מדריך למתחילים בקניית מחשב שולחני

אנשים בהחלט לא מחננים מחוץ לחנויות בגשם כדי להשיג את המחשב השולחני החדש והטוב ביותר בימים אלה, אך מחשבים אישיים רחוקים מלהיות מתים. במילים פשוטות, ישנן פונקציות מסוימות שמכשירים ניידים ומחשבים ניידים אינם יכולים לבצע או לא יכולים לבצע כמעט כמו שולחן עבודה.

שלא לדבר, המחיר אינו עולה על הדעת. שולחן עבודה בתקציב הולך להיות קילומטרים לפני מחשב נייד בתקציב. יקר לעשות דברים קטנים. הגודל הקטן הוא מה שמושך אנשים מסוימים בבחירת מחשב חדש, אך בימינו מגדלי צפירה גדולים אינם הבחירה היחידה שלך.

סגנונות מחשבים שולחניים

יש הרבה יותר וריאציה ובחירה בגורם הצורה של שולחן העבודה, וזה מצוין במובנים מסוימים, אך גם הופך את תהליך הרכישה להרבה יותר מסובך. אתה יכול למצוא מחשבים בכל אחת מהקטגוריות הללו במגוון נקודות מחיר, ולכן הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא אופן התכנון שלך להשתמש בשולחן העבודה.

מִגדָל

גורם הטופס הקלאסי לשולחן העבודה, המגדלים נתקעו מסיבה טובה. קשה להכניס הרבה כוח למכשירים קטנים יותר כמו מחשב נייד או טאבלט במחיר סביר. יחס הכוח למחיר של מחשבי מגדל הוא כמעט ללא תחרות.

יש גם הרבה יותר גמישות עם מגדל. יש יותר מקום לשדרג ולהרחיב את המערכת כשיוצאת טכנולוגיה חדשה יותר, בעוד שבמכשירים קטנים יותר ייתכן שיהיה עליך לרכוש מערכת חדשה לגמרי.

עם זאת, מגדלים תופסים לא מעט מקום ואם מקום יקר בביתכם, מגדל עשוי להיות מחוץ לשאלה. הם דורשים גם צג, מקלדת ועכבר נפרדים. ישנם מקרים בהם האביזרים האלה כלולים, או שאתה יכול לקבל הנחה אם אתה קונה אותם במקביל למחשב, אך תכנן לקנות אותם כאשר אתה ממציא את התקציב שלך.

הכל באחד

מחשבי All-in-One מציעים התקנה פשוטה וחסכונית מקום. אלה הם בעצם הכלאה בין שולחן עבודה למחשב נייד. הם כוללים צג גדול עם כל הרכיבים הדרושים מובנים בגב או בבסיס.

העיצוב הקטן נותן לך הרבה יותר גמישות עם המיקום ושומר על אזור העבודה שלך ללא עומס. בנוסף, מכיוון שהכל באחד, ההתקנה בדרך כלל כרוכה בחיבור לחשמל. אתה עדיין צריך מקלדת ועכבר נפרדים.

מכיוון שמחשבים אלה קטנים יותר, הם אינם חזקים כמו מגדל ואי אפשר להתאים אותם ולהרחיב אותם (אם כי זה גם הופך אותם לפשוטים בהרבה). ישנה גם הבעיה שאם הצג מתקלקל, אתה צריך מחשב חדש לגמרי.

מחשבי מיני ו- Stick

מחשבים אלה משתמשים ברכיבים ניידים כדי לשמור אותם קטנים (כמו All-in-One). ככזה, הם לא עוצמתיים במיוחד, אבל הם ניידים במיוחד. מחשבי מיני קטנים מספיק כדי להיות מוסתרים מאחורי צג או טלוויזיה ומחשבי מקל גדולים מעט יותר מכונן אגודל. בגלל הגודל הקטן, הם אינם חזקים במיוחד והתרחבות פנימית מוגבלת לבלתי אפשרית.

אמנם לא תוכל לערוך משחקים מתקדמים או עריכת מולטימדיה, אך הם פועלים נהדר עבור משימות יומיומיות, גלישה באינטרנט וצפייה במדיה. ההתקנה היא קלה ביותר והם די תכליתי בכך שאתה יכול להשתמש בה כמשרד ביתי במהלך היום ולאחר מכן לחבר אותה לטלוויזיה לקולנוע ביתי בלילה.

מערכות ההפעלה השונות

השאלה עם איזו מערכת הפעלה אתה צריך לשאול לא פעם עם מחשבים שולחניים כמו עם טאבלטים וסמארטפונים, אבל עדיין יש לשקול.

חלונות 10

זוהי ללא ספק מערכת ההפעלה השולחנית הנפוצה ביותר, כך שיהיה לך מבחר גדול של חומרה ותוכנות צד שלישי תואמות. הוא מעוצב סביב ממשק מסך מגע, אם כי הוא עדיין עובד מצוין עם העכבר והמקלדת הקלאסיים, כך שאם לא תקנה צג מסך מגע לא יהיו לך בעיות.

macOS סיירה

אם אתה במשפחה של אוהבי אפל, אז Mac יכול להיות בשבילך. סיירה נמצאת רק במחשבי Mac, כך שאתה מוגבל בחומרה שלך, אך אלה מחשבים עשויים היטב שיש להם היסטוריה פחות בעיות עם וירוסים. מחשב Mac יתאים גם הוא בצורה חלקה למכשירי אפל ותוכנות אחרים שלך.

