מדריך וטיפים לשחזור נתונים RAID

אם כונן ה- RAID שלך נכשל, עליך לבחור שיטה טובה לשחזר נתונים מהכונן. בדרך כלל תצורות RAID נעשות באופן לשמור על איזון בין קיבולת וביצועים של המכשיר. לכן, כונני RAID דורשים את הדיסק הנוסף כדי לשמור על פרטי השוויון. להלן מספר טיפים שיכולים לעזור לך לשחזר נתונים מהכונן ולהגדיר מחדש את ה- RAID.

1. נתח את ההתייחסות

קודם כל, עליך לנתח את המצב ולבחון את תצורות ה- RAID. בתהליך זה, הקפד לנסות לברר איזה חלק מהנתונים שלך אינו נגיש. בדוק גם את כרטיס ה- RAID. כמו כן, תוכל להשתמש ב- Drive Monitor כדי לבדוק את הדיסקים הבעייתיים ב- RAID.

2. עברו על מדריך המפעל

על מנת לשחזר נתונים מכונן RAID פגום, הקפד לקרוא גם את מדריך היצרן. זה יעזור לך לקבל מושג טוב יותר על ההיבטים הטכניים של הכרטיס והמידע הדרוש לך לתצורת הכרטיס.

3. בדוק את הגיבוי

גלה אם אתה יכול לגשת לגיבוי של הקבצים שאיבדת. אם אין גיבוי זמין, ייתכן שתרצה לפנות לשירות שחזור נתונים של RAID. בינתיים, אינך רוצה לכתוב נתונים נוספים על הכונן.

4. בדוק את כרטיס ה- Raid ואת לוח האם

לפעמים, כונני RAID תקינים והבעיה היא במקום אחר. לדוגמה, הבעיה עשויה להיות בכרטיס RAID או בלוח האם. לצורך אימות, תוכל לשלוח את המכשירים ליצרנים להחלפה. מצד שני, אם כרטיס RAID יכול לזהות את מנהלי ההתקנים, רוב הסיכויים שתצורת RAID תקינה.

5. אל תנסה תהליך בנייה מחדש

אם ה- RAID לא יקרא את מנהלי ההתקנים, תוכל לשקול את תהליך הבנייה מחדש. עם זאת, רוב הסיכויים שהניסיון לא יהיה פורה. עדיף להימנע מניסיון תצורה שעלול לגרום נזק נוסף. הקפד לא לשחזר את הגיבוי באותו דיסק.

6. אל תתעסקו עם תצורת הפשיטה

זה לא רעיון טוב לנחש את RAID הכולל תצורות קיזוז, פס, זוגיות או סיבוב. אם אתה מבלבל משהו, ייתכן שיהיה לך קשה עוד יותר לשחזר את הנתונים שלך.

7. צור קשר עם מומחה

למרות שאתה יכול להשתמש באפליקציה טובה לשחזור נתונים כדי להחזיר את הנתונים שלך, זה לא מומלץ מכמה סיבות. על ידי יצירת קשר עם מומחים, תוכל להיות סמוך ובטוח כי הנתונים שלך אינם אובדים או נשארים בחוץ.

אם יש לך מנהלי התקנים של RAID, הקפד לפקח על הכוננים באופן קבוע. בעזרת תחזוקת נתונים, תוכל לעקוב אחר אופן הפעולה של כל כונן ואם אחד מהם פגום. כמו כן, חובה ליצור גיבוי של הקבצים שלך כדי להיות בצד הבטוח.

לכן, אם תעקוב אחר הטיפים שניתנו למעלה, תוכל להבטיח שחזור נתונים בטוח. במקרה של ספק, תמיד כדאי ליצור קשר עם איש מקצוע. הם יעזרו לך לשחזר את הנתונים שלך תוך מספר ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.