המשכיות עסקית והתאוששות מאסון – הפחתת פרופיל הסיכון שלך

כמו כל התוכניות, יש מטרה סופית להשיג. המטרה בתכנית המשכיות עסקית היא פשוט ש: להמשיך את העסק שלך מול אסון או הפרעה. תוכנית המשכיות עסקית היא לא רק לאסון. זה גם לדברים הקטנים יותר בחיים, כמו פורץ השכונות הידידותי שלך שמחליט להשאיל את כל המחשבים שלך או הפרעה קטנה בחשמל, מה שגורם לאובדן נתונים ולהשבתה או לשריפה של חמש קומות מתחתיך, מה שגורם לכיבוי של 5 שעות בבניין. . אלה הם כמה מהדברים הרבים, שקורים מדי יום וקורים לחברות כמו שלך.

התאוששות מאסון נקשרה באופן מסורתי למערכות מחשוב ואחסון נתונים ושחזור נתונים. שונה מהמשכיות עסקית, התאוששות מאסון מתמקדת יותר לאחר מעשה, התאוששות מהירה ויעילה מאסון או הפרעה.

ישנם הרבה מקורות מידע טובים הן על המשכיות עסקית והן על התאוששות מאסון. כמה מהמקורות הסמכותיים יותר הם: Disaster Recovery International (www.drii.org), Journal Disaster Recovery (www.drj.com), והמשכיות גלובלית (www.globalcontinuity.com).

זה כמובן לא מציאותי לחשוב שאפשר להימנע מכל סיכון. עם זאת, באמצעות ניתוח סיכונים, ניתוח השפעות עסקיות, בחירת אסטרטגיות אפקטיביות, תיעוד תוכניות הבראה מפורטות ובדיקת התוכניות שלך, תוכל להפחית באופן משמעותי סיכונים רבים שלך, לרוב בצורה חסכונית במיוחד. מוטלת עליך אחריות ניהולית חשובה לשמירה על נכסי החברה. צמצום פרופיל הסיכון שלך באמצעות המשכיות עסקית מחושבת ותוכנית התאוששות מאסון היא דרך יעילה לעשות זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.