מה קורה לקובץ ברגע שאתה לוחץ על מחק

אם בחרת לא להתעסק עם מערכת ההפעלה Windows שלך, הקובץ נכנס אוטומטית לסל המיחזור. אם אי פעם תחליט שאתה עדיין זקוק לקובץ, תוכל פשוט לחפש דרך האשפה (מושג מצחיק שמיקרוסופט גורמת לנו לעבור) ותמצא את הקובץ שנמחק שלם ושחזור בקלות. עם זאת, אם תשבית את סל המיחזור הדברים יסתדרו במקצת.

רובנו שוקלים למחוק קובץ לצמיתות. אחרי הכל, אתה לא יכול לראות את זה במבנה הספרייה אז זה בהחלט לא שם. לרוע המזל (או טוב, למרבה המזל, תלוי איך מסתכלים על המצב) כשזה מגיע למחשבים, ראייה היא לא בהכרח הנחת יסוד לאמונה. קובץ לא נהרס לצמיתות ונמחק מהזיכרון שלך פשוט על ידי מחיקתו ממבנה הספרייה. במקום זאת, הוא נשמר בשטח זיכרון פנוי, המאוחסן במקרה שתשנה את דעתך ותזדקק לקובץ שלך בחזרה. מה שנמחק הוא הקישור המצביע לכיוון הקובץ, כך שאם היית משווה קובץ לדף ספר, מחיקת הקובץ אינה קורעת את הדף מהספר, אלא מוחקת את אינדקס העמוד מתוכן העניינים, המיוצג על ידי מערכת הקבצים כאן.

ובכל זאת, שטח הדיסק הקשיח שלך אינו אינסופי, כך שבסופו של דבר המקום שהקבצים שנמחקו שלך נדחסים אליו יתמלא ולא יהיה עוד מקום "בארון". מה שמערכת ההפעלה עושה במקרה כזה הוא להחליף את הקבצים הישנים שנמחקו עם קבצים חדשים שנמחקו, כך שיש מגבלת זמן מסוימת שבה תוכל לשחזר את הנתונים שאבדו. לדוגמה, אם מחקת קובץ מהכונן הקשיח שלך לפני שנה, הסיכוי קלוש שתמצא אותו שלם באזור ה"ארון ". במקום זאת, אם מחקת את זה אתמול אין סיכוי שהוא הוחלף.

כמובן שטכניקות שחזור הנתונים השתפרו ללא הרף ומומחים יכולים כעת לשחזר את הנתונים גם לאחר שהוחלפו! חלק מהחברות מתפארות בכך שהן יכולות לשחזר קבצים שנמחקו ולאחר מכן הוחלפו בגזרת הזיכרון האבוד עד 10 פעמים. עם זאת, לאחר 10 מחליפים, יש סיכוי טוב שהנתונים ששוחזרו אינם שלמים לחלוטין וחלקים מסוימים עשויים להיות חסרים.

בדיוק כמו שיש תוכנות שעוזרות לך לשחזר נתונים שנמחקו, ישנן אחרות שעוזרות לך למחוק אותם לצמיתות! לפעמים תרצה להשמיד לצמיתות נתונים מסוימים ששמרת במחשב האישי שלך והדמיון הקרוב ביותר שלך למגרדת נייר הוא כלי כזה למחיקת נתונים. מכיוון שטכנולוגיית שחזור הנתונים נמצאת בעלייה מתמדת, עדיין יש סיכויים לנתונים "נמחקים לצמיתות" שלך, ולכן עדיף לא לסמוך לגמרי על כך אם אתה ממש ממש לא רוצה שמישהו יגלה זאת מה שאחסנת בדיסק הקשיח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.