סופי שבוע מסלולי טיול פשוט נהיו קצת יותר קלים הודות לסטארט-אפים אישיים בתחום הטכנולוגיה

ובכן, זה נפלא איך חברות כמו Yelp וגוגל עם התכונה 'מפות' שלה עוזרות לכל משתמשי הטלפונים החכמים שלנו למצוא את מה שאנחנו מחפשים ושהם משתמשים במיקור המונים כדי לעזור לנו לקבל החלטות בטוחות יותר. אבל מה קורה כשהכלים האלה מסיעים אותנו שולל, או שהם פשוט לא נותנים לנו את המידע הדרוש לנו. נראה שזה קורה לי כל הזמן.

לא, אני לא כועס, כי אני זוכר כשקניתי את יחידת ה- GPS הראשונה שלי לאופנוע שלי. רוב הרחובות לא היו רשומים, רק הכבישים הראשיים והכבישים הראשיים, ספקי הנתונים לא עבדו יחד בצורה מגובשת, גם אם לפלטפורמות כמו ERSI הייתה מערכת מצוינת. כמה שנים מאוחר יותר ובועת הנקודה-קום התפוצצה וזה לא השתפר במשך זמן רב. כיום, מפות Google די טובות, אבל היו לי בעיות עם שבילי אופניים, מסלולי הליכה וכדומה. בקרוב נאמר לנו שגם חללי פנים של בנייני ממשלה יפותגו, אולי לעולם לא נלך לאיבוד שוב – עתיד מבטיח כן, אבל העתיד הזה עדיין לא ממש כאן.

היה קטע מעניין בכתב העת העסקי הראשון של אלבוקרקי ב- 23 באוקטובר 2013 שכותרתו; "סלעים, נהרות, שבילים מקבלים טיפול ב- Yelp מההפעלה המקומית", מאת דן מייפילד שציין; "חובבי חוצות יכולים כעת להתחיל לבדוק מסלולי טיול ונחלי קיאקים ממש כמו אוכלים בוחנים מסעדות ב- Yelp. האתר של PlanitMapper חי עם רישומי מסלולי רכיבה על אופניים, טיולים, שלג, קיאקים וטיפוס".

זה ממש טוב כי לא מזמן טיילתי בהרים בקליפורניה וכמה בחורים מכללות עצרו אותי על הכביש כדי לשאול אם אני יודע היכן "ראש השביל" נמצא בשביל שביל מקומי פופולרי. ובכן, הייתי ברכיבה על אופניים של 65 קילומטר ולא היה לי מושג איפה זה. הם אמרו ש- Yelp נתנה להם את הכיוונים הלא נכונים, ואמרתי להם שלא עברתי את זה אז זה בטח הפוך. הם לא חזרו אחורה אז אני מניח שהם ויתרו.

אמרתי להם; "יה, Yelp מבאס", והם אמרו "בלי להתבדח" ואז אמרתי להם; "מי המציא את הכביש הזה בכל מקרה", כשהוא מצביע בחזרה אל הכביש המפותל שמאחורי וכל גבוני המתגים עולים בגובה של כ -1,400 רגל, והם אמרו "כן, נכון?!?" בכל מקרה מסתבר ש- Yelp לא עזר! אז, טוב שהם מתקנים את הבעיה הזו עם כל שבילי הטיול, רעיון התחלה מצוין, אני מקווה שהם יגרמו לזה לקרות. יש עוד עבודה לעשות. אנא שקול את כל זה וחשוב על זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.