כיצד לבנות אסטרטגיית פטנטים – חברות הזנק תוכנה

חשיבות הקניין הרוחני תוך השקת חידוש חדש בתוכנה

ובכן, זה תלוי בסוג החדשנות והמוצר. לדוגמה, יש משחק נייד בעל אופי של סרט חדש. במשך כמה חודשים המשחק הזה עשוי להיפגע, אך לאחר שלפעמים הוא צפוי לדעוך במהירות. לכן, ההמצאות המבוססות על תנועה או פעולות בעלות אופי ספציפי כלשהו, ​​עשויות שלא להיות שוות למרות שניתן לרשום עליהן פטנט.

לגבי מוצרים אחרים, לפטנט תפקיד חשוב. בשנות ה -80 של SPC (Software Publishing Company) הייתה תוכנת המצגת המובילה בשם 'Harvard Graphics'. הרווארד גרפיקה פופולרית מאוד לכנסים ומצגות. במיוחד עבור אנשים שעושים עסקים, תוכנה זו הייתה הסטנדרט למצגות חדר ישיבות וחדר ישיבות. זה עולה כמאה דולר על דיסקים. למרות שהיו הרבה תוכנות אחרות להצגה בתקופה בה הרווארד גרפיקס הייתה המובילה בשוק.

לאחר מכן, מיקרוסופט פיתחה תוכנית דומה לזו שלא הייתה טובה באותה תקופה כמו הרווארד גרפיקס. כעת היא ידועה כנקודת חשמל. עם זאת, מיקרוסופט חיברה את מעבד התמלילים ואת תוכניות הגיליון האלקטרוני שלה עם נקודת החשמל יחד. חבילה זו יצאה כמשרד של מיקרוסופט. ויש לו אותו מחיר כמו עותק של הרווארד גרפיקס. בסופו של דבר מיקרוסופט הרגה את הרווארד גרפיקס. לא רק אותה תוכנה אלא גם SPC וחברות רבות אחרות. באותו זמן, התחרות ישירות מול מיקרוסופט הפכה כמעט בלתי אפשרית.

לאחר מכן, בתי המשפט הכירו בפטנטים של תוכנות כנושא מותר. בסוף שנות התשעים, חברות תוכנה כמו Adobe, Autodesk ואינטואיט הצליחו להגן על החידושים שלהן באמצעות פטנטים והחלו לצמוח ולפרוח.

הגנה על קניין רוחני של תוכנה מילאה תפקיד מכריע. זה מוביל לצמיחת התחרות בתחום בשני העשורים האחרונים.

פיתוח חדשנות הקשורה לתוכנה

חברות הזנק או החברות המפתחות את החדשנות הקשורה בתוכנה, צריכות לענות על שאלות אלה אם הן רוצות לבנות הגנה חזקה על קניין רוחני:-

  • מדוע אנשים קונים את המוצר או השירות שלהם?
  • מה יש במוצר המסוים שגורם ללקוחות לכתוב צ'ק?

ובכן, לא מדובר בטכנולוגיה אלא בחוויה ייחודית שהקונה מקבל כשהם משתמשים במוצר שלכם.

הדרך הנכונה לחשוב על קבלת הגנת פטנטים על תוכנות

התוכנה היא משהו שהוא אמיתי, שימושי וחשוב. אל תחשוב על זה רק כתוכנה. ובכן, לקוחות מחפשים יותר דברים חדשניים אשר פותרים את בעיותיהם.

מטרתה של מערכת הפטנטים היא לקדם את ההמצאה ולהגן עליה. כל המצאה שהיא חדשה, שימושית ולא מובנת מאליה ניתנת לפטנט למעט סודות נשק גרעיני, חוקי טבע וכו '.

חברות סטארט -אפ מקציבות את תיקי הקניין הרוחני שלהם

הצורך בקניין רוחני תלוי באופי ההפעלה. חנות פיצה שנפתחת בדטרויט עשויה להחליט לרשום את שמם כסימן מסחרי ולהשאיר אותו כך. מצד שני, סטארט-אפ במימון סיכון זקוק לתיק פטנטים מונופול באופן מיידי על מנת להגן על השוק שלו מפני תחרות.

אז שקול אותם:-

  • לקבל חזון לאן החברה הולכת.
  • אילו מטרות יושגו באמצעות השקעה בהגנה על קניין רוחני?
  • כאשר מזומנים הדוקים כפי שהם עם רוב הסטארט-אפים בהתחלה
  • להיות בעל מפת דרכים על מנת למקד את ההשקעה רק ב- IP.

סיכום

השקעה לא אסטרטגית היא רק כסף מבוזבז. כלי ה- IP היקר ביותר לכל הפעלה או לכל חברה הוא מפת דרכים של IP. שניים מהיתרונות הגדולים של להיות סטארט -אפ הם:

1. יש היעדר מוחלט של מטען היסטורי

2. האפשרויות להצלחה בלתי נתפסת הן אינסופיות

אבל אף אחד לא יתחיל מסע בלי שיהיה לו ציון ברור או מפת דרכים בראש. באופן דומה, אם 'אסטרטגיית' IP של חברה היא רק לאסוף פטנטים באופן אקראי, כל מה שהחברה תחזיק אי פעם הוא קופסה מלאה בפטנטים אקראיים.

אם אתה רוצה לבנות מונופול אמיתי ורוצה להגן על החוויה הייחודית שמעסיקה את הלקוחות אז חיוני להתחיל עם מפת דרכים של מונופול IP לאן אתה נוסע וכיצד תוכל להגיע לשם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.