טיפים וטריקים לשחזור נתונים RAID

לעתים קרובות, נתונים חשובים מאוחסנים במערכות RAID אמינות. הסיבה העיקרית היא שמשתמשים במערכות פשיטה מכיוון שהם יותר סובלניים לתקלות. במילים אחרות, קל להגדיר מערכות RAID כשהמערכת עדיין פועלת. ניתן להחליף את הכוננים הכושלים מבלי לכבות את המערכת כולה. במאמר זה, אנו הולכים לדבר על כמה עצות וטריקים לשחזור נתונים של פשיטות.

כמו כל מכשיר אלקטרוני אחר, גם כונני RAID מועדים לכישלון. אם כונן אחד נכשל, אפשר לקזז את הכשל. עם זאת, הדבר אינו אפשרי אם הרבה כוננים נכשלים. בדרך כלל, מנהלי התקנים רבים במערכת נוטים להיכשל.

זכור כי מערכות RAID מורכבות מאותם כוננים קשיחים המצויים במחשב אישי. לכן, למערכות אלו יש בעיות דומות לאלה של מחשבים אישיים. למעשה, מהנדסים צריכים להתמודד עם בעיות מורכבות כאשר הם צריכים לתקן מערכות RAID. בעיות נפוצות כוללות תקלות בכונן, כשלים בבקר ותצורה מחדש בטעות של כונני RAID.

למרות שמערכות RAID חזקות ואמינות בהרבה, יתכן ויהיו להן בעיות מדי פעם. להלן מספר טיפים שבהם תוכל לעקוב אחר התמודדות עם כשל RAID, מניעת אובדן נוסף ושחזור הנתונים האבודים.

אל תעשה זאת בעצמך!

יש אנשים הטועים בשחזור נתונים מכונני ה- RAID שלהם. זוהי טעות נפוצה. גם אם אתה יודע כיצד לאחזר נתונים מכונן קשיח, הקפד לא לעשות זאת בעצמך.

לשיקום נתונים, יש לך שיעור הצלחה גבוה יותר במהלך הניסיון הראשון. לכן, מומלץ לפנות לשירות מקצועי לשחזור נתונים. זה חשוב אם אתה רוצה למנוע אובדן נוסף ולשחזר כמה שיותר נתונים.

אל תנסה לבנות מחדש את הפשיטה

טעות נפוצה נוספת היא לבנות מחדש את ה- RAID. פעולה זו עשויה להחליף את המידע בבקר. מידע זה אומר לבקר RAID כיצד והיכן ניתן להשיג את הנתונים הנדרשים. בנייה מחדש של RAID תקשה או אפילו בלתי אפשרית הרבה יותר לחפש ולשחזר את הקבצים האבודים.

אל תנסה להסיר את הכוננים

זה לא רעיון טוב להסיר את הכוננים ממערך ה- RAID. פעולה זו עשויה להחליף נתונים חשובים. אם עליך להסיר את הכוננים מסיבה כלשהי, הקפד לתייג אותם תחילה. לאחר שסימנת אותם על פי ההזמנה שלהם, תוכל להסיר אותם ולהחזיר אותם לאותו סדר.

אל תשתמש בכלי השחזור

שוב, ייתכן שלא תרצה להפעיל כלים לשחזור נתונים מכיוון שכלים אלה עשויים לשנות נתונים. כתוצאה מכך, ייתכן שתתקשה לשחזר את הנתונים שאבדו באמצעות טכניקה אחרת. לכן, עדיף לא להשתמש בתוכנות לשחזור נתונים.

אין לעצב או לבצע אתחול מחדש

אם אתה מעצב או מאתחל את הכוננים, הדבר עשוי להחליף את מצביעי הנתונים והקטלוגים. תהליך זה ימחק את הנתונים החשובים שלך.

אין להשתמש בגיבויים לא מאושרים

אם אתה בטוח במאה אחוז שהגיבויים שיצרת מכילים את אותם הנתונים המאוחסנים בכונני RAID, תוכל לשחזר את הנתונים הקריטיים שלך מהגיבויים. עם זאת, אם יש לך ספק, הקפד לא לנסות לשחזר נתונים מגיבויים מסופקים.

לכן, הקפד לעקוב אחר הטיפים הבאים לשחזור נתונים מכונני RAID.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.