האם שחזור נתונים חשוב?

שאלו את ענקיות IT הגדולות שאלה נפוצה – "בעולם זה של נתונים ומידע זורם חופשי, מהו הדבר היחיד והחשוב ביותר שהכי חשוב?" והם יחייכו אליך חיוך קלוש ויגידו לך שהתשובה טמונה בשאלה עצמה. אם לא הצלחת לנחש, זה DATA. כל חלק ממנו אתה שולח ברשת חשוב באופן שווה ומאובטח באמצעות השרתים שלהם לצורך "הפניה עתידית".

אז תארו לעצמכם את כוחם של הנתונים. אם נתונים של אנשים לא ידועים לחלוטין הם כל כך הכרחיים עבורם, איזה ערך אתה יכול להעניק לנתונים שלך? סביר שלא יסולא בפז! תלוי עד כמה התוכן של הנתונים שלך רגיש כמובן.

סיבות לאובדן נתונים

ישנן מספר סיבות שיכולות להוביל לנתונים שלך על סף אבדן לנצח כי בואו נודה בזה שהכל מכני ואלקטרוני. יש להם גם חיים, עמידות מוגבלת והם כמובן רגישים לבלאי. הסיבות השכיחות ביותר לאובדן נתונים הן קריסת הדיסק הקשיח, שגיאה במחיצות, פריצה וכו '. סיבות אחרות כוללות גניבה של המכשיר שלך, התקפת תוכנות זדוניות, מערכת הפעלה פגומה וכו'. כל אלה חושפים את הנתונים שלך לפגיעות. נתונים שיכולים להיות מצגת חשובה לעסקה בהיקף של מיליוני דולרים או שנים של זיכרונות שלך שנלכדו ונשמרו כתצלומים או כל דבר אחר.

מהו שחזור נתונים?

כפי שהשם מרמז בתמימות, זהו הליך של ניסיון לשחזר את כל הנתונים או חלקם מהדיסק הקשיח. זה אולי לא נראה או נשמע הרבה, אבל זה תהליך מאוד תנודתי. טעות אחת קטנה ופוף! הנתונים שלך נעלמו לנצח.

ברגע שאתה מבין שיש לך כונן קשיח כושל, העבר אותו בהקדם האפשרי למומחה. כי ככל שחולפים הימים, כך מסובך, קשה ומסוכן יותר להיות ניסיון לשחזר נתונים. ניסיון זה לשחזר שחזור נתונים נעשה באמצעות שיטות מתוחכמות שונות בהתאם למצב ולסיבת החומרה הכושלת. לכל השיטות הללו יש מטרה אחת ואחת בלבד – לשחזר את כל הקבצים הקיימים שלך, כגון מסמכים, גיליונות אלקטרוניים, תמונות, קודים או כל דבר אחר וכן גיבויים שלהם אם יצרת קבצים כאלה.

מה לא לעשות?

כנראה הכלל הראשון והיחיד. אל תנסה להתנהג בצורה חכמה ולהתחיל להתעסק בדברים שאין לך מושג לגביהם. במקום לפתור את הבעיה רק ​​תגדיל אותה פי עשרה.

שנית, בעת לקיחת הכונן הקשיח לשחזור, אל תלכו למקום שאינו מהימן. פנה למרכז השירות או לחנות מתאימה אשר מבטיחה את בטיחות כל הנתונים שלך ועל מי ניתן לסמוך כאשר מדובר בסודיות. בעיקרון, מרחב עבודה מקצועי מכיוון שהם יגידו בפנים את האמת, בין אם הנתונים ניתנים לשחזור או לא. אם כן, כמה ניתן לשחזר בהתאם לנזק.

מה לעשות

דרך הפעולה הראשונה היא להרגיע את עצמך ולשאול את עצמך האם באמת יש צורך בשחזור נתונים או לא. אולי יתכן ששמרת גיבוי מקוון או במקום אחר. אם זה לא המצב, שוב התבוננות פנימה אם ההחלמה היא הכרחית ביותר או לא. מכיוון שהטכנולוגיה המתוחכמת עשויה להגיע, תמיד יש סיכוי של 1% לאבד את כל הנתונים במקום זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.