הימנעות מווירוסי מחשב וכיצד להגן על עצמך

ראשית בואו נסתכל מה זה וירוס ומה זה לא. הבה נסתכל על ההגדרה של ויקיפדיה,

"וירוס מחשב הוא תוכנת מחשב שיכולה לשכפל את עצמה ולהתפשט ממחשב אחד לאחר. המונח "וירוס" משמש גם בדרך כלל אך בטעות כדי להתייחס לסוגים אחרים של תוכנות זדוניות, כולל אך לא רק תוכנות פרסום ותוכנות ריגול שעושות זאת. אין להם יכולת רבייה. וירוס אמיתי יכול להתפשט ממחשב אחד למשנהו (בצורה כלשהי של קוד הפעלה) כאשר המארח שלו נלקח למחשב היעד; למשל בגלל שמשתמש שלח אותו דרך רשת או אינטרנט, או נשא אותו זה על מדיום נשלף כגון תקליטון, CD, DVD או כונן USB."

אז הנה לך. די טכני ורק תחושה אבל אתה בטח חושב "למה אני צריך לדעת את זה?" ובכן אתה לא בעצם. אתה באמת צריך הגנת תוכנה ואולי קצת תובנה לגבי האיך והסיבות כדי למנוע קטסטרופות כאלה.

בואו נתמודד תחילה עם הסיבה שיש וירוס, תוכנות זדוניות או תוכנות ריגול יכול להיות כל כך הרסני. האם אתה מגבה את הנתונים החשובים שלך? אם אינך מגבה את הנתונים שלך, אתה מסתכן באובדן הכל. אין ספק שניתן למגר כמה וירוסים תוך חסכון בנתונים שלך, אבל יש כאלה שהופכים את נתוני הכוננים הקשיחים לבלתי ניתנים לשחזור. אז זה חכם להרגל לגבות את הנתונים שלך. הכלים הדרושים היחידים הם כונן קשיח חיצוני (אם יש לך כמויות גדולות של נתונים) או כונן אצבע או הבזק אם יש לך כמות קטנה של נתונים לגיבוי. לאחר שהכונן החיצוני שלך מותקן, הורד תוכנית בשם FBackup. התוכנית חינמית וניתנת להתאמה אישית להפעלת גיבויים מתוזמנים.

אז עכשיו בואו נדבר על אנטי וירוס טוב, הגנה מפני תוכנות זדוניות. אם מותקנת אצלך Norton או McAfee זה בסדר, אבל אני חייב לומר שהייתי בעסק הזה יותר מעשרים שנה, אני לא מתרשם מהם. במהלך השנים הגנת וירוסים פנתה לתוכניות אבטחת אינטרנט המנטרות את כל הפעילות במחשב שלך, לא רק בדוא"ל או וירוסים מצורפים שהורדו. בימינו יש לנו חבילות אבטחה חזקות הרבה יותר שנועדו לעצור באופן יזום וירוסים המועברים פשוט על ידי ביקור באתר אינטרנט. כמה מהטובים כוללים וזו רשימה קצרה,

Eset Nod 32 (מועדף אישי)

נורמן

קספרסקי

אם אתה רוצה לקחת סיכון וללכת עם אחת מההצעות החינמיות הרבות שאנו ממליצים,

אווסט

אבירה

קומודו

אתה צריך לשאול את עצמך כמה שאלות כדי לקבוע אם אתה צריך הגנה רצינית או פשוט ללכת עם אחת מכמה תוכניות הגנה בחינם,

האם אתה עושה בנקאות מקוונת או שאתה מודאג מכך שהסיסמאות שלך ייפגעו? אם כן, עליך להשתמש בגרסה קנויה של חבילת אבטחת אינטרנט.

אם אתה מתעסק באינטרנט ופחות אכפת לך אם מישהו יראה את המידע שלך והסיסמאות שלך נפגעות, אתה יכול ללכת עם גרסה חינמית

שקול את התקציב שלך. הגנת אנטי וירוס היא כמו ביטוח. לצטט מתוך פרסומת טלוויזיה מפורסמת "אתה יכול לשלם לי עכשיו או לשלם לי מאוחר יותר"

האם הנתונים שלך חשובים לך? האם יש קבצים במחשב(ים) שלך שנחשבים חיוניים ואתה יכול לחיות בלעדיהם? אם זה המקרה, כדאי לשקול רכישת חבילת אבטחת אינטרנט טובה

ברור שאם אתה משתמש במחשב עסקי או ארגוני אתה צריך חבילת אבטחה מצוינת בגלל הרצינות של שימור הנתונים שלך

מה עוד אני יכול לעשות כדי למנוע וירוסים בשילוב עם הגנה טובה?

כאשר אתה מבצע חיפוש באינטרנט, וודא שאתה לוחץ רק על תוצאות הרלוונטיות לשאילתת החיפוש שלך

התרחק מאתרים שאינם ידועים לך. אל תעקוב אחר הפניות מחדש אלא אם כן אתה יודע לאן זה מוביל

לעולם אל תלחץ על קישורים בדוא"ל או תיכנס לחשבונות ממייל. ודא את האותנטיות של האימייל הרלוונטי לפני הלחיצה

לעולם אל תפתח תוכנית שנשלחה כקובץ מצורף במייל גם אם אתה מכיר את האדם. עדיף לשמור את הקובץ במחשב אך לא לחלץ אותו או להתקין עד שתבדוק אותו עם ההגנה שלך

אל תאפשר חלונות קופצים שמבקשים להוריד עדכוני חלונות אלא אם אתה בטוח שזהו עדכון של חלונות. זהו אחד הטריקים שהאקרים משתמשים בהם כדי להסוות הורדה כעדכון של Windows ולגרום לך לחשוב שאתה חייב להשיג אותו.

ודא שהאבטחה של הדפדפן שלך מוגדרת לפחות לאבטחה בינונית

סוף סוף שמרו על האבטחה וההגנה שלכם מעודכנים. רוב אם לא כל התוכניות יתעדכנו אוטומטית כך שזה לא עניין גדול. ותזמן סריקות אוטומטיות עם הגנת האבטחה המעודכנת שלך. סרוק גם ידנית כדי לוודא שאתה מוגן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.