האם מחשב מעקב אחר קרינה יכול לגרום לסרטן

משתמשי מחשב רבים מפחידים את עצמם מיותר מפני חששות לא מוצדקים שהמסכים וחומרת המחשב שלהם הורגים אותם לאט לאט. אולם האמת היא שלא תחלה בסרטן על ידי חשיפה לקרינה הניתנת ממסך המחשב. גם אתה לא תהפוך לפורה או תסבול ממחלה מתישה או סופנית אחרת.

כמעט תמיד הקרינה קשורה לקונוטציה שלילית, אך חשיבה זו מבוססת על מודעות נמוכה. אנו חשופים לקרינה מדי יום. בהגדרה, קרינה היא כל אנרגיה שעוברת ממקור. אור, כמו גם חום וצליל, הם סוגי קרינה. למעשה, אנו מקבלים מנה נדיבה של קרינה אולטרה סגולה מדי בוקר מהשמש.

צגי המחשב שלנו והתקנים אלקטרוניים אחרים עם מסכים, כגון טלוויזיות וטלפונים ניידים, מעבירים סוג מסוים של קרינה המכונה קרינה אלקטרומגנטית (EMR). אם אכפת לך לדעת, נורת הפלורסנט פולטת יותר EMR ממסכי המחשב שלנו.

הרעיון כי קרינה ממסכי מחשב עלולה לגרום לסרטן, מתחילה בתחילת שנות התשעים כאשר פרסומים וכתבי עת מובילים הפיצו מחקרים לא נחקרים שטענו שכך הם פני הדברים. כפי שניתן בהחלט לצפות, נוצרה סוג מסוים של בהלה בקרב ההמונים. הציבור החל לפקפק לא רק בבטיחות חומרת המחשב, אלא בכל ההשפעות של מכשירים אחרים הפולטים EMR.

כדי לשלוט במצב נערכו מחקרי מחקר שנערכו בקפידה ולבסוף הטענות הכוזבות הופסכו. אולם באותו זמן, המיתוס המחשבתי שעוקב אחר הגורמים לסרטן הוטמע בתוקף במוחם של אנשים רבים.

הגיע הזמן שנפסל את המיתוס הזה! EMR ממסך ה- CRT או ה- LCD שלך לא ישפיע לרעה על בריאותנו. חומרת המחשב הזו אינה מזיקה ואין לראות בה בפחד.

ישיבה כל היום מול המחשב שלך אינה טובה עבורך מסיבות אחרות מלבד קרינה הגורמת לסרטן. ללא פעילות גופנית, אתה נוטה את עצמך לבעיות בריאות. בדרך זו, המחשב שלך יכול להיות מוות שלך. אבל בהחלט לא תמות מ- EMR.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.