מערכת ההפעלה Chrome

אם אתה רק מחפש מחשוב פשוט וללא סלסולים מערכת ההפעלה של Chrome תהיה בעלת הברית שלך. מערכת ההפעלה מריצה אפליקציות ותוכניות מבוססות ענן בהתאמה אישית לעומת מערכות הפעלה אחרות שמפעילות תוכנות. הוא אינו מתאים למשימות תובעניות כמו משחקים, אך הוא מצוין לדוא"ל, לשיתוף קבצים ולגלישה. תמיד יהיה עליך להיות מחובר לאינטרנט, אך בדרך כלל זו לא בעיה עם מחשבים שולחניים.

סוגי מחשבים שולחניים

לא כולם הולכים להשתמש במחשב שולחני מאותן סיבות, ואופן השימוש בו ישפיע על סוג המחשב שאתה קונה. אחרי הכל, אתה לא צריך מכונה מורכבת ועוצמתית רק כדי לבדוק את הדוא"ל שלך.

מחשבים עסקיים

מחשבים אלה מופשטים לאחור, מכונות ללא סלסולים שאינם מאפשרים מחשוב מתקדם, אך קלים לשירות ולשדרוג. בדרך כלל הם מציעים תוכניות אבטחה נוספות, תוכנות וחומרה, תמיכה בתוכנה, וחלקן אף כוללות תמיכה טכנית באתר.

תחנות עבודה

אלה מחשבים מיוחדים הכוללים מעבדים מרובי ליבות וגרפיקה אינטנסיבית. הם מושלמים לחישובים מדעיים, יצירת מדיה ומשימות רבות עוצמה אחרות שאפילו לא יהיו אפשריות מרחוק במחשב נייד.

מחשבי גיימינג

אלה מיוצרים (כפי שהשם מרמז) למשחקים. הם כוללים כרטיסי מסך מיוחדים, מעבדים מרובי ליבות מהירים במיוחד, ולרבים יש אלמנטים עיצוביים נוצצים אם כי בדרך כלל אלה עולים יותר. שדרוג הוא חובה מכיוון שמשחררים משחקים חדשים וסוחפים יותר.

למד את הלנגו

יש הרבה טרמינולוגיה שאתה צריך לדעת לפני רכישת מחשב כדי שתדע באמת מה אתה קונה. רשימה זו מ- PCWorld נכנסת לפרטים נוספים, אך להלן פירוט מהיר של המונחים שכדאי שתדעו ותבינו.

מעבד (מעבד)

זהו המוח של המחשב שלך. מהירות המעבד נמדדת בג'יגה -הרץ (GHz) ובכלל, ככל שמהירות השעון גבוהה יותר הביצועים טובים יותר והמחיר גבוה יותר. ככל שלמעבד יותר ליבות כך גם הביצועים טובים יותר. למחשבים שולחניים יש מעבד אינטל או AMD.

זיכרון

זיכרון הגישה האקראית (RAM) קובע עד כמה המחשב שלך מסוגל לבצע ריבוי משימות. ככל שזיכרון RAM גבוה יותר כך טוב יותר, במיוחד עבור משימות בעלות עוצמה גבוהה כמו משחקים. למשימות פשוטות כמו דואר אלקטרוני וגלישה באינטרנט 2GB זה בסדר, אבל לכל דבר מתקדם מזה, חפש מחשב עם 4GB או יותר.

אחסון פנימי

כמות האחסון שיש לשולחן העבודה שלך קובעת כמה דברים אתה יכול לשמור במחשב שלך. כמעט תמיד יש למחשבים שולחניים יותר אחסון מאשר מחשבים ניידים ותמורת חלק קטן מהעלות. קל גם לשדרג את הכונן הקשיח לאחסון נוסף, או לשדרג לכונן מצב מוצק.

המתן למחיר הטוב ביותר, אך אל תחכה יותר מדי

לאחר שהבנת איזה מחשב אתה רוצה (וקראת הרבה ביקורות כדי להבטיח שהוא באמת עומד לרחרח), הגיע הזמן לקנות. זה יכול להיות מסובך עם שולחן עבודה מכיוון שהם יכולים להיות די יקרים והטכנולוגיה תמיד מתפתחת.

למרות שזה יכול להיות מפתה פשוט לקנות את המחשב כשתהיה מוכן, אתה עלול לפספס הרבה מאוד או את הטכנולוגיה העדכנית ביותר. קנה קבוע לפרק זמן במקום להקדיש יום שלם להסתכל מסביב. סביר יותר שתתפוס עסקה כך. בדוק גם את תאריכי השחרור של דגמים חדשים. סביר להניח שתקבל עסקה טובה בדגם ישן יותר, או שתרצה רק את הטכנולוגיה העדכנית ביותר.

ההמתנה למכירה משמעה גם שאתה יכול לחזק את מפרטי המחשבים שלך בכסף שאתה חוסך, כלומר המחשב שלך הוא קצת יותר "עמיד לעתיד" מאשר אם היית הולך רק על המחשב הזול ביותר שאתה יכול למצוא.

אולם זהו מעשה איזון. אם אתה מבלה יותר מדי זמן בהמתנה לעסקה המושלמת או לדגם העדכני ביותר, לעולם לא תקנה בסופו של דבר את שולחן העבודה שלך. אז היו סבלניים וחכו למכירות, אך ברגע שתמצאו את הדגם שאתם רוצים בטווח מחירים מקובל, קדימו וקנו אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.