ההבדל בין גיבוי נתונים וארכיונים

אם אינך מבין את ההבדל בין ארכיון לגיבוי, אתה בדף הנכון. בימינו, יישומי אחסון עושים שימוש בארכיוני נתונים וגיבוי נתונים. למען האמת, שני אלה הם השיטה הפופולרית ביותר בכל הנוגע להגנה על נתונים. אבל אתה צריך להבין את ההבדל בין השניים אם אתה רוצה להבטיח את בטיחות הנתונים החיוניים שלך.. בואו לגלות עוד

ביסודו של דבר, גיבוי נתונים הוא תהליך חיוני המסייע במניעת אובדן נתונים כאשר כונן קשיח מפסיק לעבוד מסיבה לא ידועה. בדרך כלל, תהליך זה יוצר עותק כפול של נתונים מכוננים קשיחים או יישומים אחרים.

מצד שני, ארכיונים מתייחסים לתהליך שמעביר נתונים חשובים אך בשימוש נדיר למכשיר אחר לצורך שמירת נתונים לטווח ארוך. במילים אחרות, שתי השיטות הללו כוללות אחסון של נתונים חיוניים, אך יש הבדל קל בין שתי השיטות. בואו ניכנס לפרטים כדי להבין את העניין הזה אפילו טוב יותר.

גיבוי וארכיון נתונים

בכל הנוגע לגיבוי, המטרה היא ליצור גיבוי שיעזור להקל על שחזור נתונים מהיר. במילים אחרות, המטרה היא לשמר נתונים לצורך התאוששות מהירה בהמשך. כאשר אתה מאבד נתונים מסיבה כלשהי, אתה יכול להחזיר אותם אם כבר יצרת גיבוי.

מצד שני, ארכיונים עוזרים בשמירת נתונים לטווח ארוך. אם אתה מאבד את הקבצים החיוניים שלך בגלל כונן קשיח או כשל בחומרה, אתה יכול להשתמש בארכיונים כדי לחפש בקבצים החשובים שלך.

מבחינת האפליקציה, חברות שרוצות להמשיך בתהליכים העסקיים שלהן צריכות ללכת לגיבוי נתונים. הרעיון הוא לוודא שיש להם גישה מיידית למאגרי המידע החיוניים שלהם מבלי לחכות ימים או שעות. הם לא יכולים להרשות לעצמם הפרעות.

מצד שני, חברות שצריכות לציית לחוקים ולתקנות הולכים על ארכיונים במקום. ביסודו של דבר, גישה זו שימושית עבור סקירת נתונים ושמירת נתונים לתקופה ארוכה.

אנו יכולים לומר שגיבויים נוצרים על מנת להגן על מסד הנתונים על ידי יצירת עותקים. מצד שני, ארכיונים משמשים לאחסון נתונים לאורך זמן, כך שאחרים יכולים לאחזר אותם מתי שהם רוצים.

ללא כל ספק, שני התהליכים הללו הכרחיים עבור כל סוגי העסקים בחוץ. לאחר יצירת גיבוי, יש לאחסן אותו כראוי, אחרת יהיה קשה מאוד לגשת אליו מאוחר יותר. זה נכון לגבי תעשיות גדולות כמו חינוך ורפואה.

למרות שיש הבדל קטן בין שני התהליכים, אנו יכולים לומר ששניהם חיוניים הן ליחידים והן לעסקים. אם אתה רוצה להגביר את ניהול הנתונים, אנו מציעים לך לנסות את השיטות האלה. אתה יכול לשחזר את הנתונים שלך במהירות במקרה של אסונות טבע או כשל בחומרה.

בקיצור, אנו מציעים לך לקבל מושג טוב יותר על ההבדל בין שני המונחים. ייתכן שתרצה ליצור עותקים של הנתונים החיוניים שלך כדי להיות על הצד הבטוח במקרה של אסון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.