מהו שחזור נתונים RAID ולמה לקחת עזרה ממומחים?

אפילו עם התקני האחסון הטובים ביותר הקיימים בעולם הדיגיטלי, אתה עלול להתמודד עם בעיה של אובדן נתונים בכל עת. אובדן נתונים יכול להוות בעיה עצומה מכיוון שהוא יכול להוביל לסוגים שונים של בעיות ארגוניות ועבודה. עם זאת, אם הנתונים נכתבו לזיכרון המכשיר, ניתן לשחזר אותם באמצעות כלים וטכניקות שונות לשחזור נתונים. הכלים או התוכנה לשחזור הנתונים יכולים לעזור לאדם להחזיר את הנתונים בצורה האמיתית ביותר, אולם הצלחת תהליך השחזור תלויה מאוד גם בסוג הנזק ובמבנה המערכת.

סיבות לאובדן נתונים

יכולות להיות סיבות שונות לאובדן נתונים לא רצוי כמו:

  • מחיקת תיקיות וקבצים.

  • כשל באחסון

  • המערכת הלוגית של המכשיר ניזוקה

  • אם מערכת הקבצים מעוצבת בטעות וכו '.

מתוך סוגים שונים של התקני אחסון נתונים, קיבולת גבוהה מאוד אך שבירה אחסון היא RAID. אובדן נתונים ב- RAID היא אחת הצרות העיקריות בימים אלה מכיוון שייתכן שלא תמיד היא האפשרות האמינה ביותר הן עבור משתמשים ביתיים והן ארגוניים. לשחזור הנתונים בצורה מושלמת, יש להיעזר בשירותי השחזור הטובים ביותר של פשיטות.

מהו שחזור נתונים פשיטה?

RAID או מערך מיותר של דיסקים עצמאיים, הוא סוג של מכשיר אחסון שיכול לאחסן כמות עצומה של נתונים על בסיס יומי. אם מערכת ה- RAID נכשלת נתחי הנתונים הגדולים עלולים ללכת לאיבוד ולשם כך משתמשים רק בתוכנת שחזור נתונים של Raid. תהליך השחזור הוא שילוב של הליכים ידניים ואוטומטיים. טכניקות אלה משמשות הן בארכיטקטורות RAID מבוססות תוכנה והן חומרה. ניתן לשחזר נתונים מכל רמה של RAID (0, 1, 2, 3 וכו '). התהליך יכול להיות מורכב מכיוון שהוא מתחיל בזיהוי רמת RAID ואז עובר לבנות מחדש את מערכי האחסון לתצורה הראשונית שלו.

הסיבות לאובדן נתונים ממערכת RAID הן:

  • בקרים פגומים ורעים

  • דיסקים קשיחים שהם פגומים

  • החלפת נתונים

  • הדיסקים מתעדכנים מחדש

  • תוכנה פגומה

למה לקחת עזרה מקצועית?

עם אובדן פתאומי של נתונים במערכת RAID, הדבר הראשון שצריך לשקול הוא להתייעץ מיידית עם חברת שחזור נתונים. כמו שהוזכר קודם RAID היא מערכת מורכבת ועדיף להשאיר את תהליך השחזור לאיש המקצוע בלבד, אחרת ייתכן שיהיה עליך לסיים אובדן נתונים קבוע.

איש מקצוע זה שעושה את ההתאוששות של הפשיטה עוקב אחר דפוס מוגדר כדי למנוע נזקים גדולים יותר. השלב הראשוני כולל לוודא שכל הכוננים עובדים בצורה מושלמת על ידי ניקיונם ולאחר מכן תיקונם. לאחר מכן, כל הכוננים משובטים באופן בו לא נכתבים עליו נתונים אחרים. כעת, שיבוטים אלה משמשים בתהליך השחזור והמקורות אינם מתעסקים. לאחר מכן מתוארים הכוננים המשובטים, הדבר מביא את כל הנתונים המפוזרים למיקום יחיד. לאחר מכן ניתן להתחיל את תהליך שחזור הנתונים הכללי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.