חוק אבטחת המחשב משנת 1987 – בתנאים של הדיוט

האם אתה מודאג לגבי אבטחת המחשב? האם אתה חושש שמידע אישי ורגיש עלול להדליף למישהו מתוך כוונה להשתמש במידע זה באופן שלילי?

מה זה? חוק אבטחת המחשב משנת 1987 היה הניסיון האמיתי הראשון של ממשלת ארצות הברית לחוקק מידע במערכות המחשבים של הממשלה הפדרלית. המטרה הכוללת הייתה להגן ולהגן על כל המידע הרגיש במערכות ולספק אבטחה למידע זה.

בעצם מה שפרטי צריך להישאר פרטי. חוק אבטחת המחשב משנת 1987 מעמיד צ'ק על מערכות מחשוב פדרליות. וזה סלל את הדרך לעתיד הגישה המוגבלת של הציבור למידע ממשלתי.

הלשכה הלאומית לתקנים, הידועה כיום בשם המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST), קיבלה שליטה ביצירת אסטרטגיה לפיתוח סטנדרטים מסוימים להגנה על מידע כלשהו. חוק אבטחת המחשב משנת 1987 חייב את הלשכה הלאומית לתקנים ליצור מינימום מוחלט של שיטות אבטחה מקובלות.

על פי חוק אבטחת המחשב משנת 1987, היה צורך ליצור תוכניות אבטחה העוסקות במחשבים, ועל אנשים שהשתמשו במערכות אלה לקבל את ההכשרה הנכונה.

מדוע מקור חוק אבטחת המחשב משנת 1987? בנקודה מסוימת היו לקונגרס של ארצות הברית חששות לגבי מידת פגיעות של מאגרי מחשבים. האם יכול להיות שדלף מידע? עד כמה היו הפרות האבטחה אפשריות? האם יכול להיות איום על הביטחון הלאומי אם מידע כלשהו ידלוף ויפול לידיים הלא נכונות?

בתקופה זו החליט הקונגרס לבדוק את העניינים ולראות עד כמה מחשבי הממשלה ממש פגיעים.

מה עושה חוק אבטחת המחשב משנת 1987? חוק אבטחת המחשב משנת 1987 יצר ועד מייעץ המורכב משנים עשר חברים, שנפגשו לפחות שלוש פעמים במהלך השנה. הדירקטוריון ימסור את דוחו לקונגרס, למועצה לביטחון לאומי ואחרים.

החוק הממשלתי אכן מונע פרסום מידע רגיש, אך הוא גם אוסר על עיכוב כל מידע המבוקש בגלל חוק חופש המידע. וחוק אבטחת המחשב משנת 1987 אינו מתיר הגבלות, מגבלות או תקנות בנוגע לחשיפה, איסוף, מכירה או שימוש ברשות הציבור או במידע בבעלות פרטית.

תוצאות מחוק אבטחת המחשב משנת 1987 עד כה לא התקבלו דיווחים על דליפות מידע גדולות או איומים על ביטחון המדינה. עם זאת, ספריות דיווחו כי כמה סוכנויות ממשלתיות, כמו נאס"א, משרד האנרגיה ומשרד הביטחון, לא פרסמו לציבור מסמכים רבים כפי שעשו לפני חוק אבטחת המחשב משנת 1987.

מאז התקבל חוק אבטחת המחשב משנת 1987, הוא הוחלף כעת על ידי חוק ניהול אבטחת המידע הפדרלי משנת 2002, המתרחב בתחום אבטחת המחשב והרשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.