כיצד מועיל לך שלב גילוי מפורט לפני פיתוח תוכנה מותאמת אישית?

הלב של כל מוצר מצליח בעולם כיום הוא תוצאה של מחקר שנעשה במשך חודשים ושנים. העבודה הקשה והמאמצים הבלתי פוסקים מאחורי פיתוחו מתגלים כפוריים בטווח הארוך. זהו עמוד השדרה שבלעדיו אף מוצר לא יכול לשרוד בשוק המתפתח כל הזמן. אותה פילוסופיה ישימה גם בעולם טכנולוגיית המידע. מחקר שנעשה על ידי מקינזי גילה כי 45% מפרויקטי טכנולוגיית המידע עולים באופן עקבי על הכמות המשוערת.

ככל שמתעמקים יותר, כך התוצאה טובה יותר. במונחים של הדיוט, מה שאנו מכנים מחקר הוא שלב הגילוי לפיתוח תוכנה. במהלך השנים, היא הוכיחה את עצמה כשיטה יעילה. השלב המקדים הוא בו צוות פיתוח התוכנה בהתאמה אישית עושה ניתוח מעמיק לפני תחילת העבודה.

השוק ההולך וגדל של תעשיות מבוססות לקוחות באזור ניו יורק הוליד את הביקוש לפיתוח תוכנה בהתאמה אישית. תוכנה היא מנוע הליבה ששומר על פעילות החברה. בלעדיה, חברה היא בדיוק כמו ספינה ללא מכ"ם. עבור מישהו ששכר חברה לפיתוח תוכנה או עומד להעסיק חברה, שלב הגילוי הוא השלב העיקרי שכן הוא יציב את המסגרת לעתיד התוכנה שלו. שלב גילוי מתמקד בארבעה תחומים עיקריים – הבעיה, הצורך של המשתמשים, הפתרון שתוכנה אישית יכולה לספק והתקציב המשוער הנדרש להשלמת הפרויקט.

מאמר זה ידון ביתרונות של מעבר שלב גילוי מפורט ומדוע הוא ממלא תפקיד מכריע בפיתוח אפליקציות זריזות.

הפחתת סיכון

לפי מחקר, אחד מכל שלושה פרויקטי תוכנה נכשל עקב החמצת מועדים, תקציבים מוזלים, ציפיות לא מציאותיות ותכנון לקוי. שלב גילוי כרוך בהערכה מדוקדקת של כל הגורמים הללו. הוא מציע שרטוט של מועד סיום הפרויקט המשוער, תקציבים וגודל הצוות הנדרש. לפיכך, ההסתברות לסיכון פוחתת משמעותית.

פיננסים ממוינים

השלב הראשוני של הערכה בשלב הגילוי הוא קריטי. יש לתת תשומת לב מיוחדת לכספים. העלות הסופית של הפיתוח תסייע לסיים את התקציב עבור הפרויקט. שלב גילוי אומר לך את המחיר המדויק כך שלא צצות עלויות בלתי צפויות במהלך שלבי הפיתוח. במקרים מסוימים, העלות המשוערת של הפרויקט יורדת גם לאחר שלב גילוי מפורט.

בדוק אב טיפוס

לפני תחילת שלב הפיתוח, יש לך הזדמנות ליצור גרסת בטא של התוכנה. אתה יכול לבדוק את התוכנה עם משתמשי קצה כדי לגלות אם יש באגים או תקלות. לאחר שתקבל את המשוב, תוכל לבצע במהירות את השינויים. זה יחסוך זמן, עלות וכסף. יתרה מכך, במהלך שלב הפיתוח, אתה יכול גם להתמקד בדברים חשובים יותר בפרויקט שלך מכיוון ששלב הגילוי מאפשר לך יותר זמן.

מנף מומחיות טכנית

שלב הגילוי הוא בדיוק הזמן המושלם לנצל את הכישורים של המפתחים שלך. לדוגמה: איסוף נתונים יעיל עוזר לקבל החלטות טכניות וארכיטקטוניות פרגמטיות. חברות שאין להן צוות פיתוח תוכנה פנימי מוצאות את זה בעיקר מועיל. הם גם שוכרים חברות פיתוח תוכנה מותאמות אישית מובילות בניו יורק המחבקות לקוחות כשותפים ארוכי טווח, מה שמוביל לאיחוד פורה.

מצא את המתחרים שלך

שלב הגילוי נותן לך יותר זמן לעשות מחקר מקיף על השוק. זה פותח לך דלתות חדשות כדי לגלות על המתחרים שלך. אתה יכול לעשות ניתוח SWOT (כוח, חולשה, הזדמנות ואיום) של החברה שלך; לזהות צרכי משתמש ספציפיים ולמצוא פתרונות לפתור אותם. הערכה זו תאפשר לך לחזק את האזורים החלשים שלך. ניתן גם לגזור הצעת ערך, ותוכל להתחיל לעבוד על העקרונות הללו.

בנוסף לנקודות שהוזכרו לעיל, ריכזתי שלושה שלבים קצרים בשלב הגילוי – הבנה עסקית, הערכת תהליכי ליבה, תוצרי מוצר. עכשיו בואו נדון בהם.

הבנה עסקית

זהו השלב הראשון בשלב הגילוי. הוא יתמקד בעיקר בהבנת הבעיה שאנו מנסים לפתור לאחר ניתוח משתמשי הקצה ובעלי העניין העיקריים הקשורים לפרויקט.

איך זה יועיל לך?

• ניתן למפות תוכנית לדרך הפעולה הבאה

• זיהוי דרישות המשאבים מבחינת כוח אדם ומומחיות טכנית

הערכת תהליכי ליבה

זהו השלב השני בשלב הגילוי. אתה יכול לזהות את כל התחומים המסובכים של הפרויקט שלך כאן. כל היזמים, בעלי העניין בפרויקט מתאספים יחד ונותנים פתרון ידידותי להתמודדות.

איך זה יועיל לך?

• הבנה טובה יותר של כל חוסר עקביות בתהליך פיתוח התוכנה

• לפתח מודל הנפרס בקלות

תוצרי מוצר

זהו השלב השלישי בשלב הגילוי. הוא מציע חזותית ציר זמן תוכנה הכולל את מודל אסטרטגיית פיתוח התוכנה של שלב הפיתוח. ההתמקדות כאן היא בהיקף הפרויקט, ציר הזמן שלו והעלויות המשוערות.

איך זה יועיל לך?

• תדע על תכונות התוכנה שלך מנקודת מבט של משתמש

• תקבלו מושג לגבי הזמן המשוער של מסירת הפרויקט

לפני התחייבות לפרויקט, גישה שיטתית מתיישרת עם אסטרטגיית העבודה. מתודולוגיות פיתוח תוכנה כמו שלב Discovery עוזרות לארגון לייעל את התהליכים, לזהות שלבים קריטיים מראש ולקבל מושג לגבי התוצאה המשוערת של פרויקט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.