הצורך בתכונות אינטראקטיביות בשעונים חכמים

שעונים חכמים קיימים כשלושה עשורים, על ידי סייקו (יפן). גרסאות מוקדמות של שעונים חכמים אפשרו למשתמש להאכיל נתונים, לצפות באזורי זמן שונים ולבצע חישוב בסיסי. הדור הבא של מכשירים אלה שילב GPS ועוד שלל תכונות חיישן אלחוטיות, כולל מדחום, מצפן, מד גובה, ברומטר, מצלמה ומד תאוצה. מספר שילובים של תכונות אלה פותחו כדי למשוך קבוצה מסוימת של צרכנים.

עם זאת, נראה שלמכשירים אישיים מסוג זה נגמר הדלק כדי לפתות את הצרכנים. הסיבה לכך היא ההתפרצות המתמשכת של מכשירים ניידים חכמים, בעיקר טלפונים חכמים וטאבלטים. כעת, משהתאפשר למזער שלל מכשירים אלקטרוניים, יצרני השעונים מתפתים להפוך שעונים אישיים למכשירי מחשוב לבישים.

ניתן להתאים מספר תכונות של טלפונים חכמים כך שניתן יהיה להציע אותן בדור הבא של הגאדג'טים האישיים. חברות כמו Pebble ו- WIMM One (כיום חלק מגוגל) כבר יצרו לעצמן שם על ידי הצגת מכשירים שיכולים לתקשר עם הטלפון של המשתמש באמצעות האפשרות Bluetooth. היכולת להודיע ​​למשתמש על שיחה נכנסת ולהציג SMS ישירות על מסך השעון נחשבות כתכונות חיוביות.

הצעד ההגיוני הבא יהיה לשלב צורה כלשהי של מסך תצוגה שקוף שדרכו משתמש יכול לסרוק מוצר כדי לקבל מידע בזמן אמת. ניווט להולכי רגל יכול גם להוביל את הדרך להטמיע תכונות מציאות רבודה. בהקשר זה, גוגל כבר הגישה פטנט על כיסוי הדפסה שקוף כדי להשיג הישג כזה. עם זאת, כרגע אין ודאות לגבי הזמינות המסחרית של מכשיר כזה.

אז מה באמת מוצע עכשיו?

לעת עתה, חברות טכנולוגיה מוצאות ערך בהצגת שעונים המחוברים לסמארטפון. בשנת 2013 היו שלוש השקות בולטות כולל Samsung Galaxy Gear, Sony SmartWatch ו- Qualcomm Toq.

חלל ההקמה יהיה חשוב לא פחות להיזהר, בהתחשב בקיומם של פלטפורמות למימון המונים, כגון קיקסטארטר ואינדיגוגו. בעוד ש- PH Technical Labs (הממומנים באמצעות קיקסטארטר) אמורים להשיק את שעון ה- HOT שלה, קרייוס (במימון אינדיגוגו) תשיק את מותג השעונים החכמים של מטאור – שניהם במהלך המחצית הראשונה של 2014. תכונות בקרת מחוות, קבלת ודחייה של שיחות, שליחת SMS וקבלת התראות בזמן אמת הופכות לתכונות סטנדרטיות עבור גאדג'טים אינטראקטיביים מסוג זה.

אז עד כמה השוק תחרותי והאם ניתן לייצר את המוצר בהמוניהם?

למעשה, השוק העולמי כבר הפך לתחרותי עד כדי כך שחברות כמו MetaWatch לוקחות זמן להשיק את השעון החכם Meta שלה במחצית השנייה של 2014. עד אז, החברה תבטיח לתפוס יתרון תחרותי על פני את חבריו על ידי מעבר מעבר לגופי פלסטיק ומציע עיצוב רצועת עור כפולה.

לחץ התמחור גם יעלה את המאמצים החדשניים במרחב הזה להמציא תכונות חדשות בשעון. גם חברות גדולות יותר כמו סמסונג, גוגל ואפל צפויות לנצל את פוטנציאל השיווק ההמוני שלהן כדי להציע מוצרים במחירים תחרותיים בשוק שבו הצרכן יכול לקנות גאדג'ט אינטראקטיבי בטווח שבין 150 $ ל -300 $.

בנפרד, המירוץ למסחור של גאדג'ט אינטראקטיבי כזה עם תכונות ייחודיות הוא בולט שכן מאמצים משולבים של יצרנים ברחבי העולם אכן מעידים על העובדה שבשנת 2014 צפויים להימכר מיליוני שעונים חכמים בעולם. מכאן שמכשירים אלה עשויים לעקוב אחר החכמים של הסמארטפונים וניתן לצפות שיהפכו לאפשרות משלימה לאנשים שמבינים טכנולוגיה המחפשים ניידות ונוחות בגאדג'טים האישיים שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.