מבוא לזיהוי פלילי של מחשבים

מחשב פלילי הוא תהליך של חקירת מכשירים אלקטרוניים או מדיה ממוחשבת לצורך גילוי וניתוח מידע זמין, נמחק או "מוסתר" שעשוי לשמש ראיה שימושית לתמיכה הן בטענות והן בהגנות של עניין משפטי, כמו גם שהוא יכול לסייע כאשר נתונים נמחקו בטעות או אבדו עקב כשל בחומרה.

עם זאת, זוהי טכניקה ישנה מאוד, אך כעת היא שונתה רבות בגלל ההתקדמות הטכנולוגית, הכלים והתוכנות המודרניים, מה שהופך את הזיהוי הפלילי של מחשבים לזיהוי פלילי של מחשבים רבים יותר לאתר ולשחזר ראיות/נתונים מהר יותר ועם דיוק רב יותר.

פלילי מחשבים שינו את אופן איסוף העדויות הדיגיטליות והשימוש בהן כראיה לפשע וזה נעשה באמצעות טכניקות וטכנולוגיות מתקדמות. מומחה לזיהוי פלילי במחשב משתמש בטכניקות אלה כדי לגלות עדויות ממכשיר אחסון אלקטרוני לפשע אפשרי. הנתונים יכולים להיות מכל סוג של מכשיר אלקטרוני כמו כונני עט, דיסקים, קלטות, מכשירי כף יד, מחשבי כף יד, מקל זיכרון, מיילים, יומנים, קבצים מוסתרים או נמחקים וכו '.

רובנו חושבים שמחיקת קובץ או היסטוריה תסיר אותם לחלוטין מכונן הדיסק הקשיח. בתחום הנדל"ן, הוא מסיר את הקובץ מהמיקום אך הקובץ בפועל עדיין נשאר במחשב שלך. קל יותר לעקוב אחר מה שבוצע במחשב שלך אך קשה לומר על ידי מי אם כי ניתן לשנות או למחוק את הנתונים לחלוטין מהתקן האחסון שלך. זה תלוי בכישוריו של מומחה פלילי מחשבים עד כמה הוא יכול למצוא ולשחזר את הנתונים ללא כל אובדן או שינוי.

פלילי מחשבים זכו לתשומת לב נרחבת במהלך שערוריית אנרון הנחשבת כי היא החקירה הגדולה ביותר בתחום פלילי המחשב. כיום פורנוזיקה ממוחשבת וגילוי אלקטרוני הופכים לחלק סטנדרטי בהתדיינות מכל הסוגים, במיוחד התדיינויות גדולות הנוגעות לעניינים ארגוניים בהם יש כמויות גדולות של נתונים.

ניתן להשתמש בזיהוי פלילי של מחשבים על מנת לחשוף הונאה, שימוש בלתי מורשה במחשב, הפרה של מדיניות החברה, שמירה לא מספקת על רשומות וכו '… על ידי מעקב אחר הודעות דואר אלקטרוני, היסטוריית צ'אט, קבצים, קלטות, אתרים שאנשים גולשים בהם או כל צורה אחרת של תקשורת אלקטרונית.

אבטחת מידע היא אחד הנושאים הגדולים ביותר בהם מתמודד העולם התאגידי כעת על ידי האינטרנט של חברת ההוצאה לאור/מדיניות ותוצאות על הפרות, חתימה על מסמכי תאימות על ידי עובדים. עסקים יכולים ליזום ניטור מערכות מחשוב משלהם כדי להימנע מהשלכות משפטיות בעתיד. מודעות לעובדים כי תוכנות ניטור ואנשי צוות פלילי מחשב זמינים עלולות למנוע מעובדים לעשות לא נכון.

עם השימוש במחשבים בחיי היום יום והכמות ההולכת וגדלה של פשעי היי-טק, פלילי מחשבים הם נישה הולכת וגדלה בתחום התמיכה המשפטית. בניגוד למשרות רבות בתחום טכנולוגיית המידע, רוב הסיכויים ששירותי פלילי המחשב לא יוקצו למדינה אחרת בגלל סודיות עסקי הנתונים, שלא תאפשר לו לנסוע רק כדי לחסוך מעט כסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.