הסבר על זיכרון והתנהגות מחשב

כמו כל דבר שידוע לאדם, מחשבים אינם נטולי המוזרויות שלהם. לפעמים נראה שמחשבים כמעט מתכננים לבלבל ולסכל משתמשים מכיוון שיש כל כך הרבה דברים שיכולים ליצור את ההתנהגות המוזרה שאנו רואים. הוסף לכך את צורות הזיכרון המרובות והתנהגויותיהן של כל אחת מהן אשר עשויות לבחור להפגין התנהגות מוזרה ובלתי רצויה בזמנים לא מתאימים, ויש לך את התערובת לחוויה מבלבלת לחלוטין.

עם זאת, אין צורך להיכנס לפאניקה. לזיכרון המחשב יש סוג של מאפיינים ייחודיים לו וזה יכול לעזור לנו להבין עוד מדוע הוא מתנהג לפעמים כמו שהוא עושה. מאפיינים אלה מורכבים מתנודתיות, משתנות, נגישות והתייחסות. תזרום יכולת וביצועים והתערובת לא כל כך קשה לפענח. חמוש בידע זה, אנו יכולים להבין את זיכרון המחשב ולסייע לו בביצועים טובים יותר עבורנו.

כמה מונחים עלינו להבין לפני שנחליט שהמחשב פשוט מתנהג מוזר וצריך להחליף אותו. בדרך כלל, הנטייה של המחשב לאכול את המסמכים שלנו ולייסר אותנו בפעולות שאינן ניתנות לפעולה היא רק באשמת אי הבנת היכולות של סוגי הזיכרונות או שיש יותר מסוג אחד אפילו בין זיכרונות בשם שאנו מכירים, כגון RAM ו- ROM.

לתנודתיות יש שני קטבים-זה תנודתי וזה שאינו נדיף. ההבדל היחיד הוא במה הזיכרון יכול לעשות אם יש הפסקת חשמל למחשב. זיכרון לא נדיף ישמור על העבודה שלנו גם ללא חשמל. זיכרון מסוג זה שואף לשמח אותנו על ידי שמירת העבודה והתוכנות המחשב האהובות עלינו לשימוש מאוחר יותר.

זיכרון נדיף ייקרא טמפרמנטי אם ישווה אותו לאופן שבו אנו עצמנו עובדים. דרך נוספת להסתכל על זיכרון מסוג זה היא לחשוב עליו כעל רגשות המחשב. כפי שאנו הפכפכים ברגשותינו, כך גם מחשבים. סוג זה של זיכרון חייב להיות בעל מקור כוח קבוע כדי לא לשמור על עבודתו. אם הכוח נעלם, כך גם הזיכרון הנדיף. זה אוהב תשלום טוב.

צורות זיכרון דינמיות וסטטיות קשורות בדרך כלל ל- RAM. שתי הצורות נדיפות ודורשות מקור כוח קבוע, אך הזיכרון הדינמי מתרענן מעת לעת. הזיכרון הסטטי אינו מתרענן, מה שהופך אותו לאופציה שימושית אך לא פופולרית כמו זיכרון דינמי.

יכולת ההשתנות היא היכולת של זיכרון מחשב לקרוא ולכתוב אחסון ומגיעה בצורה של סוגי זיכרון בלתי ניתנים לשינוי. ניתן להחליף אחסון הניתן לשינוי יותר מפעם אחת והוא הכרחי כדי שמחשב יהיה שימושי להרבה מהמשימות שמשתמשים רוצים לבצע עם המחשב. זיכרון מסוג זה משמש למטרות אחסון משניות וראשוניות כאחד. בין הסוגים הספציפיים של אחסון וזיכרון הניתנים לשינוי ניתן למנות את ROM. זהו סוג האחסון הניתן לשינוי ובלתי משתנה שאחראים לביצוע פעולות כגון כתיבת תקליטורים, תקליטורי DVD ופונקציות דומות אחרות.

הנגישות מצויה הן בטפסי גישה אקראיים והן בטפסים עוקבים. גישה אקראית היא כנראה הידועה ביותר ונקראת באהבה RAM. המשמעות היא שאפשר לגשת לאחסון בכל מקום בערך באותו זמן-מה שנראה לנו באופן מיידי, אבל זה לא ממש.

הזיכרון ברצף איטי יותר והמידע נאסף ונגיש לפי סדר סדרתי. בדרך כלל ניתן לראות סוג זה בדרך כלל עם אחסון מקוון.

ניתן להתייחסות לשלוש צורות: מיקום, קובץ ותוכן. המיקום מתבצע על ידי כתובת זיכרון מספרית המוגבלת בדרך כלל לאחסון ראשי ונגישות אליו פנימית. הקובץ מתבצע על ידי שמות קבצים בעלי קריאות אנושית. במילים אחרות, השם שנתת לקובץ הוא איך מטפלים בו. כתובת התוכן מתייחסת לעצמו עם ערך hash שנבחר-מזהה קצר עם מספר המצביע על כתובת הזיכרון של המידע.

כעת, כשהמונחים אינם מסתוריים, יהיה קל יותר להבין כמה מהתנהגויות הקשורות בזיכרון שהמחשב שלך מציג. זה אמור להפוך את השימוש במחשב לחוויה מהנה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.