ההבדל בין שחזור קבצים פגומים ונמחקים

שחזור נתונים הוא דבר שזוכה לחשיבות בשנים האחרונות, והסיבה לכך אינה אלא העלייה במספר מקרי אובדן הנתונים. למרות שתוכנות לשחזור נתונים נמצאות כמעט בכל מקום באינטרנט, משתמשים מסוימים עדיין לא הצליחו להבין את הרעיון המדויק של שחזור נתונים. זה הוביל לכך שאנשים מורידים את כלי השחזור הלא נכון, אנשים מנסים כלי עזר בחינם שאינם מועילים במיוחד לשחזור נתונים שנמחקו ואבדו. יש מושג אחר שפחות מובן, והוא קשור לאובדן נתונים ושחיתות נתונים אשר יידונו בפירוט במאמר זה.

יש עולם הבדל בכל הנוגע לאובדן נתונים ושחיתות נתונים, והמשתמש צריך להבין זאת כראוי על מנת להפוך שחזור נתונים להצלחה. השחתה של קובץ או תיקיה פירושה בעצם שהנתונים הקיימים בקובץ או בתיקיה הושפעו באופן חלקי, או שחלק מהקובץ או התיקיה נעלמו, מסיבות רבות, הדומות לאלה שגורמים לאובדן נתונים. . השחזור של קובץ פגום הוא קשה ביותר ומכאן שתוכנת שחזור נתונים איננה מועילה במצב כזה, למשל, שחזור מקובץ וידאו או קובץ תמונה אינו מועיל, מכיוון שצפייה בסרטון ששוחזר חלקית אינה מועילה רק בלתי אפשרי אך אין בו תועלת ולהסתכלות על תמונה שחציתה משוחזרת יש את אותה השפעה.

אובדן נתונים לעומת זאת מתייחס לאובדן או מחיקה של הקובץ כולו. מצב זה נפוץ מאוד הן ב- Windows והן ב- Mac OS X, ומכאן שהמשתמש יכול לשחזר קבצים שנמחקו ב- Mac באמצעות תוכנת שחזור טובה של Mac וכך ניתן לעשות זאת ב- Windows באמצעות כלי שחזור טוב של Windows. אובדן נתונים מתאים לתמונות ומכאן שאפשר להתאפשר שחזור תמונות ב- OS X באמצעות כלי טוב לשחזור תמונות שיכול לשחזר תמונות שנמחקו ואבדו.

על המשתמש לקבוע תחילה האם הקובץ המדובר נמחק, אבד או נפגם. אם אובדן הנתונים התרחש עקב שחיתות, עליו לוודא שהוא יצור קשר עם מומחה לשחזור נתונים על מנת לבדוק האם יש סיכוי לשחזר את הנתונים, או אם הוא עומד בפני אובדן נתונים עקב אובדן או מחיקה. של קבצים, ואז הוא יכול לבחור להוריד תוכנת שחזור נתונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.