נזק למבנה נתונים במערכת ההפעלה HP-Unix

נפח כונן קשיח שאינו ניתן לאתחול הוא אחת הבעיות הנפוצות בהן נתקלים משתמשים העובדים במערכת ההפעלה HP-Unix. כמה סיבות עיקריות שאחראיות להתנהגות בלתי ניתנת לתיקון הן פגיעה במערכת הקבצים, שחיתות מבנה מטא נתונים, התקפת וירוסים ועוד. אחת ההשלכות העיקריות של נפח כונן קשיח שאינו ניתן לאתחול הוא חוסר הנגישות של נתונים המאוחסנים בנפח מסוים זה. כדי לגשת לנתונים המאוחסנים בנפח זה, הדרך הטובה ביותר היא לשחזר את הנתונים מגיבוי מעודכן. עם זאת, אם אין גיבוי זמין או שהגיבוי נופל לשחזור הנתונים הרצויים, יהיה עליך להשתמש ביישום מתקדם לשחזור נתונים של HP-Unix שיכול לשחזר את הנתונים שאבדו בהצלחה.

כדוגמה מעשית, אתה נתקל בהודעת השגיאה שלהלן כאשר אתה מנסה להתקין את המערכת מבוססת HP-Unix שלך:

"vxfs fsck: למערכת הקבצים היו שגיאות קלט/פלט על מטא-נתונים.

שידור חוזר של יומן נערך

מערכת הקבצים אינה נקייה, נדרש fsck מלא

pass0 – בדיקת קבצים מבניים

pass1 – בדיקת שפיות חסומה וחסימות

vxfs fsck: כשל קריאה fsck bno = 237640, כבוי = 0, len = 8192

כשל בבדיקת מערכת קבצים, ביטול … "

הודעת השגיאה שלעיל מופיעה בכל פעם שאתה מנסה להתקין את המערכת שלך.

גורם:

סיבת השורש להודעת השגיאה לעיל, כאמור בהודעת השגיאה, היא שגיאות הקלט/הפלט במערכת הקבצים.

פתרון הבעיה:

הדרך הטובה ביותר לפתור את מערכת ההפעלה מערכת ההפעלה HP-Unix היא הפעלת פקודת FSCK (מוצע גם בהודעת השגיאה). עם זאת, במקרה זה, הפקודה FSCK לא תוכל לפתור את הבעיה מכיוון שהפקודה לא יכולה לפתור את שגיאות הקלט/הפלט. שתי דרכים להתגבר על הסוגיה הנ"ל נדון להלן:

שנה את הכונן הקשיח.

התקן מחדש את מערכת ההפעלה HP-Unix.

במקרה של התקנה חדשה של מערכת ההפעלה HP-Unix, כל הנתונים השמורים בכונן הקשיח נמחקים. כדי לשחזר את הנתונים ממחיצת הכונן הקשיח המעוצב, יהיה עליך להשתמש ביישום HP-Unix Data Recovery. יישומי שחזור אלה של HP-Unix משתמשים בשיטות סריקה עוצמתיות לשחזור הנתונים ממחיצות כונן קשיח מעוצב. יישומי שחזור כאלה מתוכננים על ידי מהנדסים מוכשרים ביותר ומשולבים עם תיעוד משתמשים גרפי ביותר שהופך אותם לקלים להבנה וליישום.

Stellar Phoenix HP UNIX-שחזור נתונים היא תוכנת HP-Unix שחזור נתונים יעילה התומכת בגרסאות קבצים של HP-UX כמו HP-UX 10.x, 11 ו- 11i. הוא מותקן על Windows (2003, XP, 2000, NT3.51 ומעלה, ME, 9x) ויש לחבר את הכונן הקשיח HP-UX המושפע כ- slave.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.