חומרת מחשב

חומרת מחשב:- היא מתוארת בצורה הטובה ביותר ככל רכיב פיזי במערכת מחשבים המכיל מעגל, מעגלים חשמליים או אלקטרוניקה אחרת. דוגמה מושלמת לחומרה היא המסך שבו אתה צופה בדף זה. בין אם מדובר במסך מחשב, טאבלט או סמארטפון; זה חומרה.

ללא חומרה כלשהי, המחשב שלך לא היה קיים ולא ניתן היה להשתמש בתוכנה. התמונה היא מצלמת אינטרנט של Logitech, דוגמה להיקף חומרה חיצוני. מכשיר חומרה זה מאפשר למשתמשים לצלם סרטונים או תמונות ולהעביר אותם דרך האינטרנט.

סוגי חומרה:-

חוּמרָה

חומרה פנימית חומרה חיצונית

חומרה פנימית:- חומרה שנמצאת בתוך המחשב שלך ועשויה להימצא במחשב מכונה חומרה פנימית.

לְשֶׁעָבַר. חומרה פנימית:-

1. לוח אם

2. מעבד

3. מאוורר

4. שקוע בחום

5. זיכרון RAM

6. רומ

7. כרטיס רשת

8. כרטיס קול

9. SMPS (ספק כוח במצב מתג)

10. מודם

1. לוח אם:- הוא ידוע כחלק העיקרי של המחשב. זה ידוע גם בשם לוח המערכת. זהו הלוח המודפס הראשי המכיל שקע המקבל חשמל ומתקשר עם מעבד וזיכרון RAM.

2. מעבד (מעבד):-מעבד מטפל בכל ההוראות שמקבלות מחומרה ותוכנה.

3. מאוורר:- מכשיר חומרה ששומר על קרירת המחשב הכללי או מכשיר מחשב על ידי הפצת אוויר אל המחשב או הרכיב או ממנו. התמונה היא דוגמה למאוורר על גוף קירור. הוא ממוקם בחלק העליון של המעבד או המעבד. זה עוזר למשוך אוויר חם של המעבד ולעזור לקרר.

4. גוף קירור:- גוף קירור הוא מכשיר אלקטרוני המשלב מאוורר או מכשיר פלטור כדי לשמור על רכיב חם כגון מעבד קריר.

5. כרטיס רשת:- זהו כרטיס הרחבה המאפשר למחשב להתחבר לרשת; כגון רשת ביתית או אינטרנט באמצעות כבל אתרנט עם מחבר RJ-45.

6. כרטיס קול:- כרטיס קול הוא כרטיס הרחבה או IC להפקת קול במחשב שניתן לשמוע אותו באמצעות רמקולים או אוזניות. למרות שהמחשב אינו זקוק להתקן קול כדי לתפקד, הוא כלול בכל מכונה בצורה כזו או אחרת, או בחריץ הרחבה או מובנה בלוח האם (המשולב).

7. SMPS (אספקת חשמל במצב מתג):- ספק כוח במתג (SMPS) הוא מעגל אלקטרוני הממיר חשמל באמצעות התקני מיתוג המופעלים ומכבים בתדרים גבוהים, ורכיבי אחסון כגון משרנים או קבלים לאספקה. כוח כאשר התקן המיתוג נמצא במצב שאינו מוליך אותו.

8. מודם:- מודם מווסת אותות דיגיטליים יוצאים ממחשב או ממכשיר דיגיטלי אחר לאותות אנלוגיים עבור קו טלפון מקושט בנחושת מעוות ומפענח את האות האנלוגי הנכנס וממיר אותו לאות דיגיטלי עבור המכשיר הדיגיטלי.

חומרה חיצונית:- חומרה שנמצאה מחוץ למחשב ידועה בשם חומרה חיצונית.

לְשֶׁעָבַר. של חומרה חיצונית.

1. מקלדת

2. עכבר

3. UPS

4. מיקרופון

5. מדפסת

6. מקרן

7. ג'ויסטיק

8. דובר

9. סורק

10. מקרן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.