החומרים הנפוצים ביותר המשמשים בייצור פגזי מחשב נייד

אם אתה כרגע בוחן את המחשב הנייד הבא שלך לרכישה או השכרה, האם חשבת בכלל על מה עשוי מעטפת המועמד החדש שלך למחשב נייד? אכפת לך אפילו, כל עוד זה רק נראה נחמד? בימים אלה אולי אכפת לך, במיוחד בהתחשב במאמץ של כולם להיות פוליטיקלי קורקט ו"ירוקים "בימים אלה. כמו כן, החומר המשמש לייצור מעטפת מחשב נייד יכול להשפיע על המחיר של אותו מחשב כמעט כמו הטכנולוגיה שנמצאת בפנים.

מעטפות מחשבים ניידים עשויים כמעט תמיד מחומרים מתכתיים או פלסטיים. מאחר וחומרים מפלסטיק הם קלים וקלים יחסית לעצב אותם, יצרני מחשבים רבים מעדיפים להשתמש בהם בעת ייצור פגזים למחשב נייד. אפילו בקטגוריית הפלסטיק, ישנם מספר סוגים, וכאן נסביר כמה מהאפשרויות הללו.

פלסטיק הנדסי ABS הם החומרים הנפוצים ביותר בייצור פגזים למחשב נייד. הסיבה המובילה לפופולריות הזו היא העלות הנמוכה של פלסטיק ABS, שהוא באמת סגסוגת של PC (פוליקרבונט) ו- ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene). ABS הוא אותו תרמו-פלסטיק למחזור שממנו עשויות קסדות הכדורגל NFL, אז תחשוב כמה זה חייב להיות חזק.

מצד אחד, למתחם הפלסטיק PC + ABS יש עמידות בחום מעולה של PC. בנוסף, הוא עמיד בפני פגיעות ומזג אוויר, ושומר על צורתו בצורה טובה במיוחד. מצד שני, יש לו גם מוליכות תרמית גרועה למדי והוא פשוט כבד. עם זאת, במקרה זה, החיוביים מתגברים על השלילי בגלל העלות הנמוכה הכרוכה בשימוש בפלסטיק הנדסי ABS; בגלל העלות הנמוכה הזו, פלסטיק הנדסי ABS פופולריים מאוד בקרב יצרני מחשבים ניידים.

חומר סיבי פחמן הוא חומר אטרקטיבי ואיכותי. זה נראה כמו פלסטיק ABS רגיל, אבל עמידותו ומוליכות החום עדיפים בהרבה על פלסטיק ה- ABS. מכיוון שסיבי פחמן הם גם חומר מוליך (הוא מוליך חשמל), מעטפת מחשב נייד העשוי מחומר זה יכולה לפעול באופן דומה לקליפת מתכת. למעשה, IBM זיהתה את התכונות החיוביות של סיבי פחמן כבר באפריל, 1998 והציגה את מעטפת המחשב הנייד הראשון העשוי מסיבי פחמן באותה שנה. החיסרון העיקרי בשימוש בחומר זה הוא העלות הגבוהה שלו.

סיב פחמן גם הרבה יותר קשה ליצור מאשר פלסטיק ABS נפוץ. בגלל הקושי הכרוך בשימוש בו בייצור, עצם שילוב סיבי פחמן במעטפת מחשב נייד יכול כמעט להכפיל את עלות המכשיר. מכאן שמחשב ו רנטה למחשב נייד אני מתייקר.

כמה יצרנים אחרים משתמשים בחומר פלסטיק מפוליקרבונט, הדומה למתכת, אך הדבר אינו נפוץ במיוחד. פוג'יטסו הוא רק אחד מיצרני המחשבים שידוע כי הם משתמשים בפוליקרבונט בקליפות המחשב הנייד שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.