מחשב שבור – תיקון או השלכה?

אוקיי, אז המחשב שלך הפסיק לפעול מכל סיבה שהיא. זה הכונן הקשיח? המעבד? האם זה תוכנת פרסום כלשהי, טרויאני, וירוס? האם שבב על הזיכרון RAM התפוצץ או שהמעבד טעון?

האם כדאי לשכור שירות לתיקון מחשבים, או לקנות לעצמך מחשב חדש?

זו יכולה להיות החלטה קשה מאוד, שתתבסס על הכספים שלך וגיל המחשב שלך.

אם המחשב שלך בן יותר מכמה שנים יתכן שלא יהיה משתלם לתקן אותו. לדוגמה, אם לוח האם יתפוצץ, אלא אם כן תוכל למצוא אחד בגיל דומה ב- eBay, יהיה עליך להחליף גם את המעבד, גוף הקירור והזיכרון מכיוון שמקור המקור שלך כנראה לא יעבוד בלוח האם החדש שלך.

יש לקחת בחשבון גם את גורם העלות כשחושבים על תיקון מחשבים. רכישת מחשב חדש יכולה לעלות לכם פי עשרה יותר מאשר תיקון המחשב הקיים.

יש גם את ההשפעה הסביבתית של רכישת מחשב חדש – מה עושים עם המחשב הישן? האם אתה זורק אותו כדי להירקב במזבלה ולזהם את הסביבה או שאתה משלם כדי להיפטר ממנו כראוי? או שאתה עושה מה שרבים מאיתנו עושים ודוחף אותו בחלק האחורי של עליית הגג או המוסך ושוכח מזה עד שהוא הופך לעתיק.

השיקול הסופי הוא המיומנות הטכנית שלך. אף על פי שהמחשבים הפכו קלים יותר למתחילים להשתמש בהם ולעבוד איתם, הם עדיין מהווים חששות טכניים. לרבים מאיתנו יש מספיק בעיות בתכנות הווידיאו, שלא לדבר על שינוי המעבד במחשב.

אתה צריך גם להבין שמחשב הוא בכל זאת ציוד עדין והוא עדיין רגיש לאבק וסטטי – למעשה אתה יכול לגרום נזק רציני למחשב שלך אם לא תנקוט באמצעי הזהירות המתאימים. יש לי לקוחות רבים שניסו לתקן מחשב משלהם ובלי משים פוצצו המעבד או הזיכרון שלהם כיוון שהם לא נקטו באמצעי הזהירות המתאימים לסטטי.

לעולם אל תגע במחברים או בשבבים בכרטיס מחשב כלשהו. באופן אידיאלי תמיד עליך לאחסן זיכרון וכרטיסי מחשב בשקיות אנטי סטטיות מתאימות כדי למנוע נזק זה. שוב, אני גורם לאנשים להגיע אלי עם קצת זיכרון שהם קנו מתוך דלי ביריד מחשבים או מכירת אתחול תוהים מדוע זה לא עובד.

באמת כדאי לקחת את הזמן לשכור שירות תיקון מחשבים מקצועי כדי לתקן את המחשב שלך, לא רק שהם כנראה יכולים לבצע את העבודה מהר יותר ממה שאתה יכול, אלא שהם יעשו את זה כמו שצריך וללא כל סיכון לפגיעה במחשב שלך.

הזמנת שירות לתיקון מחשבים מקצועי תבטיח שהמחשב שלך יתוקן במהירות, בקלות וביעילות – במינימום עלות עבורך. לא רק זה, אלא תוכל לקבל ייעוץ מאיש מקצוע כיצד להשאיר את המחשב פועל ביעילות וללא וירוסים, תוכנות פרסום וטרויאנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.