ה- EMR ואתה

לאחרונה ביקרתי עם הרופא הכללי שלי (הרופא). העדכון והחידוש הנדרש של המרשם שלי היו בהישג יד. בזמן שפטפטנו במהלך הבדיקה שאלתי את הרופא כמה שאלות הנוגעות לפרוגנוזה שלי בעבר (היסטוריה). לא היה לה מושג על מה אני מדבר. אמרתי, "דוק אתה מטפל בי יותר משמונה שנים וטיפלתי במחלה קשה". "מה אתה חושב או איך אתה מרגיש לגבי איך שהטיפול יצא? מבטה של ​​מישהי שהייתה באזור הדמדומים עלה על פניה, מבטה של ​​מישהי שסחרה עם הרופא שלי. תיארתי לה האבחנה והפרוגנוזה של החוויה הכוללת עד כה. ההתנהגות שלה עשתה שינוי פתאומי ל- OK, עכשיו אני זוכר את המצב.

לאחר מכן החל הרופא להסביר כיצד ולמה מערכת רישומי המטופלים שלהם. רישומי המטופלים נשמרו על מערכת תיוק מיושנת בקיר בחלק הניהול של מרפאת בית החולים העירונית הגדולה והבולטת הזו. שאלתי, "דוק, למה אין לך את הרשומות שלי בהישג יד לבדיקה לעומת יצירת קובץ חדש לגמרי עלי?" לאחר מכן היא הסבירה שאם מטופל לא נכנס למשרד במשך יותר משנתיים, קבצי העותק הקשיח מגיעים למאגר מרכזי לאחסון. ומעט אחרי שהרישומים מגיעים למאגר, תוך זמן רב, הם נהרסים. לאחר מכן שאלתי את הרופא מה יקרה אם איש מקצוע רפואי יצטרך לגשת להיסטוריה הרפואית של המטופל כדי לסייע באבחון והשוואה של מחלה חדשה? התשובה היחידה שהיא יכולה לתת לי הייתה "בית החולים לא יכול היה להרשות לעצמו לאחסן תיקי חולים ישנים". שאלתי, האין זה נוהג מסוכן? היא ענתה, כן.

אם כי, הרופא שלי הסכים עם הצורך במערכת רישום רפואי אלקטרוני לכל בתי החולים, במיוחד אחת גדולה כמו זו.

הזדעזעתי מהעדר הטכנולוגיה שבתי חולים מרכזיים ומתקנים רפואיים בערים ובמחוזות רבים אינם משלבים במסגרת אחריותם השוטפת. שלא לדבר על הכעס שלי על גורם הסכנה בכך שאין לי גישה לרשומות המטופל, בלי קשר למשך כמה זמן עבר בין ביקורי רופא. מערכת EMR תסייע בהצלת חיים, טיפול ומניעה של מחלות ברחבי הפלנטה הזו, אנשיה, בעלי החיים וצורות החיים שלה.

בדו"ח הראשון שלי, "IT ו- BI", ציינתי את הצעדים שצריך להתחיל סטודנטים טכנולוגיים כדי לעלות לרמה הגבוהה ביותר של הישגי קריירה בעולם המחשבים.

הצעד הראשון הוא להבין את אופן הפעולה של המחשבים ואת הלך הרוח שצריך לחפוף לשטיפת המוח (אימון) שנדרש כדי להסתגל לשפות ולרשתות התקשורת שלו. אני לא רואה את עצמי כמומחה במקצוע.

עם זאת, הגעתי לרמה נוחה בעולם ה- IT וה- BI שאליו אני שמח לשחק חלק. כמו אנשים רבים (במיוחד לומדים מבוגרים) זה היה צריך להתחיל איפשהו. זה אי שם היה הרצון להתמצא במחשבים. זה גדל משם … וממשיך לגדול. אני ממשיך לאכול, לישון ולנשום IT ו- BI.

המדינה שלנו, כמו גם שאר העולם, זקוקים למערכת ה- EMR. המערכת זקוקה למפעילים עבור ETL ​​ופונקציות תפעוליות אחרות. מערכת זו תיושם בין אם מנהלי בתי החולים אוהבים את זה ובין אם לא … בין אם הם יכולים להרשות לעצמם או לא. והאנשים לתחזק ולהפעיל את תפקידיה של המערכת האמורה הם בלתי נמנעים. בתור כומר נתונים נלהב ומתרגל RDBMS, אני לומד כל הזמן את המגמות, הדוחות, המאמרים והטכנולוגיה של מערכות EMR-Data Base, כמו גם רשתות ותקשורת חומרה ותוכנה. אתה לא צריך להיות מלומד ו/או גאון טכנולוגי כדי ללמוד את הדברים.

