היתרונות של התאוששות מאסון כשירות

בכל עסק, במיוחד בחברת IT, הנתונים הם אחד המרכיבים המרכזיים המשמשים בניהול פעולות יומיומיות. ישנן מספר דרכים בהן חברה יכולה לאחסן ולהגן על הנתונים שלה. בעבר, הכנה לאסון הייתה מחייבת לעתים קרובות את עובדי ה- IT לנסוע למרכזי נתונים לא מקומיים ו/או להעתיק נתונים ארגוניים על קלטות. עם זאת, ההתקדמות בטכנולוגיות ובפלטפורמות המחשוב אפשרה יצירת מנגנוני אחסון נתונים טובים וניתנים להרחבה יותר. אלה סללו את הדרך לפתרונות מלאים לשחזור אסון כשירות (DRaaS) שניתן להשתמש בהם במקום צוותי IT פנימיים.

כאשר הנתונים נפרצים או נפרצים, יקרו הפסדים בלתי נשלטים. כדי למנוע זאת, חברות רבות בוחרות להפעיל אמצעי תגובה לאסון ואף צוותים ייעודיים לניהול מצבים כאלה.

כיום תמצאו שתי קטגוריות מחשוב עיקריות: מחשוב ענן ומחשוב מבוסס שרת חומרה. זה כולל שימוש ב- DRaaS או בשיטות גיבוי מסורתיות להגנה ולאחסון נתונים. עם הטכנולוגיה הנוכחית, DRaaS מציעה מספר יתרונות על פני גישות מסורתיות ושיטות התאוששות מאסון.

DRaaS אמין למדי ועוזר להתמודד עם אתגרים רבים, כולל ניידות, ניידות וביצועים גבוהים, בין שאר התכונות. התאוששות מסורתית מאסון אינה מציעה את היכולות ש- DRaaS יכול כיום. בחלק הבא נבחן כמה מהסיבות מדוע עליך להתרחק משיטות אחרות ובמקום להסתמך על DRaaS לצורך התאוששות מאסון.

פחות משאבים נחוצים

נתוני שחזור DRaaS מאוחסנים בענן, מה שמקטין את דרישות החומרה המקומיות. שירותי התאוששות מסורתית בדרך כלל זקוקים לחומרה יקרה מקומית והם מורכבים ליישום ולניהול.

ניתן להשתמש ב- DRaaS לקבוצת שרתים קריטיים או רק לשרת בודד, דבר שאולי אינו משתלם כלכלית באמצעות DR מסורתי. המשמעות היא שחברות יכולות לחדש את הפעילות המוגבלת הרבה יותר מהר.

הפחתת מתקפות סייבר

מתקפות סייבר מהוות את אחד האיומים הגדולים ביותר על עסקים. מוקדם יותר השנה, התקפת תוכנת הכופר "WannaCry" עלתה לכותרות כאשר השתלטה על 300,000 מחשבים ב -150 מדינות.

מתקפות סייבר מגיעות גם כתרמיות פישינג בדוא"ל, לפיה רמאים מרמים עובדים לא זהירים למסור מידע סודי, ופריצות נתונים, לפיה פושעי רשת מקבלים גישה לרשת החברה ומנצלים נתונים רגישים.

עם DRaaS, תוכל להקל על אירועי האבטחה הללו ולמנוע מצב אסון. באירוע מסוג זה, אתה פשוט מפעיל את תוכנית ה- DR שלך להביא את היישומים שלך לחיות בענן באמצעות העותק האחרון והנקי ביותר של הנתונים שלך. לאחר שניקה את מערכות הייצור שלך מהמתקפה, תוכל לשכפל את גרסאות הענן שלך בחזרה למרכז הנתונים שלך.

זה מנצח משא ומתן עם תוקף על הנתונים שלך בחזרה!

עלויות מצטברות נמוכות יותר

לרוב העסקים אין תוכנית טובה להתאוששות מאסון מכיוון שהם מודאגים מההוצאות. באופן כללי, גיבוי והתאוששות מאסון יכולים להיות יקרים אם תבחר בשיטות המחייבות רכישת חומרה. לדוגמה, אם אתה רוצה לגבות את כל הנתונים שלך בשרתים פרטיים פיזית, עליך להשקיע באותו מספר שרתים שיש לך כעת. DRaaS הוא פתרון הניתן על ידי צד שלישי. לכן החומרה והתוכנה המשמשות לאסטרטגיית התאוששות מאסון שלך הם בבעלות ספק השירות. ההשקעה הראשונית שלך תהיה קטנה.

בדיקה קלה יותר.

בדיקות כשלון כעת פשוטות כמו הצבעה ולחיצה, מה שמוציא הרבה מאמץ (וסיכון) מהבדיקה. וכפי שהבהרתי, אם הוא לא נבדק באופן קבוע, הוא אינו אמין.

ל- DRaaS יש הרבה כלים ממש טובים לניטור והגנה על מידע קריטי ורגיש-ומספק למבקרים מסלול "נייר" הניתן לאימות בקלות.

גְמִישׁוּת

בהשוואה לשיטות גיבוי מסורתיות יותר, DRaaS גמיש בהרבה. שירותי DRaaS השונים מציעים ללקוחות אפשרויות נוספות כיצד להתמודד עם מערכות עסקיות שונות. כל ארגון המשתמש בפתרונות DRaaS יכול לבחור מתוך מגוון היקפי שחזור, בהתאם לסוג האסון. אלה יכולים לכלול כשל בשרת, אסונות שנגרמו על ידי בני אדם, אובדן כוח או גישה לבניין, פגיעה בנתונים ועוד.

התאוששות מהירה ומיידית

החברה שלך לעולם לא תוכל להיות בטוח מתי עלול להתרחש אסון. אם אכן קורה, כמה זמן השבתה מקובל? כל שנייה הכוח או שהשרתים שלך נכשלים פירושו הפסדים עצומים עבור הארגון שלך. עם פתרון DRaaS במקום, אינך צריך לדאוג לגבי זה: אם יקרה אסון, תוכל לשחזר פעולות רגילות בתוך דקות.

אבטחה אמינה

אבטחה ב- DRaaS בדרך כלל לא מובנת כהלכה, לכן בחר את הספק שלך בתבונה. לדוגמה, חשוב לוודא שהספק תואם את כל הגופים הרגולטוריים הרלוונטיים. בנוסף לוודא שמרכז הנתונים עצמו מאובטח פיזית, עליך גם לוודא שהנתונים מוצפנים בטיסה ומנוחה. ספקי DRaaS צריכים ליישם מערכות אוטומטיות לניטור תקינות הנתונים שלך. למען השקט הנפשי, הם אמורים להיות מסוגלים לספק לך דוחות לכל תקופה מסוימת.

מייעל את צרכי ה- IT הביתית

להרבה עסקים קטנים עד בינוניים אין את מומחיות ה- IT לניהול פתרונות התאוששות מאסון. ניהול תהליכים כמו שחזור נתונים או מניעת אסונות דורש ידע בתהליכים עסקיים ובמיומנות IT ספציפית. DRaaS מאפשר לעסקים למנף את המומחיות של היועצים ולספק דרך יעילה יותר ליישם פתרון התאוששות מאסון לעסק שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.