היסטוריה קצרה של תוכנת הנהלת חשבונות QuickBook

עם השנים תוכנת QuickBook הפכה די נרדפת לתוכנת הנהלת חשבונות מקוונת. תוכנה זו שוחררה בתחילת שנות השמונים, והפכה לפופולרית ביותר בקרב בעלי עסקים קטנים כמו גם רואי חשבון.

QuickBooks הושקו על ידי סקוט קוק וטום פרוקס, מייסדי אינטואיט, זמן קצר לאחר ההצלחה הבורחת של קוויקן. התוכנית החדשה דאז תוכננה במקור להציע מערכת הנהלת חשבונות לבעלי עסקים קטנים שהיו להם מעט ניסיון כלשהו בחשבונאות.

זמן קצר לאחר יציאתו QuickBooks כבשה כ -80% משוק תוכנות הנהלת החשבונות לעסקים קטנים. החברה עדיין נהנית מהנתח השוק הגדול ביותר בשוק התחרותי ביותר הזה.

מכיוון שרואי חשבון מקצועיים לא היו שבעי רצון מהגרסאות הראשונות של התוכנית, בסופו של דבר גישר אינטואיט את הפער הזה על ידי מתן פונקציות חשבונאיות לכניסות כפולות, יכולות מסלול ביקורת מלאות ועוד מספר צרכים שחשבונאים מקצועיים ראו בהם צורך. אז, החל משנת 2000, Intuit הציעה גם גרסה בסיסית וגם פרו של התוכנה.

ואז, בשנת 2003, החלה החברה להציע גרסאות של QuickBook שהיו ספציפיות למספר תעשיות שונות. גרסאות אלה כללו דוחות ותהליכי זרימת עבודה שהיו ספציפיים לתעשייה. תוכניות Intuit כללו כל מינוח הקשור לעסקים השונים שאליהם תוכננה התוכנה.

אז, בתחילת המאה, לא רק שלחברות רואי חשבון מקצועיים – אלו ששירתו מספר לקוחות בעסקים קטנים שונים – הייתה תוכנת האפרופוס, היא הייתה זמינה גם לקבלנים, קמעונאים, יצרנים, חברות ללא מטרות רווח, חברות שירות מקצועיות. , וסיטונאים.

מכיוון ש- QuickBooks הצליחה כל כך, הושק בחודש מאי 2002 מוצר שמיועד לעסקים בינוניים.

החל ממרץ 2008, השליטה החברה ב -94.2% מהיחידות הקמעונאיות שנמכרו בקטגוריית החשבונאות העסקית. כיום יותר מ -50,000 יועצים עסקיים עצמאיים, רואי חשבון ורואי חשבון חברים בתוכנית QuickBooks ProAdvisor.

המוצרים המשיכו להתפתח. QuickBooks כוללים כעת פונקציות תשלום אלקטרוניות, מיקור חוץ ושירותי שכר מרחוק, יכולות גישה מרחוק, תכונות מיפוי, אפשרויות שיווק, בנקאות ופיוס מקוונים, כמו גם שיפור בפונקציונליות הדוא"ל.

עד 2008 תוכל לייבא גיליונות אלקטרוניים של Excel עם התוכנה.

כיום קיימות גירסאות מקוונות של QuickBooks הזמינות הנתמכות על ידי Mozilla Firefox, Internet Explorer ו- Safari עבור Mac. ניתן לגשת אליו גם באמצעות BlackBerrys, iPhones ו- Androids באמצעות אפליקציות אינטרנט. אולם הגרסאות המקוונות אינן מציעות את כל התכונות שגרסאות שולחן העבודה מציעות. ולא מעט מהתכונות המקוונות פועלות בצורה שונה ממה שהן פועלות בגרסאות שולחן העבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.