כל מה שאתה צריך זה הרצון והנכונות להאמין שאתה יכול לתפקד בתוך עולם המחשבים. צירפתי נתונים מסוימים בנוגע למתחילים בחשבון בדוח זה. אם אתה אחד מאותם אנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם להיכנס למסגרת כיתה/הכשרה, אני ממליץ לך ללכת לחנות ספרים או לספרייה ולהשיג את כל החומרים הרלוונטיים (ולא כל כך רלוונטיים) שתוכל לשים עליהם ידיים. , קרא, למד והתאמן (מצא מישהו שיאפשר לך להשתמש במחשב האישי או ב- Mac, אם אין לך כזה) באמצעות התוכנה והחומרה שלה כדי ללמוד את השפות והיישומים.

להלן מספר נתוני התחלה שיעזרו לך להבין מחשבים ורשתות:

מערכות מידע לניהול (MIS)

ההבדל בין חומרה לתוכנה:

חומרה היא/היא הדברים שאתה יכול לראות, לגעת ולהרגיש, כלומר, מעבד מרכזי, מדפסת, צג, מגוון חלקי אלקטרוניקה ומכונה; רכיבים פיזיים; התוכנה היא השפות ומערכות ההפעלה; השליטה והתמיכה של מערכת מחשבים; הוראות, תוכניות, דיסקים; חלקים שמישים וניתנים להחלפה של המערכת הכוללת.

כמה מאפיינים של פונקציות העיבוד הם: הנתונים משתנים או הופכים למידע לצורך השוואה, למיון, לחישוב וכו '.

ההבדל בין נתונים למידע הוא: הנתונים מוגדרים כחומר גלם המוזן למערכת העיבוד, כלומר המקלדת; מידע מעובד נתונים המעובדים למידע משמעותי.

ההגדרה של SOP (תהליך הפעלה רגיל) היא פרוטוקול, הכללים או המוסכמות המסדירים את הפורמט והעברת ההודעות המוחלפות בין מחשבים והתקני מסוף.

קטגוריות מפתח של IST (מערכות מידע טכניות) הן: חומרה, תוכנה, אחסון ותקשורת.

מהו TPS? (מערכות תהליכי תחבורה) – המערכות השולטות על תזמון, ניתוב, מלאי, חומרים ומידע על תחבורה.

MIS (מערכות מידע ניהוליות) מכוונות כמעט אך ורק לאירועים פנים ארגוניים; מערכת המסייעת לניהול בקבלת החלטות, תכנון וניהול, ביצוע ובקרה; מסייע לניהול בביצוע תפקידו; להביא את המידע הנכון לאנשים הנכונים בזמן הנכון.

ההגדרה של מאפייני DSS (System Support Support) היא:

מסייע בקבלת החלטות בתנאים של חוסר ודאות; מנתח מצבים, תרשימים ומוצגים חזותיים אחרים יכולים להיות מועברים ומוצגים במידת הצורך כדי להבהיר נקודה; גישה לקבצים, ביצוע ותחזית מדויקת, הכנת תוכניות רווח לטווח קצר ותחזיות לטווח ארוך / טווח, מספק מידע תכנון מראש בהכנות תקציב, מחשב סטיות, מפעיל תחזיות מתוקנות, משמש כמערכת התרעה מוקדמת, משיג את כל ההליך במהירות ובדיוק רב .

ההגדרה של ESS (מערכות תמיכה מנהלים) היא: מערכת התמיכה המבצעת מיועדת לבכיר בודד או לקבוצת מנהלים הכוללים קובץ נתונים אישי נפרד, מופשט או נוצר מקובץ ראשי המותאם לצרכי הבכיר הבודד.

מאפייני כלכלה מבוססי ידע ומידע הם (הייטק – תקוות נמוכות):

שינוי שוק העבודה ושכר והכנסה מקוטבים, שירותים ומשרות היי -טק עשויים לגרום לעוני במקום לרפא אותו, מעבר מעבודה פיזית לעבודה בראש, 75% מהמשרות היו בתעשייה, אך הפסידו לתעשיית השירות ומהפכת המחשבים , מהפכת המידע, המהפכה האלקטרונית, מהפכת התעשייה השנייה.

ניתן להגדיר מערכת מידע כמערכת המסייעת בייצור וביצוע התקני שליטה על סמך המתקנים הפיזיים הזמינים; מחשב, מחשבון, מכונת הוספה, ספר וכו '.

