הפונקציות העיקריות של זיכרון המחשב

התפקיד העיקרי והתפקוד הבסיסי של זיכרון המחשב הוא אחסון כל הנתונים במחשב. בהתאם לסוג הנתונים, מלבד אחסון הנתונים, הוא מבצע גם כמה פונקציות אחרות. כל הפונקציות שלה קשורות לאחסון רק בשל תפקידו העיקרי של אחסון, כמו זיכרון RAM, ROM, אחסון נתונים, כוננים קשיחים וזיכרון פלאש. כל אחד מהם מבצע את תפקידו הנדרש כדי שהמחשב יפעל.

הפונקציות הן להלן.

– RAM

זיכרון גישה אקראית (RAM) מספק מקום לכל אחסון נתוני היישומים הזמניים. בכל פעם שמחשב זקוק לנתונים מסוימים, במקום לחזור ולמצוא מידע על הכונן הקשיח, הוא מקבל את הכל בזיכרון ה- RAM כשהוא מאחסן את כל היישומים הנפוצים. המערכת הופכת לקלה למצוא את המידע הנדרש.

כאשר אנו מכבים את המחשב, המערכת מוחקת או מעבירה את כל נתוני ה- RAM לכונן הקשיח תוך שהיא מפנה מקום לאחסון הנתונים החדשים כאשר המחשב מתחיל לפעול שוב.

– דיסק קשיח

כונן קשיח הוא הליבה של אחסון הנתונים של המחשב. הוא מספק אחסון לקבצי מערכת ומשתמשים הכוללים כל דבר, החל ממערכת ההפעלה שלך ועד תמונות ומסמכים. במונחים טכניים, כונן קשיח הוא דיסק מסתובב המטופל בציפוי מגנטי, בדומה לסרטים המגנטיים, המשמשים לאחסון נתונים על קלטות. יש זרוע אחת נעה שקוראת ומעתיקה את כל הנתונים ומהדיסק המסתובב, היא מאפשרת לך לשמור את הנתונים החדשים או לפתוח קבצים מהדיסק הקשיח.

– זיכרון פלאש

זיכרון פלאש הוא המונח הנפוץ המשמש לזיכרון אלקטרוני-מתכנות-לתכנות לקריאה בלבד (EEPROM). זה משמש בכרטיסי משחקי מחשב של המחשב וגם לאחסון מידע חשוב של המערכת. זה לא כמו סוגי הזיכרון האחרים שמוחקים או מעתיקים בייט-בתים של נתונים, אלא EEPROM משמש לעריכת נתונים בקבוצות בתים תוך בחירה קלה ונוחה למכשירים כמו מקלות זיכרון ומצלמות שבהם הנתונים מאוחסנים. משתנה לעתים קרובות מדי פעם.

– ROM

זיכרון לקריאה בלבד נקרא ROM. הנתונים המאוחסנים ב- ROM משמשים לשליטה בפונקציות המחשב הבסיסיות ביותר, כגון הפעלה, הפעלת מאוורר המחשב וזיהוי ציוד היקפי. וכפי שהשם מרמז, המערכת או המשתמשים אינם יכולים לערוך נתונים אלה. כל מה שנרשם נשאר שם גם לאחר כיבוי המחשב. בדומה לזיכרון הבזק ולכוננים הקשיחים, ROM הוא דוגמה לזיכרון בלתי נדיף. להיות בלתי נדיף פירושו שהנתונים נשארים במקומם גם כשהכוח כבוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.