מדוע כונני מצב מוצק אולי לא יהיו רכישות אחסון הנתונים החכמות אחרי הכל

הם הוצגו כמעולים על הכונן הקשיח המסורתי; עם זאת, אל תחשוב שזה לא אומר ש- SSD לא יגרום לבעלי עסקים לדלג על קריאה לשירותי שחזור נתונים באזור המקומי לעזרה. כונני מצב מוצק לא יכולים להיות טובים יותר בהגנה על קבצים מאשר הכוננים המסורתיים שמסתובבים בסביבות 7,500 סל"ד ויותר רגע. בעלי עסקים עדיין עשויים למצוא את עצמם מפרישים כספים לשחזור נתונים באזור המקומי. מדוע אחסון בלתי נדיף אינו מהווה בחירה טובה יותר לאחסון נתונים?

כונני מצב מוצק עלולים להיכשל בגלל התלות שלהם בהיסטוריית עומסי העבודה. אם עסק משתמש בזיכרון פלאש, כונן קשיח במצב מוצק עשוי לדרוש עדכונים מחוץ למקום. אם אין מספיק קיבולת פנויה לעדכונים אלה, הדבר עלול להוביל למחיקה וחלוקה מבחינת חסימה. הפיצול כשלעצמו מהווה בעיה מכיוון שהוא עלול להשפיע על ביצועי הכונן באופן כללי.

מדוע עסקים זקוקים לשחזור כונן קשיח אם הם מתמודדים עם בעיות אלו

במקרים מסוימים, לא ניתן לשחזר את הנתונים מכונן מצב מוצק באמצעות שירותי שחזור דיסק קשיח סטנדרטיים, כפי שניתן אם חברה משתמשת בכונן קשיח מסורתי שנכשל ועליהם להסתמך על איש מקצוע שיבצע שחזור נתונים. ייתכן שמומחים לא יוכלו לאחזר נתונים לאחר מעשה; עם זאת, ניתן להגדיל את הקיבולת הפנויה כך שלאחסון הבלתי נדיף שלך יהיה מספיק זיכרון לעדכונים מחוץ למקום. כמו כן, ניתן להשתמש בהגברה נכונה כדי לספק ביצועים גבוהים יותר של כתיבות אקראיות, מה שמקטין את הסיכויים שכונן מצב מוצק יפצל את המרחב הדרוש לו לצורך עדכונים וימחק את הנתונים הדרושים.

מחקר אחד הראה כי שיפור קיבולת חילוף גבוהה יותר גם שיפר את מהירות הכתיבה האקראית של SSD יחיד עד פי 19. ייתכן שהדבר עשוי להפוך לכונני מצב מוצק לתועלת כמו כוננים קשיחים מסורתיים, שלפעמים עשויים להזדקק לשחזור דיסק קשיח ולמגע של איש מקצוע על מנת לצפות בנתונים לאחר שעבר התאוששות בדיסק הקשיח באזור המקומי.

האם עסק צריך לוותר על שימוש בכונן מצב מוצק עם מערכות Raid 5 או יותר שלו?

בהתחשב בפתרונות הזמינים בימינו בשירותי שחזור נתונים, השימוש באחסון בלתי נדיף כבר אינו כה הרסני לעסקים הזקוקים לפתרונות נתונים אמינים. ניתן לתקן את הבעיות בכתיבה האקראית של SSD כאשר משפרים את המהירות שבה מתרחשות הכתיבות האקראיות האלה ומאיצים את הכוננים חסרי השוויון כך שהם מציעים קיבולת אחסון פנויה גבוהה יותר.

אם אפשר להתגבר על הבעיות עם צווארי הבקבוק האינפורמטיביים ומהירות הכתיבה הנמוכה יותר, ניתן להשתמש בהתקני אחסון ראשוניים בפעולות נתונים קריטיות יותר ועסקים יוכלו להוריד את עלויות השחזור של הדיסק הקשיח שהושקעו מדי שנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.