להחיות תקשורת אלקטרונית עם סמלים יפניים

סמלי הבעה יפניים משמשים ילדים ומבוגרים כאחד ביפן, ומעט הודעות דוא"ל נחסכות מהתזות סמיילי. מאמר זה יבחן כמה עניינים מעניינים בנוגע לאופן שבו אמוטיקונים יפנים, או קאומוג'י, מתמודדים עם דמויות פנים כפי שהם מוכרים ביפנית, משמשים בתקשורת.

ראשית, מאיפה הם באו? כשהסמיילי המערבי מלאו לו 25 היה לא מעט סיקור בעיתונות, אבל מה עם אמוטיקונים יפניים? הסיפור מספר כי בסביבות מאי 1986 (בהשוואה ל -19 בספטמבר 1982 עבור :-)) הופיע אחד מהסמל האופקי הראשון ביפן, הקלאסי כיום (^_^), אך הוא הומצא על ידי קוריאני בשם קים טונג הו, אך הוא טוען שראה רגשון יפני מוקדם יותר (~ _ ~) בפוסט של מדען גרעין! נראה שהמקור האמיתי של הקאומוג'י היפני עדיין אפוף מסתורין.

ללא קשר להיסטוריה, עבור מבוגרים רבים, סמני הבעה היפניים הם חלק חשוב בתקשורת. בסלולרי, כשניים מתוך חמישה משתמשים לפחות באחד בממוצע, וכ -14% משתמשים בשלושה או יותר. בשל שימוש תכוף כל כך, כמעט כולם רגילים לראות אותם, ורק 1.3% מהאוכלוסייה המשתמשת בטלפון הסלולרי מושבתים מהנוכחות שלהם בדואר שהתקבל. למרות שלטלפונים סלולריים יש מספר עצום של סמיילי מובנה (גם אחרי 10 שנים עדיין יש לי בעיות בהבנת הסמלי הבעה היפניים!), 36.5% בוחרים להשתמש בערכת סמייקטים מותאמת אישית משלהם כדי לשפר או להחליף לחלוטין את הסממנים המובנים של הטלפון הסלולרי.

בעולם המחשבים, האמוטיקונים האסיאתיים האלה פופולריים (אם לא יותר פופולריים) בגלל מסך בגודל מלא המאפשר הרבה יותר נדל"ן לתת לדמיון להשתולל, וחלקם מתקרבים לאמפי ASCII. אולם אמנות ASCII היא כנראה טעות, מכיוון שהאמוטיקונים היפנים האלה משתמשים גם בתווים שאינם ASCII בתים. הבית הרוחני של האמוטיקון היפני הוא אולי אתר לוח המודעות הגדול ביותר בעולם, 2 ערוצים, שקמעו הבלתי רשמי הוא מונה, דבר של אמוטיקון חתולים שלצערנו לא ניתן לשחזר אותו כראוי בטקסט ASCII!

לא רק בטלפון הנייד, אלא בעת כתיבת דוא"ל רגיל למחשב, סמלי הבעה יפניים מתרגלים ומתעללים. סקר על שלושים הראשונים סמלי הבעה יפניים הראו כי חמשת הראשונים היו, בסדר הפוך, כדלקמן: במספר 5, m (_ _), אמוטיקון מתנצל; מספר 4, (ToT) אמוטיקון בוכה; מספר 3, (^_^;) אמוטיקון בעייתי – חצי המעי הגס מצביע על זיעה; במספר 2, (> _ עוד אמוטיקון מוטרד, אבל זה כועס יותר מהמספר 3 המבוכה; ובמספר 1, (^_^) או (^_^) v מצחיק או שמחה.

כפי שאתה יכול לראות, הן לילדים והן למבוגרים, סמלי הבעה הם חלק מרכזי בביטוי, לא רק בטלפונים ניידים ובדואר אלקטרוני, אלא גם סמלי הבעה יפניים אלה יכולים להימצא במסרים מיידיים, לוחות מודעות ועכשיו כשהם הופכים פופולריים ביפן. , ניתן לראות לעתים קרובות סמלי הבעה עבור טוויטר. נסה לתבל את התקשורת שלך גם עם סמלי הבעה יפניים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.