הסבר על תהליך שחזור הנתונים

התהליך המשמש לאחזור הנתונים שאבדו נקרא שחזור נתונים. הנתונים עלולים להיפגם, הם יכולים להיות בלתי נגישים, או שהם יכולים ללכת לאיבוד או להימחק שלא בכוונה. בתחום ה- IT, שחזור נתונים נקרא שחזור נתונים. ניתן לשחזר אותו על ידי לקיחת גיבוי למחשב הנייד, למחשב השולחני או לכונן הקשיח, לשרת וכו '.

מה גורם לאובדן הנתונים?

בתרחיש הגנרי, הנתונים תמיד הולכים לאיבוד בטעות אנוש מזה של התקפות הנגיף. סיבות רבות לאובדן נתונים נובעות מכמה אסונות טבע, כשל ברכיב או בציוד, הפסקות חשמל, מחיקה לא מכוונת של הנתונים, עיצוב הכונן הקשיח בטעות, הבעיה בראש הקריאה-כתיבה של הכונן הקשיח, קריסת התוכנה , שימוש במחשב גם אם הוא במצב פגום או זרק סימני נזק או כישלון וכו '.

כיצד הנתונים משוחזרים?

תהליך שחזור הנתונים משתנה בהתאם למצבים בהם הנתונים עלולים היה ללכת לאיבוד. ניתן להשתמש בתוכנה לשחזור הנתונים שנמחקו. הגיבוי נלקח ואז הוא משחזר את הנתונים. להמון תוכנות זמינות עבור מחשבים ניידים ומחשבים שולחניים יש את המתקן המאפשר ללקוח לשחזר בעצמו את הקבצים האבודים שלו. אם המשתמש היה צריך לשחזר את הנתונים האבודים ממאגר הנתונים שנפגם באמצעות גיבוי, יש להתייעץ עם המומחים מכיוון שההליך מסובך. ניתן לבקש עזרה גם ממרכזי השירות לשחזור נתונים אם ישחזרו קבצים שנמחקו בכוונה ללא גיבוי. קבצים אלה אינם נגישים אך עדיין נשמרים בכונן הקשיח. המידע הקשור לקובץ והקבצים מאוחסן במקומות נפרדים. זה הופך את תהליך שחזור הנתונים לקל ואפשרי.

במערכת ההפעלה Windows, נעשה שימוש בטבלת הקצאת הקבצים. הוא עוקב אחר מיקום הקובץ והקבצים המאוחסנים בכונן הקשיח. זהה לתוכן העניינים של הספר בהבדל שדפים הם הקבצים. כאשר הנתונים הולכים לאיבוד ודורשים לאחזר אותם אז ישנה בעיה כלשהי בטבלת הקצאת הקבצים. הקבצים שיש לשחזר עדיין נמצאים בכונן הקשיח. ניתן לשחזר את הקובץ אם הוא אינו ניזוק והוא נמצא בכונן הקשיח. אם קבצי הנתונים חסרים או פגומים, ניתן להשתמש בכמה טכניקות אחרות לשחזורם. אפילו ניתן לשחזר את הכוננים הקשיחים שנפגעו פיזית כדי להחזיר את הנתונים. טכנולוגיות ותהליכים רבים משולבים לשחזור הנתונים. הוא אינו משוחזר לבד על ידי שחזור הנתונים מהקלטת. תהליך שחזור זה לוקח זמן עבור נתונים מסוימים והיישומים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.