מגמות לפיתוח תוכנה בשנת 2018

הטכנולוגיות שאליהן אתם מייחלים עשויות להיות זעם כעת, אך השאלה היא האם מישהו יזכור זאת בשנה הבאה? המגמות בטכנולוגיות השונות הולכות ודועכות במהירות מכיוון שאנו רואים שההתקדמות מתגלגלת במהירות מהירה.
איזו מגמה בשנת 2018 תימשך בשנת 2019?
בואו נסתכל על כמה טרנדים לוהטים בשוק שחברות פיתוח תוכנה בחו"ל רבות עוקבות אחריו

• טכנולוגיית Blockchain
• בינה מלאכותית
• יישומי אינטרנט מתקדמים
• פיתוח קוד נמוך
• אבטחה

טכנולוגיית Blockchain
בשל מהפכת הביטקוין, בלוקצ'יין צברה את הפופולריות שלה בשוק הטכנולוגיה. כעת, רוב החברות והתעשיות מאמצות את טכנולוגיית הבלוקצ'יין במהירות כה רבה. הבלוקצ'יין מתאר בעצם טכנולוגיה המאפשרת רשת עמיתים לעמית של התקנים מחוברים לאחסן את הנתונים במקום מחשבים המתוקנים במקומות ספציפיים מסוימים. פיתוח זה בטכנולוגיית הבלוקצ'יין מספק עסקאות ואימות הרבה יותר מהירות ללא מתווכים יקרים.
חברות רבות בפיתוח תוכנה כמו שירותי בריאות מחפשות אפליקציות במנהלות, שרשרת אספקה ​​ונתונים רפואיים כדי להפוך את התהליך שלהן לאפקטיבי ויעיל. הטיפ לסטארט -אפים בטכנולוגיית Blockchain הוא לצפות ב- BlockPass, bitTicket ו- ALTR של המובילים בפיתוח Blockchain כמו IBM, אמזון ואורקל. החברות המובילות הללו מציגות את פלטפורמות Blockchain.

בינה מלאכותית
בינה מלאכותית ולמידת מכונה גם ממשיכים לצבור את חשיבותם בשנת 2018. כמה דיווחים מראים שכמעט 40% מהעסקים והמותגים יעשו את התהליך שלהם אוטומטי כבר בשנה הבאה. על ידי שילוב פתרונות בינה מלאכותית לביצוע משימה מסוימת, עסקים אלה יקבלו את היתרון התחרותי ויספקו את השירותים האיכותיים יותר עבור לקוחותיהם.
יישומים מעשיים של בינה מלאכותית כוללים יישומי עוזרי בית שמגיבים לקול, שירותי תובנה, סמארטפונים ויישומי ביג דאטה. מותגים גדולים כמו גוגל, פייסבוק וסלאק הם המובילים בפיתוח בינה מלאכותית. התוכנית האחרונה של גוגל היא לבסס את האלגוריתם שלהם על טכנולוגיה מלאכותית בעתיד הקרוב. הסטארט -אפים בבינה המלאכותית שצריך לצפות בהם: אלמנט בינה מלאכותית ו- UIPath.

יישומי אינטרנט מתקדמים
PWAs (יישומי אינטרנט מתקדמים) הם למעשה אתרים ודפי אינטרנט אך הם נראים כמו יישומים קונפורמיסטיים או אפליקציות מקוריות. יישום זה מציע את התכונות העדכניות והטובות ביותר של טכנולוגיית הדפדפנים. גרטנר רשם את יישומי האינטרנט המתקדמים בדוח מגמת טכנולוגיית התוכנה. יישומים אלה זכו לאדים חזקים וצפויים להימשך גם בשנים הקרובות.
על מנת לספק את רמת חוויית המשתמש השווה Google החלה בפיתוח תכונות דפדפן שיבצעו כמו היישומים הניידים. יישומי אינטרנט מתקדמים פחות מורכבים בפיתוח וגם שומרים על אפליקציית הסלולר הקונבנציונלית המוסיפה לפופולריות שלהם. כדי להציע נגישות קלה ללקוחות בסיס רחב יותר חברות רבות כמו בריאות ובנקאות משתמשות ביישומי האינטרנט המתקדמים.

פיתוח קוד נמוך
פיתוח קוד נמוך (LCD) עוקף את שיטת המפלים המקובלת לפיתוח יישומים מכיוון שהאחרון הוא המאמץ עתיר העבודה. בעזרת פיתוח קוד נמוך בתעשייה הרבה משימות קטנות וחוזרות של פיתוח הן אוטומטיות וזה נעלם מצוות המפתחים והאנליסטים הטכניים. על פי דיווח המגזין PC על פיתוח קוד נמוך להלן כמה מהפלטפורמות הטובות ביותר: Appian, Medix, Google App Maker ו- Power Apps. המגזין גם טען כי השימוש העיקרי בפיתוח קוד נמוך כולל את יישומי מסדי הנתונים, יישומי מיקרו-שירותים ופלטפורמות Omni-channel.

בִּטָחוֹן
הכותרות השונות מדווחות על מתקפות הסייבר על חברות גדולות מאוד אך חברות קטנות ובינוניות וחברות הזנק מכירות בצורך באבטחת תוכנה. מחקר שערך המכון גילה כי 60% מהמותגים הקטנים והבינוניים מתמודדים עם מתקפות הסייבר.
אם העסק שלך משתמש באינטרנט ויש לך אתר אינטרנט, יש סיכוי גדול להתקפת סייבר על העסק או המותג שלך. רוב הפיגועים התרחשו באמצעות תוכנות פגיעות אוטומטיות.

סיכום
בשנים הקרובות פיתוח התוכנה יהיה מרגש יותר מאי פעם. אז מה עומד לפנינו? אלו הן 5 טרנדים לוהטים בפיתוח התוכנה שתישא בשנת 2019 וככל הנראה מעבר לכך. מלבד טכנולוגיות אלה, ישנם התקדמות טכנולוגית רבות אחרות שיכולות להועיל לעסק שלך בעתיד הקרוב. אם אתה מפעיל חברה לפיתוח תוכנה אלה המגמות העיקריות שאי אפשר לדלג עליהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.