הרוצח הסדרתי BTK הובא לדין עם משפט פלילי ממוחשב

מקרה פלילי המחשב של דניס ריידר

בינואר 1974 המשטרה התייצבה בבית משפחה ומצאה סצינה מחרידה שכל ארבעת בני אותה משפחה נרצחו באכזריות. זה כלל את ג'וזף וג'ולי אוטרו ושני הילדים הבת בת ה -11 והבן בן ה -9. זו הייתה תחילתו של מסע הטרור הידוע לשמצה כיום של רוצחים סדרתיים עם סמלו "BTK". השתוללותו הרצחנית נמשכה 17 שנים כאשר ביצע את הרצח האחרון שאושר. משפחת אוטרו הייתה מעט מחוץ לקורבנות הנורמליים של ה- BTK שבדרך כלל נכנסו למגדר הנשי עם טווח גילאים רחב, הוא היה ידוע גם כמתייג את קורבנותיו כפרויקטים.

דניס ריידר רוצח ה- BTK היה יוצר קשר ומתקשר עם המשטרה והתקשורת המקומית באופן קבוע. כך הוא נודע בכינוי BTK "Kill Torture Kill". הוא אפילו הרחיק לכת עד כדי לשלוח דיוקן עצמי למשטרה, אולם המשטרה הייתה מאוד סקפטית שהדמיון יהיה השתקפות אמיתית, כאשר הוא נעצר לבסוף המשטרה הצדיקה בכך ספקנות.

התקשורת מ- BTK הופסקה בשנת 1979 והמשטרה והעיתונות העלו השערות כי הרוצח מת או שנשלחו לכלא, בהתבסס על התקשורת התכופה עד לאותה תקופה. ואז שוב, בשנת 2004, הוא העביר לעיתון הוויצ'יטה עיתון מקומי לאחר ששתק במשך 25 שנה. הוא שבר את שתיקתו לטעון לאחריות לרצח שטרם נקשר אליו בשנת 1986. תקשורת חדשה זו החלה בבדיקת מקרה קר הכוללת דגימות DNA שנלקחו מהמון חשודים כולל כל שחרורי הכלא המתעצבנים, זווית חקירה זו. לא הניב פרי.

לקראת מעצרו של BTK הוא משאיר הודעות וסמלים ברחבי אזור וויצ'יטה, באחת התקשורת שלו הוא שאל את המשטרה אם הוא שולח תקליטון האם הם יוכלו להשתמש בו כדי לעקוב אחריו. תגובת המשטרה לשאלה זו הייתה שבטוח יהיה לו לתקשר עמם בדרך זו. על תשובה זו שלח דניס רדר הרוצח BTK במעטפה מרופדת לתחנת טלוויזיה בוויצ'יטה שהכילה תקליטון סגול של 1.44Mb ממורקס.

כאשר התקליטון הגיע לתחנת המשטרה אחזור נתוני מחשב או שהמחלקה לזיהוי פלילי בדקה בכונן הדיסק של המחשב אם לא נמצאו מסמכים שנמחקו ומצאו מסמך Word של מיקרוסופט של BTK חשב שהוסר לתמיד. מסמך Word של מיקרוסופט נבדק לאיתור מטא נתונים ונמצא כי הוא מצביע על מחשבים שהוחזקו בכנסייה הלותרנית של כריסטוס אשר היו להם השם דניס כעורך האחרון של מסמך המחשב. המשטרה בדקה את אתר האינטרנט של הג'ורס ובחיפוש מצאה את דניס רדר כנשיא מועצת הקהילה.

עם הגילוי הזה דניס רדר הוכנס למעקב והמשטרה הצליחה להשיג את ה- DNA של בתו של דניס ריידר שנבדק ונמצא כי הוא התאמה משפחתית טובה.

BTK דניס ריידר הופסק לנהוג סמוך לביתו ב -25 בפברואר 2005 ולשים קץ לשלטון האימה שלו ולחייב אותו לחיים במערכת הכלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.