כיצד לתקן את שחזור Acer D2D

הדרכה זו יכולה גם לעזור לעשות זאת במותגי מחשבים אחרים

כתב ויתור: קודם כל אתה חייב להיות מודע לכך שחלק מהפעולות שיבואו עלולות לגרום לשינוי בלתי הפיך בדיסק הקשיח שלך, אני ממליץ לך ולעולם לא אעשה את זה מספיק כדי לבצע גיבוי של המערכת שלך לפני שאשיק אותך בכל פעולה מסוכנת. כל נזק ו/או שינוי שנעשה במערכת שלך יהיה באחריותך המלאה. ההליכים הבאים בוצעו ב- Acer Aspire 5102wlmi וחלקם פעלו גם על Dell Inspiron 9400/1705.

כידוע, מחשבי Acer ואלה של יצרנים אחרים מסופקים כעת עם מערכת שחזור המותקנת במחיצה נסתרת של הדיסק הקשיח שלך. מערכת זו מופעלת תוך לחיצה על מקשי ALT+F10 בו זמנית. ולפעמים מסיבות שונות מערכת זו מפסיקה לתפקד.

הסיבה הראשונה מגיעה לעתים קרובות בשל העובדה כי פונקציית D2D Recovery מושבתת ב- bios (מנהל התפריט).

הפתרון : הפעל את הפונקציה ונסה ללחוץ על המקשים ALT+F10 במהלך הפעלת המחשב.

הסיבה השנייה: במקרה זה מחיצה נסתרת PQSERVICE נמחקה או ניזוקה, או שהחלפת את הדיסק ובמקרה זה הוא אינו קיים.

הפתרון : אם לא ביצעת בעבר גיבוי של המערכת שלך על ידי יצירת דיסק תמונה. לא ניתן יהיה להשתמש בשחזור D2D. התקווה היחידה שלך תהיה שיהיה ברשותך תקליטור/DVD לשחזור Acer.

והסיבות השלישיות: רשומת האתחול של Acer Master (MBR) ניזוקה או הוחלפה ב- MBR שאינו Acer. כל עוד המחיצה PQSERVICE קיימת או שאתה יכול לשים את היד על קבצי Acer הדרושים תוכל להתקין מחדש את MBR של Acer.

הפתרון :

שיטה ראשונה : במערכת Windows פונקציונלית:

1 השבת את אפשרות השחזור D2D של ה- bios.

2 פתח הפעלה של Windows עם מנהל חשבון.

3 הורד, פרק והפעל את partedit32 (יש צורך ברישום להורדה).

4 זהה את מחיצת Pqservice לפי גודלה (בתחתית חלון העריכה יש תיבת מידע על מחיצה) מדובר במחיצה בגודל קטן בערך 2 עד 6 Go. לאחר שנשנה את סוג המחיצה שלך ל- 0C ושמור. הפעל מחדש ופתח הפעלה עם חשבון מנהל מערכת, אתה אמור להיות מסוגל לנווט למחיצת PQservice. חפש את שני הקבצים האלה mbrwrdos.exe ו- rtmbr.bin לאחר שהתמקמו פתח שורת פקודה והפעל את הפקודה mbrwrdos.exe להתקין rtmbr.bin, זה יתקין את ה- Acer MBR. סגור את חלון שורת הפקודה הפעל מחדש Windows נכנס ל- BIOS והפעל מחדש את שחזור D2D. עכשיו ALT+F10 אמור להשיק את שחזור Acer בתחילת המחשב.

שיטה שנייה : במערכת Windows שאינה מתפקדת.

לשם כך עליך להשתמש בהפצת לינוקס (בשבילי Mandriva סיפקה את כל הכלים הדרושים).

1 אתחול על תקליטור/DVD התקנת Mandriva, תפריט האתחול ייתן לך את האפשרות לתקן או לשחזר את מטעין האתחול של Windows.

2 אם זה לא מספיק הפעל התקנה של לינוקס (זו תהיה הזדמנות לבחון את מערכת ההפעלה הנוראה הזו) ובחר ב- LILO כמטען אתחול (תפריט אתחול המאפשר לך לבחור בין מספר מערכות הפעלה) לאחר סיום ההתקנה. הפעל מחדש את המחשב שלך במערכת תפריט מטעין האתחול. יהיו לך לפחות 2 אפשרויות Windows, כאשר הפנייה הראשונה בדרך כלל ל- PQservice תבחר אותו ותאתחל ישירות לשחזור ה- D2D של acer.

הפתרון האחרון הוא הפשוט ביותר, רק שים לב שבמהלך ההתקנה של לינוקס תצטרך לשנות את גודל מחיצת Windows שלך כדי ליצור מקום למחיצת לינוקס חדשה היא החלק המסוכן ביותר מכיוון שהיא בלתי הפיכה, לכן נקט באמצעי הזהירות שלך בשלב זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.