חשיבות פלילי המחשב

פלילי מחשבים הוא תהליך השימוש בידע העדכני ביותר של מדע וטכנולוגיה עם מדעי המחשב לאסוף, לנתח ולהציג הוכחות בפני בתי המשפט הפליליים או האזרחיים. מנהל רשת ואנשי אבטחה מנהלים ומנהלים רשתות ומערכות מידע צריכות להיות בעלות ידע מלא בזיהוי פלילי מחשבים. פירוש המילה "פלילי" הוא "להביא לבית המשפט". פלילי פלילי הוא התהליך העוסק במציאת ראיות ושחזור הנתונים. העדויות כוללות צורות רבות כגון טביעות אצבע, בדיקת DNA או קבצים מלאים בכוננים קשיחים של מחשבים וכו '. העקביות והתקינה של פלילי המחשב בין בתי המשפט אינם מוכרים היטב כיוון שזוהי משמעת חדשה.

זה הכרחי למנהל הרשת וצוותי האבטחה של ארגונים ברשת לתרגל פלילי מחשבים וצריך להיות בעל ידע בחוקים מכיוון ששיעור פשעי הסייבר גדל מאוד. זה מאוד מעניין עבור מנהלים ואנשי צוות שרוצים לדעת כיצד פלילי מחשבים יכולים להפוך למרכיב אסטרטגי של אבטחת הארגון שלהם. כוח אדם, אנשי אבטחה ומנהל רשת צריכים לדעת את כל הנושאים הקשורים לזיהוי פלילי של מחשבים. מומחי מחשבים משתמשים בכלים וטכניקות מתקדמות לשחזור נתונים שנמחקו, פגומים או מושחתים וראיות נגד התקפות ופריצות. עדויות אלה נאספות כדי לעקוב אחר תיקים בבתי משפט פליליים ואזרחיים נגד אותם אשמים שביצעו פשעי מחשב.

השרידות והתקינות של תשתית הרשת של כל ארגון תלויה ביישום של פלילי המחשב. במצבים הנוכחיים יש לקחת בחשבון פלילי מחשב את המרכיב הבסיסי של אבטחת מחשבים ורשתות. זה יהיה יתרון גדול עבור החברה שלך אם אתה מכיר את כל ההיבטים הטכניים והמשפטיים של פלילי המחשב. אם הרשת שלך מותקפת והפולש נתפס אז ידע טוב אודות פלילי מחשבים יעזור לספק ראיות ולהעמיד את התיק לדין בבית המשפט.

ישנם סיכונים רבים אם אתה מתרגל בצורה גרועה את פלילי המחשב. אם לא תיקח זאת בחשבון, עדויות חיוניות עלולות להיהרס. חוקים חדשים מפותחים להגנה על נתוני הלקוחות; אך אם סוג מסוים של נתונים אינו מוגן כראוי, ניתן להקצות התחייבויות רבות לארגון. כללים חדשים יכולים להביא ארגונים לבתי משפט פליליים או אזרחיים אם הארגונים לא מצליחים להגן על נתוני לקוחות. ניתן לחסוך כסף בארגון גם באמצעות יישום משפטי ממוחשב. כמה מנהלים ואנשי צוות הוציאו חלק גדול מתקציב ה- IT שלהם לאבטחת רשת ומחשב. על פי דיווחים על ידי תאגיד הנתונים הבינלאומי (IDC) כי תוכנה להערכת פגיעות וגילוי חדירה תקרב ל -1.45 מיליארד דולר בשנת 2006.

ככל שהארגונים גדלים במספר והסיכון של האקרים וקבלנים גדל גם הם פיתחו מערכות אבטחה משלהם. ארגונים פיתחו התקני אבטחה לרשת שלהם כמו מערכות זיהוי חדירות (proxy), פרוקסיות, חומות אש המדווחות על מצב האבטחה של הרשת בארגון. אז מבחינה טכנית המטרה העיקרית של פלילי המחשב היא זיהוי, איסוף, הגנה ובדיקה של נתונים באופן שמגן על שלמות הראיות שנאספו לשימוש יעיל ויעיל במקרה. לחקירת פלילי המחשב יש כמה היבטים אופייניים. בתחום הראשון מומחי מחשבים החוקרים מחשבים צריכים לדעת את סוג הראיות שהם מחפשים כדי להפוך את החיפוש שלהם לאפקטיבי. פשעי מחשב הם רחבי היקף כגון פורנוגרפיה של ילדים, גניבת נתונים אישיים והרס נתונים או מחשבים.

שנית, מומחי מחשבים או חוקרים צריכים להשתמש בכלים מתאימים. על החוקרים להיות בעלי ידע טוב בתוכנה, בטכניקות ובשיטות העדכניות ביותר לשחזור הקבצים שנמחקו, מוצפנים או פגומים ולמנוע נזק נוסף בתהליך השחזור. ברפואה משפטית במחשב נאספים שני סוגי נתונים. נתונים מתמידים מאוחסנים בכונני דיסקים מקומיים או במדיה אחרת ומוגנים כאשר המחשב כבוי או כבוי. נתונים נדיפים נשמרים בזיכרון גישה אקראית ואובדים כאשר המחשב כבוי או מאבד חשמל. נתונים נדיפים ממוקמים במטמון, זיכרון גישה אקראית (RAM) ורשמים. מומחה או חוקר מחשבים צריך לדעת דרכים מהימנות ללכוד נתונים נדיפים. על צוות האבטחה ומנהלי הרשת להיות בעל ידע אודות השפעות משימות של ניהול רשתות ומחשבים על תהליך פלילי המחשב ועל היכולת לשחזר נתונים שאבדו באירוע אבטחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.