למה אני אוהב טכנולוגיה

אני בחור זקן, אבל אני אוהב טכנולוגיה. בעוד שרבים מעמיתיי התקשו בניסיון לשלוח מייל, הקדמתי שנות אור.

אחד הדברים הכי שימושיים שלמדתי בבית הספר היה הקלדת מגע. עד שסיימתי את כיתה י', יכולתי להקליד ב-60 מילים לדקה באמצעות כל סוג של מכונת כתיבה מכנית ולהפיק מגוון מסמכים. לימוד ההקלדה עזר לי בכל עבודה מאז.

נתקלתי לראשונה בטכנולוגיה כשהצטרפתי ל-RAAF ב-1965. אז היו לנו מכונות טיקר-טייפ, או מכונות טלקס בשמות יותר מתאימים. היינו מקלידים הודעה שהופיעה כנקודות על פיסת נייר צרה וארוכה, ובסיום, נועצים את הקלטת במכונה, מקשרים אותה לקו הטלפון ולוחצים על כפתור. הקלטת הטלקס הייתה מפטפטת ושולחת את ההודעה מהר יותר ממה שיכולתי להקליד. הוא הפיק עותק מקורי ועותק בו-זמנית.

אם זה לא היה מספיק מרשים, עד שהגעתי לאוניברסיטה ב-1982 (כסטודנט בגיל בוגר), גיליתי את המחשב המוקדם של Apple II ותוכנית עיבוד תמלילים בשם Zardax. לא לקח לי הרבה זמן להשתמש במחשבים ובמדפסות של האוניברסיטה כדי להפיק את המטלות שלי, שכולן הודפסו תוך דקות ונראות חדות ומקצועיות.

חבריי לסטודנטים שילמו לאנשים כדי להפיק את המטלות שלהם בזמן שאני חילצתי את שלי תוך זמן קצר. היכולת לגזור ולהדביק, להעצים, להטות וליצור את הערות השוליים החובה כבשה אותי אוטומטית וחיי השתנו לנצח.

מאוחר יותר הפכתי למורה לטכני והשכלה נוספת בקווינסלנד (אוסטרליה) המלמדת בתחום העסקים והמחשוב. לימדתי הקלדה באמצעות מכונות כתיבה מכניות ואלקטרוניות ומעבדי תמלילים, הוצאה לאור שולחנית, גיליונות אלקטרוניים, מסדי נתונים ותכנות בין היתר. אהבתי את הטכנולוגיה, אהבתי את התלמידים ונהניתי ללמד אותה.

היה כל כך הרבה שאפשר להשיג באמצעות טכנולוגיית whizz-bang ותכנות תוכנה מחושבות היטב. כמורה, ובהמשך כראש מחלקה ומנהלת הדרכה, זה הפך את חיי להרבה יותר קלים ופרודוקטיביים.

מאז אני אוהב טכנולוגיה ויש לי כבוד גדול למי שעומד מאחורי עיצובה. למרות שהתנגדתי לקנות טלפון SMART במשך כמה שנים, הסתגלתי היטב לאייפון שלי ולכל האפליקציות המצוינות שיש.

כעת, אני יכול להזמין ביקור רופא באפליקציה ואפילו לקבל שעון CASIO Edifice שבודק את דיוק התזמון שלו באמצעות אפליקציית אייפון בכל בוקר בשעה 7.

כמה טוב זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.