טכנולוגיית מחשבים – האם זה טוב או רע?

המאה ה -21 הייתה עידן של כל כך הרבה פריצות דרך והתקדמות טכנולוגיות, טכנולוגיות שמטרתן מטרה אחת והיא להפוך את חייהם של אנשים לטובים יותר על ידי סיוע להם להתייעל בעבודתם. פריצת דרך טכנולוגית כזו היא טכנולוגיית המחשב.

טכנולוגיית המחשב גדלה בפרופורציות גדולות החל ממחשב בגודל של חדר ועד מחשב כף יד קטן ומעוצב. מחשבים בימינו הפכו לחלק בלתי נפרד מחייהם של אנשים, במיוחד בעבודה, בחברות, עסקים, בתי ספר, משרדים ואפילו בבתים.

הוא עשה את העולם קטן יותר, אבל האם הוא עשה את העולם שלנו טוב יותר? לאחר מכן זה יוביל אותנו לשאול האם טכנולוגיית המחשב היא טובה או רעה. כעת, ננסה להסתכל תחילה על כמה מההשפעות הרעות. עם הופעת המחשבים ועם האינטרנט קל יותר לגשת לאתרים פורנוגרפיים, ילדים נחשפים יותר לתוכן מפורש; חלק מהסטודנטים יאבדו את המיקוד בלימודים כשהם משחקים משחקי מחשב. מספר מקרי ההשמנה עלה והוא יוחס ליותר מדי פעילות מחשב שהובילה פחות פעילות גופנית בקרב מספר אנשים.

בצד השני של המטבע, מחשבים פתחו עולם חדש לגמרי של אפשרויות. כעת קל יותר להשיג מידע על אירועי עולם; אתה יכול אפילו למצוא עבודה באינטרנט; אתה יכול להפיץ הסברים למספר עצום של אנשים בכל רחבי העולם; והכי חשוב עכשיו קל יותר להיות מחוברים זה לזה גם אם אתם נמצאים בצד השני של הגלובוס.

טכנולוגיית המחשב, בדיוק כמו כל חומר אחר על פני כדור הארץ, נוצרה מתוך מחשבה על טובת הכלל. בדיוק כמו סכין, היא נעשתה לחתוך ולפרוס מזון כדי להאיץ את זמן הבישול לאנשים, אך ניתן להשתמש בו גם להרוג אנשים, ואי אפשר לאסור את השימוש בסכינים על מנת להפסיק להרוג. ולכן אתה לא יכול להאשים את המחשבים בבעיות שהוא עלול לגרום בגלל שהם האנשים שמשתמשים בהם הם שגרמו לבעיה. יש לו חסרונות ויתרונות שיש לקחת בחשבון.

אבל הבעיה היא לא טכנולוגיית המחשב עצמה; הבעיה היא באנשים שמשתמשים בה. טכנולוגיית המחשב בדרך כלל טובה כיוון שהיא יכולה להביא הרבה טוב אם היא משמשת כראוי, אך עלולה לגרום נזק רב אם משתמשים בה בחכמה.

לאנשים יש בחירה כיצד הם משתמשים במשאבי כדור הארץ, ובחירה זו תקבע כיצד חומרים מסוימים ישפיעו על אנשים, בין אם זה טוב או רע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.