משחקי קלפים מול משחקי מחשב

הזיכרונות מציפים לאחור את הלמידה לשחק משחקים כגון euchre ו -500 בילדותנו ואת השעות בהן בילינו את אותו הדבר כשגדלנו. הקסם שכזה החזיק עבורי היה כשיעור במתמטיקה בכל פעם ששיחקנו. מאוחר יותר כאשר באוניברסיטה היו רבים מהסטודנטים אוספים סביב השולחנות במגורי הסטודנטים והקלפים תמיד היו על הפרק.

איזה כיף לכולנו והאתגרים היו מרגשים. אולם כעת אין כמעט מי שמשחק קלפים מכיוון שמשחקי מחשב ו- Xbox השתלטו על בתים רבים. נכדיי הצעירים מבלים שעות מול הטלוויזיה כשג'ויסטיק בידיים עושה דברים שאין להם יתרון אינטלקטואלי. אפילו מבוגרים נהנים מהדברים שהם יכולים לעשות במחשב במקום סביב שולחן עם המשפחה.

בשנים האחרונות נסיונותיי נמתחו עד ברידג 'וגם שיחקתי 500 במועדונים המקומיים, המפעילים מפגשים בלילות השבוע. מעניין לראות כמה מהזקנים, כמוני, נהנים מבילוי הלילה ועד כמה עשויות להיות תחרותיות.

המוח זקוק לגירוי ככל שאדם מזדקן ואין דרך טובה יותר לממש אותו מאשר על ידי הצורך לחשוב בדרך שלך לניצחון במשחק קלפים. האם זה לא משהו שגם צעירים יקבלו הטבות? בעוד הדור שלי גדל בעולם אחר שבו טרם הומצאו טלוויזיה ומחשבים, הילדים שלי חושבים שהם חכמים יותר כי הם יכולים להתעלות עליי במחשב. לו רק היו יודעים מה הם מפספסים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.