למידה אינטראקטיבית באמצעות טכנולוגיית ועידות וידאו

כיום, רוב אנשי החינוך מוצאים את שיחות ועידה בווידאו כאמצעי אינטראקטיבי לביצוע הכשרה בכיתה עבור מספר רב של תלמידים שנמצאים בגיאוגרפיות שונות. בתחילה לרוב התלמידים וההורים יש דעה פסימית על למידה מתוקשבת, שזה לא היה מפגש אינטראקטיבי. בגלל השיפוץ הזה, הפעלות האלקטרוניות הפכו להיות אינטראקטיביות יותר.

שיחות ועידה בווידאו הן פתרון מושלם לביצוע ההדרכה בכיתה הוירטואלית שכן היא משפרת את איכות השיעורים הווירטואליים ומהווה פתרון גמיש יותר עבור התלמידים והמורה. בתחילה עבור e-learning זה היה מבוסס חומרה, שבו המורה והתלמידים מוגבלים לחדר הישיבות, שבו מותקן כל ציוד החומרה. אבל כעת, הפתרון הפך לנייד יותר, באמצעות המצאת תוכנת ועידת וידאו.

תוכנת ועידת הווידאו מאפשרת למשתמש להתחבר לכיתה על ידי הימצאות בכל מקום על פני הגלובוס. באמצעות פתרון זה, למשתמשים אין צורך להזמין את חדר הישיבות לצורך השתתפות במפגשי ההדרכה. התוכנה ניתנת להתקנה על מחשב שולחני, מחשב נייד, Ipad וטלפונים ניידים מבוססי אנדרואיד, סוג זה של ועידת וידאו מכונה לעתים קרובות ועידת וידאו שולחנית. באמצעות זה התלמידים יכולים להתחבר למפגש גם בזמן הנסיעה.

ההיבטים העיקריים שנחשבים לרוב בכיתה הוירטואלית הם הפעלות אינטראקטיביות. על מנת להפוך את הפגישה לאינטראקטיבית יותר, חשוב שפתרון ועידת הווידאו חייב להציע את אפשרות שיתוף הנתונים בשידור חי. הפתרון, מציע את כל התכונות הנדרשות לניהול הכיתה הוירטואלית בצורה יעילה יותר.

תוכנת ועידות וידאו משולבת עם לוח לבן דיגיטלי, המשמש כלוח לבן בכיתה הפיזית. כל מה שהמורה ישרבט או יכתוב על הלוח הלבן הדיגיטלי יראה את כל התלמידים המשתתפים בשיעור הווירטואלי. עם שחרור השליטה על ידי החונך, התלמידים יקבלו גם הזדמנות לכתוב על הלוח הלבן. תקשורת האודיו והווידאו בין המורה לתלמידים תהיה חיה יותר; התלמידים יכולים להעלות ספקות או שאלות במהלך המפגש, כמו בכיתה המסורתית.

מלבד הלוח הלבן, ה תוכנת ועידות וידאו מורכב מאפשרויות שיתוף קבצים, כאשר כל סוג של קבצים כגון ppt, גיליונות אקסל, pdf, מסמכי Word וקבצי מולטימדיה. החונך יכול לשלוח כל סוג של חומר לימוד לכל התלמידים, מבלי לשלוח אותו בנפרד באמצעות המיילים. בהיותו בכנס, המורה יכול לשלוח חומרי עזר.

היתרונות הגדולים ביותר של תוכנת ועידת וידאו עבור הכשרות מודרניות בכיתה הם כדלקמן:

עוזר מאוד לסטודנטים שנמצאים רחוק מאוד ממקום המורים.

העלות התפעולית נמוכה מאוד בהשוואה לכיתה פיזית.

המורה והתלמידים יכולים לשתף את החומרים באופן מיידי

גמישות וניידות הן התכונות הנוספות של התוכנה

המורים והסטודנטים יכולים לשתף את הלוח הדיגיטלי; התלמידים יכולים להעלות ספקות בכל עת במהלך הפגישה.

באמצעות הפריסות השונות בפתרון תוכנת ועידת הווידאו, ניתן להציג את מסך המורה במסך מרבי והתלמידים השונים יוצגו במסכים הצפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.