהיה, האמינות של תוכנת שחזור טיפוסית תלויה במידת הנזק שנגרם למחשב. ובכל זאת, יתכן מאוד שלא תוכל לשחזר אף קובץ אם גם הכונן הקשיח שהתרסק יסבול מפגיעה במערכת הפנימית.

מהן התכונות הבסיסיות שלהן?

ראשית, תוכנת שחזור נתונים יעילה ויעילה עבור מערכת ההפעלה Windows אמורה להיות מסוגלת לתקן את כל השגיאות במחיצות שלה. הסוג הטוב ביותר חייב לפעול על כל אחת מהגרסאות, במיוחד האחרונות שבהן, כלומר Windows XP, Windows 7 ו- Windows 8. לפני שתקבל החלטת רכישה, עליך לבחון את התכונות של הגרסה החינמית של כל שחזור קבצים. כלי שתוכל להיתקל בו ברשת. באופן כללי, עליך להיזהר מהתכונות המתקדמות הבאות בכלי השירות לשחזור:

* שחזור נתונים/קבצים שנמחקו
* יכולת לשחזר כל מיני קבצים/תיקיות
* ניהול תחום גרוע
* שחזור קבצים ממחיצות FAT, FAT32 ו- NTFS
* שחזור קבצים מכוננים לוגיים
* הדמיית כונן קשיח

לבסוף, ראוי לציין שוב כי מידת שחזור הקבצים שניתן לבצע במחשב תלויה בסוג התוכנה שבה אתה משתמש. המשמעות היא שאתה צריך מחקר מתאים כדי לברר מה הסוג שיענה על הצרכים שלך. לאחר שבדקת את הגרסה החינמית של כלי השירות, תוכל להוריד את הגרסה המלאה אם ​​יש לה את התכונות המתקדמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.