הקבוצה שאחראית על הניטור מאשרת את הפעילות היומיומית נקראת תאגיד הנתונים הבינלאומי.

מאפייני עידן המידע:

בשנה הראשונה שבה היו מחשבים אישיים זמינים מסחרית, ¾ מהעבודות האמריקאיות היו בייצור. הציפיות לעתיד היו לחיות טוב יותר מאנשים בעבר. בערך 1950. שיעורי הריבית היו בממוצע 2%.

הייטק – תקוות נמוכות:

ידע המבוסס על מידע שנאסף על שינוי המשק.

פסקל לבוביץ פיתחה את מכונת ההוספה הראשונה.

מאפייני עיבוד:

לבצע ולפעול פעולות על נתונים.

זיהוי קולי יהיה דוגמה להתקן קלט – קבלת נתונים ואז ניתוח קלט הקול.

מה מייצג DOS ולמה אנחנו צריכים את זה?

DOS – מערכת הפעלת דיסקים, תוכנית המכילה את אותות השליטה במחשב. מערכת DOS מפקחת ומפעילה את התוכניות הבאות הטעונות במחשב. זוהי התוכנית המרכזית העיקרית בה משתמש המחשב.

ההבדל בין נתונים למידע: נתונים הם חומר גלם המוכנס למערכת מחשבים; מידע מעובד נתונים; מידע בעל משמעות מובנת.

המאפיינים של פונקציות העיבוד הם הנתונים הגולמיים שהופכים למידע לוגי באמצעות תהליך של פונקציות אנליטיות ומניפולטיביות.

חמשת הפונקציות של מחשב הן:

היכולת לקבל נתונים היא מכשיר הקלט שבו הנתונים מונפקים באמצעות פונקציה אנליטית ומניפולטיבית וכן הפעלה אוטומטית של תוכניות של הוראות על מנת לבצע לוגיסטיקה מתמטית בשורה של פונקציות הידועות בשם עיבוד.

פלט הוא פעולה מניפולטיבית על נתונים ודיווח על תוצאות ממצאיו למפעיל המחשב המסייע לביצוע תפקידו ו/או מידע אישי ו/או בידור. חמשת הפונקציות הן קלט, אחסון, תהליך, ביצוע ופלט.

מערכות כלליות

סביבה המורכבת ממחשבים אישיים רבים, תחנות עבודה ושרתים, המחוברים ביניהם באמצעות רשתות מהירות ומתפזרים באזורים גיאוגרפיים קטנים או גדולים.

האטרקציות אם מערכת כזו מוכרת באופן נרחב; לכל משתמש יש אוטונומיה ושליטה על גורל המשאבים שלו. כל משתמש נהנה משיתוף קבצים ונתונים. קישוריות עם שרתים מאפשרת שיתוף של משאבים יקרים (צורות דיסק של שירותי שולחן עבודה).

Visual Basic היא IDE (סביבת פיתוח משולבת) המאפשרת ליצור יישומים שנועדו לפעול כסביבת ההפעלה של חלונות. יישומים אלה הם תוכניות מבוססות GUI (Graphic User Interface) המשתמשות במודל התוכנית מונע האירועים (רכיבים מרובים כותבים לשליטה/הפעלה של תכנות – תכנות פרוצדוראלי).

מערכות הפעלה

אוסף תוכנות המחשב השולטות באינטראקציה של המשתמש וחומרת המחשב נקרא מערכת ההפעלה (OS). מערכת ההפעלה של מחשב מושווה לרוב למנצח ותזמורת, שכן התוכנה היא זו שאחראית לכוון את כל פעולות המחשב ולנהל את כל משאבי המחשב.

בדרך כלל חלק ממערכת ההפעלה מאוחסן לצמיתות בשבב לקריאה בלבד (ROM) כך שהוא יהיה זמין ברגע שהמחשב מופעל. מחשב יכול להסתכל על הערכים בזיכרון לקריאה בלבד אך אינו יכול לכתוב ערכים חדשים לשבב. המחיצה המבוססת על ROM של מערכת ההפעלה מכילה את ההוראות הדרושות לטעון לזיכרון שאר קוד מערכת ההפעלה, שבדרך כלל שוכן בדיסק.

טעינת מערכת ההפעלה לזיכרון נקראת אתחול המחשב. כעת לחץ על כפתור ההפעלה.

הקלד את שמי בדפדפן האינטרנט שלך וצפה בתקשורת המקוונת שלי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.