מה כוללת הנדסת תוכנה?

הנקודה הראשונה שיש להדגיש לגבי הנדסת תוכנה קשורה להיקף הפעילויות שלה. הנדסת תוכנה היא ניהול כל תהליך הפיתוח של מערכות מחשוב לפתרון בעיות.

ככל שמערכות התוכנה הלכו והשתכללו והתרכבו, מפתחי תוכנה חיפשו שיטות חדשות לפיתוחן. הנדסת תוכנה היא מענה לצורך הזה. הנדסת תוכנה עדיין משתנה ומתבגרת במהירות.

בדרך כלל, כאשר נאמר למישהו לכתוב תוכנית, מישהו אחר אמר לו מה התוכנית צריכה לעשות ולמה; המתכנת עוסק רק בכתיבתו. בתור מהנדסי תוכנה, אנחנו נהיה אלה שעוסקים במה ולמה. הנדסת תוכנה כוללת את כל מגוון הפעילויות הקשורות לפתרון בעיות – החל מסייעת ללקוח להגדיר את הבעיה או ההזדמנות ועד להערכת שביעות הרצון של הלקוח מהפתרון.

פיתוח מערכת תוכנה עשוי לדרוש כתיבת אוסף שלם של תוכניות כדי לספר למכונות מה לעשות, כתיבת נהלים לאנשים מה לעשות, ולספק הדרכה כך שאנשים יבינו כיצד לעשות זאת. ייתכן שנצטרך להמיר נתונים ממערכת ישנה כך שניתן יהיה להפעיל אותם על ידי מערכת חדשה, לשכור אנשים ולרכוש מכונות להפעלת התוכניות ולקבל מקום בו המכונות והאנשים יכולים לבצע את עבודתם. מה שאנחנו בונים הוא מערכת של חלקים רבים שעובדים יחד. מאמץ כזה דורש סבלנות וגמישות. נצטרך לתקן את המערכת כאשר היא לא תעשה את מה שציפינו, או שהלקוח עשוי לבקש מאיתנו לשנות את המערכת מכיוון שהוא רוצה שהיא תעשה משהו אחר שלא נועד קודם לכן.

התכנות עשוי להיות לא יותר מ -20 אחוזים מהיקף הנדסת התוכנה הכוללת, וניתן לצפות שחלק המאמץ הכרוך בתכנות ירד כאשר שיטות משופרות משמשות לפיתוח מערכות תוכנה. ככל שעובר הזמן, יותר מאמצינו יכנסו לניהול התהליך הכולל ופחות לתכנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.