חמש סיבות נפוצות לאובדן נתונים

כאשר הכונן פגום פיזית.

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לאובדן נתונים היא נזק פיזי. פגם בייצור פשוט, או השפעות חיצוניות כגון זעזועים, אבק או נחשולי מתח עלולים לגרום לנזק פנימי. פריקה אנטי-סטטית או ESD היא גם סיבה שכיחה נוספת לכשל. נזק פיזי ידרוש בהכרח את עזרתו של מומחה לשחזור נתונים. אלא אם כן יש לך חדר נקי וחלקים תורמים, כל ניסיון לשחזר את הנתונים בעצמך כמעט בוודאות יהפוך את הנתונים לבלתי ניתנים לשחזור. מומחה לשחזור נתונים יעריך את הנזק למדיה שלך לפני שיוכל לקבוע אילו חלקים ממנה יש צורך להחליף כדי שהכונן יפעל שוב. לעתים קרובות המומחה ישתמש בכונן דיסק קשיח משוכפל מאותו יצרן ודגם כדי להחליף חלקים פגומים. מומחים בעלי מוניטין יספקו רשימה של קבצים והצעות מחיר לשחזור מראש.

כאשר מערכת ההפעלה נכשלת.

למרבה המזל, אם מערכת ההפעלה שלך נכשלת, זה אומר ששום דבר לא בסדר בכונן הקשיח עצמו. אזורי הנתונים הם בדרך כלל בטוחים, ולכן הסיכויים שלך להתאוששות מלאה גבוהים. כל מה שהמומחה צריך לעשות הוא להעתיק את הנתונים מהכונן הקשיח שלך לכונן חדש. זה יכול להיות קל יותר לומר מאשר לעשות, אז קח עצות. אם אינך מכיר כוננים קשיחים ומבני נתונים, אל תסתכן במידע יקר הערך שלך.

כשהוא מת מזקנה.

כשהכוננים הקשיחים מזדקנים הם חווים כשלים בלתי צפויים. כל הכוננים הקשיחים ייכשלו בשלב מסוים, אבל לעולם לא תדע מתי. החלקים המכניים של הכונן הקשיח יישחקו עם הזמן ומשטח המדיה יתכלה. בסופו של דבר זה יגרום לכונן לקרוס. כוננים קשיחים הופכים אמינים יותר ויותר, אבל תמיד קרא את היצרנים 'זמן ממוצע לפני כשל' או MTBF. זה מחושב בדרך כלל בשעות וכאשר זה פג, ייתכן שהגיע הזמן לשדרג.

אם הוא חוטף וירוס.

וירוסי מחשב עלולים להיות זדוניים ביותר ולהזיק למחשב שלך, בעוד שמוצרי כופר עלולים להיות יקרים אם תיפול קורבן. לא רק מומלץ אלא גם הכרחי שתתקין על המחשב תוכנת אנטי וירוס הגונה. משתמשים רבים שוכחים שתוכנה זדונית לא תמיד מציגה את עצמה כווירוס. אז גם תוכנות נגד תוכנות זדוניות כמו Malware bytes צריכות להיחשב חיוניות. וירוסים מסוימים יתפשטו במהירות ברחבי המחשב שלך ואל כל הרשתות שהמחשב שלך מחובר אליה. אז גם אם יש לך גיבוי ממופה, תפוס כל תוכנה זדונית במהירות לפני שהיא תתפשט. ודא שאתה זהיר מאוד בעת הורדת קבצים ויישומים מקוונים, וודא שהם ממקורות בטוחים, ואל תפתח קבצים שנשלחו אליך בדוא"ל ממקור לא ידוע.

כאשר אתה מוחק או מחליף בטעות נתונים.

החלפה ידנית של נתונים או מחיקה בטעות היא סיפור נפוץ. אנשים רבים יחשבו שהנתונים שלהם כבר נשמרים במקום אחר וימחקו את הקבצים. בעוד שהחלפת נתונים היא בדרך כלל תאונה, לרוב זה נעשה בכוונה. בנסיבות פליליות ומשפטיות, הנתונים עלולים להימחק בכוונה בניסיון להסתיר את עקבותיהם של פעילויות בלתי חוקיות, כלומר מומחים לזיהוי פלילי עשויים להישכר לביצוע שחזור נתונים עבור הנתונים המוסתרים. למרבה הצער, זה יכול להיות קשה ולפעמים בלתי אפשרי לשחזר נתונים שהוחלפו.

הדרך הטובה ביותר להימנע מאובדן נתונים היא פשוט על ידי גיבוי של קבצים יקרי ערך בכוננים קשיחים חיצוניים או שימוש בשירותי ענן. אם תבחר לגבות את הנתונים שלך, הקפד לאחסן אותם במקום בטוח ומאובטח הרחק מהמחשב שלך. זה יבטיח שכל נזק כגון הצפה, שריפה או גניבה לא ישפיע על הקבצים המגובים שלך. כמו כן ודא שאתה שומר עותקים שלמים של הקבצים המקוריים וזכור לגבות באופן קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.