מדפסות לייזר נגד דיו – מה ההבדל העיקרי?

כאשר הם חושבים לרכוש מדפסת, לרוב הלקוחות יש אותה בעיה: הזרקת דיו או לייזר? לשאול את איש המכירות זה אולי פתרון, אבל יכול להיות שהוא/היא מייעץ לך לגבי הדגם היקר ביותר או שפשוט אין לו ידע להגיד לך מה הכי טוב עבורך. ברמה הבסיסית, הכל תלוי בתקציב שלך: אם אתה רוצה להדפיס מהר יותר ומוכן להוציא קצת יותר, אז אתה מקבל מדפסת לייזר; אם התקציב שלך הדוק, אתה מקבל הזרקת דיו.

עם זאת, הדברים מעט יותר מסובכים מזה. כל טכנולוגיה מטפלת במערך צרכים אחר, ועליך לשקול למה תצטרך את המדפסת. האם צריך רק להדפיס מסמכים, או גם תמונות? אם אתה רוצה להדפיס תמונות ואתה רוצה שייראה מקצועי, מדפסת הזרקת דיו היא אופציה מתאימה יותר. למעשה, הזרקת דיו זולה עובדת טוב יותר ממדפסת הלייזר היקרה והמשוכללת ביותר בכל הנוגע לתמונות צבעוניות. אבל אם אתה רק צריך להדפיס מסמכים ואתה צריך להדפיס אותם מהר, אתה צריך לדעת שמדפסת לייזר מהירה פי 4-5 מזו של דיו.

במקרה שיש לך נפח הדפסה גדול, מדפסת לייזר תחסוך לך קצת כסף בטווח הארוך יותר. העלות לדף מודפס אחת נמוכה פי 5 במדפסות לייזר מאשר במזרקי דיו. למעשה, דגמים זולים רבים עשויים להתגלות פחות יעילים בסופו של דבר, כך שעליך לתכנן את הדברים בקפידה. רוב מדפסות הזרקת הדיו משתמשות במחסנית אחת בלבד. המשמעות היא שאם גמר צבע אחד, עליך להחליף את כל המחסנית. מדפסות לייזר זקוקות למילוי תדיר פחות. מצד שני, דגמי מדפסות זולים יותר משתמשים גם במחסניות זולות יותר.

העלות הסופית היא גורם נוסף שאפשר לשקול. חלק מהמדפסות זקוקות להחלפות תקופתיות של חלקים ואביזרים מסוימים, דבר המצטבר לעלותן הכוללת. איש המכירות עשוי לדעת אם זהו המקרה שאתה מחפש לקבל. זיכרון הוא מרכיב משמעותי נוסף. מדפסות בעלות זיכרון נמוך עלולות להיתקל בבעיות בהדפסת דפים עם אלמנטים גרפיים רבים או לזוז לאט יותר אם במסמך יש הרבה דפים.

כמובן, אלה רק חלק מהאלמנטים שעשויים לקחת בחשבון בעת ​​חיפוש מדפסת. אחרים כוללים את היכולת להדפיס מלפנים ומאחור, פורמט הדפסה, תאימות עם ציוד רשת אחר, אפשרויות ניהול הדפסה ועוד רבות אחרות. הכל תלוי באופן בו תשתמש בדרך כלל. במשרד, הדפסה בנפח גדול, מדפסות הלייזר בדרך כלל פועלות בצורה הטובה ביותר, בעוד שמזרקי דיו הם בחירה מתאימה יותר אם אתה צריך להדפיס תמונות צבע רבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.