כיצד חברות מצמצמות את העלויות של אחסון נתונים תוך הגברת האפקטיביות

בעוד שהטכנולוגיה אפשרה לעסקים להוזיל עלויות בתחומים רבים, לאחסון נכון של מידע דיגיטלי יש מחיר. עם זאת, רוב החברות משלמות יותר ממה שהן צריכות עבור פתרונות נתונים תוך שהם מקבלים פחות הגנה ממה שהן צריכות כדי לשמור על הנתונים שלהן – והעסקים שלהן – מוגנים מפני אסונות.

כיצד חוסר המשכיות עסקית ותכנון התאוששות מאסון יכולים להוביל לאסון פיננסי

המשכיות עסקית ותכנון אסונות הם חלק חיוני לחלוטין מכל פעולה עסקית, אך רבים שמים עדיפות נמוכה ליישום. בעידן הדיגיטלי, טכנולוגיית מידע היא פונקציה קריטית של כל עסק תחרותי. מעסקים מונעי טכנולוגיה, לחברות שירותים ועד לעסקים בתחום המסחר האלקטרוני, מידע הוא נקודת החוליה שגורמת לעסקים של היום לפעול בצורה תחרותית ויעילה.

המונחים "המשכיות עסקית ותכנון התאוששות מאסון" מרמזים על נחיצותן של פונקציות עסקיות קריטיות אלו. בעלי עסקים מבינים את החשיבות של מונחים אלה, אך כאשר הם מבינים מה טמון בתהליכים אלה הם מבינים שהמשכיות עסקית ותכנון התאוששות מאסון אינם רק "חשובים", הם חיוניים.

השפעה פיננסית של תכנון המשכיות עסקית

כתוצאה מתקנות ממשלתיות, עסקים נדרשים לשמור על תנוחת המשכיות – בין אם הם מבינים זאת או לא. יישומים קריטיים חייבים להיות זמינים באופן רציף או שניתן יהיה לשחזר אותם במהירות לפי דרישה. חוסר ידע או הבנה של החוקים אינו מהווה הגנה. אי ציות עלול להוביל לתביעות משפטיות, עבירות וקנסות שעלולים להחליש את העסק.

השגת המשכיות עסקית אינה משימה של 'קבע את זה ושכח מזה'. התהליך מתחיל בדרך כלל ב-BIA (ניתוח השפעה עסקית), שבין היתר מקצה עדיפות לסוגים שונים של נתונים. ה-BIA מכתיב איזה מידע יאוחסן היכן ובאיזו תדירות הוא יגובה.

אם חברה תתכנן מבני המשכיות עסקית בעצמה, זה ידרוש ידע ומשאבים משמעותיים לתחזוקה. עם זאת, לעסקים שאינם ממוקדים בטכנולוגיה או שבוחרים שלא להוסיף הוצאות של צוות IT פנימי, ישנם פתרונות מיקור חוץ מעשיים ובמחיר סביר, עליהם נעסוק בהמשך.

השפעה פיננסית של תכנון התאוששות מאסון

על פי מחקר של קבוצת גארנר, ארבעים אחוז מהעסקים הסובלים מאירוע נתונים קטסטרופלי או השבתה משמעותית לעולם לא יתאוששו. שניים מתוך חמישה עסקים המתמודדים עם מצבים אלו סוגרים את שעריהם סופית. הנתון המזעזע הזה שופך אור על עד כמה חיוני ניהול נתונים לעסק.

מה שמפתיע עוד יותר הוא שכמות קטנה יחסית של מאמץ שהושקעה ב-BIA בשילוב עם המשכיות עסקית ותכנון התאוששות מאסון, הייתה יכולה למנוע את הבעיה מלכתחילה. ה-BIA היה חושף את ההשפעה של כשל תהליכים על העסק ומשמש כתהליך גילוי ליישום תוכנית שנועדה למנוע סיכונים.

הפחתת עלויות באמצעות שימוש יעיל יותר באנרגיה

ברגע שעסק התייחס להמשכיות עסקית ולתכנון התאוששות מאסון על ידי ביצוע ההמלצות המפורטות ב-BIA, הם נקטו בצעד הקריטי כדי למנוע הרס פיננסי פוטנציאלי. השלב הבא הוא להפחית את העלויות השוטפות האמיתיות הקשורות לתחזוקת הנתונים.

עלות האנרגיה המשמשת לתחזוקת מערכות אחסון נתונים היא משמעותית למדי. לא רק שתשתית ה-IT צורכת אנרגיה, כמות משמעותית של אנרגיה מנוצלת כדי לשמור על אקלים בטוח למערכות.

הדרך הטובה ביותר להפחית את עלות אחזקת מערכות הנתונים היא לחלוק את העלויות עם אחרים. על ידי אחסון מערכות ב-colocation של מרכז נתונים, אתה מקזז את עלות בקרת האקלים על ידי פיצול עלות זו עם אחרים. מכיוון ששיתוף מרכז הנתונים הוא ניהול בקרת אקלים כדי להגן על המכונות שלך כמו גם על המכונות של אחרים, עלויות רבות מתחלקות שאחרת היו אחראיות כולה אם המכונות היו מאוחסנות בבית. לא רק עלויות האנרגיה מתחלקות, אלא גם העלויות הקשורות להון האנושי – המומחים ששומרים על מיקום מרכזי הנתונים מדי יום ביומו.

הפחתת עלויות כוח אדם תוך העלאת רף המומחיות

איוש מחלקת IT הוא יקר. לא רק שמעסיקים חייבים לאייש מגוון אנשים שלכל אחד מהם מערכי כישורים שונים, הם גם יצטרכו מישהו שינהל את הצוות. כדי להישאר תחרותיים, המעסיקים צפויים לשלם את החשבון עבור הכשרה וחינוך מתמשכים. ובל נשכח שדרוגי מערכת. עם זאת, על ידי שימוש בשירותי IT מנוהלים, חברות מפחיתות את הוצאות ההון הללו, ומשלמים על בסיס מנוי רק את האחוז שהן משתמשות בהן.

ספקי שירות מנוהלים מטפלים במגוון משימות כולל אירוח שרתים וירטואליים, גיבויים, ניהול תשתיות IT ועוד. חלק מהספקים יציעו גם שירותי BIA ואת ההמשכיות העסקית הקריטית ותכנון אסונות הדרושים כדי לשמור על בטיחות הנתונים ותאימות.

נוף ניהול הנתונים השתנה באופן דרמטי בשנים האחרונות – לא רק באופן שמירת הנתונים, אלא בחשיבות האבטחה הנכונה. אחסון הנתונים עצמו הפך להיות קריטי יותר מהימים של פעם כאשר כונן קלטות פשוט היה כל מה שהעסק צריך. עם זאת, האפשרויות לחלוקת עלויות על ידי מינוף ספקים במיקור חוץ הפכו את השגת פתרונות ניהול נתונים מתקדמים לקלה יותר מכל בעבר. העסקים של היום לא צריכים להיות מומחים ב-BIA או המשכיות עסקית והתאוששות מאסון, הם רק צריכים שותף עם ספק כלומר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.