העתיד הביומטרי?

טכנולוגיה ביומטרית פירושה בעצם שימוש בהיבט ייחודי של הביולוגיה שלך כדי לזהות את עצמך, כך שתוכל לקבל גישה למשהו, כגון בניין או רכב. פעם זה היה חזון שראינו את העתיד, לעתים קרובות נצפה בסצנות בסרטים בעלי אופי עתידני. עם זאת, המציאות היא שטכנולוגיה ביומטרית למעשה זמינה כעת בחיינו ומתווספת לאט לאט לחיי אנשים רבים.

שלוש דרכים ביומטיות עשויות להשפיע על העתיד שלך כוללות:

1. גישה ביומטרית למבנים. זה מסוג הדברים שהיינו רואים בסרטים, סורקים טביעת אצבע או גלגל עיניים כדי להיכנס לכניסה לבניין. היתרונות של זה הם שאתה לא צריך קוד כדי להיכנס, שקל יותר לשכוח אותו, או תג זיהוי, שיכול בקלות להיגנב ולהשתמש בו כדי לקבל גישה לבניין או לאתר מאובטח. הגישה הביומטרית מאפשרת לאנשים לשלוט באתר, לנתח מי נכנס והיצא מהבניין, ובאילו שעות אנשים נכנסו. זה נותן לבעל עסק מבט טוב יותר על האתר ושליטה עליו. עבור אתרים בעלי אבטחה גבוהה, זה כבר מותקן בחצרים שלהם. עם זאת, בקרוב זה יכול להיות משהו שאנו רואים בבתינו. המשמעות היא שרק האנשים שקיבלו גישה לבית שלך יכולים להיכנס אליו, מה שאומר פחות הזדמנויות לגנבים ואין צורך במפתחות מסובכים.

2. גישה אלקטרונית לרכבים. הרעיון למעלה יכול להיות מועבר לרכבים שלנו. למעשה, בכמה מכוניות כבר מותקן בהן הרעיון הזה אך הוא עדיין לא הגיע למיינסטרים. גישה למכוניות שלנו באמצעות טביעת אצבע ולא באמצעות מפתח, והיכולת להפעיל את ההצתה באמצעות טביעת האצבע שלך פירושה שהמכונית יכולה להישאר מאובטחת יותר. זה גם היה מקווה לשים קץ לתרגול ההולך וגובר של גניבת מכוניות יוקרה לפי הזמנה, וסנכרון המכונית ביומטרית עם קבוצה קטנה של אנשים (יחידה משפחתית למשל) תסיר את הפיתוי לגנוב מכוניות ולכן אפשר להפחית את הגדלת דמי הביטוח.

3. תשלומים אלקטרוניים. אולי עוד קצת בעתיד נראה תשלומים אלקטרוניים. כרטיסים יהיו נחלת העבר! התשלום על המצרכים שלך יהיה קל יותר פשוט על ידי מתן טביעת אצבע או סריקה של העין, והתשלום יתווסף לחשבונך בהתבסס על הביולוגיה הייחודית שלך. שוב, פירוש הדבר שאף אחד לא יכול לאחוז בכרטיס שלך ולמשוך כסף מחשבונך או לבצע תשלומים ללא ידיעתך, ונותן לך שליטה רבה יותר על התשלומים והכספים שלך. הונאת זהות ממש תקבל משמעות חדשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.